Skocz do zawartości
  • 0

Odbior slabych satelitow a Polska... (Bard 4/6)


mmx01
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Czytalem watki z DX, zalezy mi bardzo na pakiecie MBC ktory jest tylko na Bardach i Nilsatach. Na nilsatach jest na polaryzacji V ale niestety pozycje 7W zaslania mi jak to w miastach budynek.

Pozostaje mi Bard 4/6 i transponder 11919H.

 

Wiem ze H sa znacznie slabsze niz V z tamtego rejonu. I teraz pytanie, czy antena offsetowa 1,15m z konwerterem inverto black ultra, zamontowana na 11 pietrze ma szanse zlapac sygnal z transpondera 11919H ? Lokalizacja - Warszawa wiec patrzac na mapy zasiegu moze sie udac... moze jest tu na forum ktos kto ma to ustawione?

Czy ten konwerter inverto dobrze poradzi sobie z nizszymi czestotliwosciami?

 

Nie moge sprawdzic doswiadczalnie poniewaz teraz mam standardowa antenke 60cm wiec o odbiorze nie moze byc mowy a caly ten nowy zestaw musialbym kupic, nie wiem czy warto.

 

 

Pzdr,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie mogłem wcześniej, gapiłem się na film.

Polaryzacja pozioma na Badr a konkretnie Twój MBC :mrgreen: ma bardzo silny sygnał. (-45dBm/7.3dB/86%).

Nilesat - w kolejności od najsilniejszego: 12399/H, 12360/H, 12476/H, 10930/H, 10775/H.

Pierwsze trzy tp. po prostu musisz złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mmx01 / @Wanderer

Chłopaki, transpondery podane to Atlantic Bird 4A, trzy pierwsze musisz złapac bo sygnał mocny, dwa pozostałe te dolne ja niestety tez nie łapie. Nillesat pol H jak pisałem wcześniej najmocniejszy jest na 12303. Badr i sygnał z transpondera MBC jak pisze @Wanderer jest bardzo mocny i powinienes złapac, mapka podana na flysacie specjalnie dla tego transpondera przekłamuje (a mówili tv kłamie a tu i mapki kłamią :mrgreen: ), wg niej nie powinnismy nic odebrać, a jednak :brawo: nawet na mniejszej antenie dałoby radę. Pozdr

BadrMBCKuband1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Wracam po sporej przerwie i juz po przeprowadzce ;-)

Badra i swoj pakiet MBC zlapalem bez problemu w 10 minut, 75% sila, 99% jakosc i jest cacy.

Wiec zabralem sie za zezowanie z pozycji badra na HB. No i coz, wyniki nie sa najlepsze,

 

Nasilniejsze TP Cyfry + odbieram 60% sily i 80% jakosci, transpondera na ktorym leci TVN 11393 chyba wcale nie lapie.

Lapie tez jakis hungaria antenna.

 

Dalsze krecenie konwerterem zezujacym nie przynosi poprawy, to max co moge uzyskac.

Konwerter odsuniety jest od glownego o 21cm i obnizony o 2cm, roznica w stopniach to 13 wiec spory kat.

 

Zapewne sytuacja odwrotna glowny kierunek HB zez na badra sie nie sprawdzi bo sygnal jest sporo slabszy?

 

Pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobilem wlasnie obliczenia SMWlinkiem 2.0, wyniki sa diametralnie rozne od tych ze strony www

 

Odleglosc od konwerterow 18.4 uniesienie wzgledem glownego konwertera 4mm.

Wczesniej odleglosc 21 opuszczenie o 2cm, ktore wyniki sa poprawne?

 

Antena 120cm

long 21.08

lat 52.2

 

Czy skret konwertera zmienia sie przy zezowaniu?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kąt elewacji ustaw dla obu pozycji taki sam, konwertery w jednej linii. Różnica w kątach to 0,3 stopnia czyli można powiedzieć że jej właściwie nie ma.

Kąt SKEW zawsze pozostaje taki sam.

Przesuwaj konwerter zezujący w prawo i lewo i próbuj poprawić sygnał, "przekręć" go tak aby patrzył gdzieś w środek czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

S2 to rozumiem HDTV?

Jesli tak to nie mam takiego odbiornika mam zwykly DVB-S.

 

Ciekawe rozwiazanie zdalo u mnie egzamin na tego zeza.

Antena ustawiona na badra, konwerter gi-201 czy cos takiego taniocha z polsatu.

Zez na HB z inverto ultra black, zezowanie z GI dawalo fatalne parametry sygnalu.

 

uchwyt lnb mojej anteny ma 3 rurki w zwiazku z tym przy ustawieniu w linii poziomej obu lnb rurka wypadala na wprost lnb.

Zrobilem wiec uchwyt dla drugiego lnb przerabiajac uchwyt uniwersalny i wkrecajac dwa gwintowane prety miedzy uchwyty ktore wyginalem metoda prob i bledow.

Konwerter zezujacy jest mniej wiecej na tej samej wysokosci ale patrzy troche bardziej w srodek - dol anteny, w ten sposob rurka nie zaslania feeda.

Ta konfiguracja nie dzialala na GI za to dziala swietnie na inverto, lepiej radzi sobie z rozmytym sygnalem?

 

Badr tp 11919H sila 73% jakosc 98% z badra mam okolo 250kanalow tv

HB tp (inverto) 11393V sila 80% jakosc 95% (gi 40% i 25%), 11508V nie odbieram, pozostale tp cyfrowego polsatu 65%-70% i jakosc 80-90% z HB mam okolo 1300kanalow tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wlasnie ze wzgledu na pogode stracilem w zasadzie wszystkie kanaly z obu satelitow... nigdy wczesniej sie z czyms takim nie spotkalem.

Chyba nie wyglada to normalnie?

 

Pierwszy padl badr, chociaz to dziwne bo na niego jest nakierowana antena i sygnal byl na poziomie 75% i 99% jakosci. Teraz mam 5% sily i 0% jakosci.

Najdluzej chodzil TVN z HB az tez zdechl, najpierw sie rwal pozniej zniknal.

 

 

 

Pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...