Skocz do zawartości

Radio Best


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radio Best pod kątem działania finansowego chce podążać śladem Radia 357: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/radio-best-jak-odbierac-koniec-radio-fest

No to pewnie już niedługo zobaczymy konto stacji na Patronite :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to plagiat!! Best FM istnieje już od dawna i prowadzi je facet z Warszawy w internecie. Dobrą muzę tam nadaje, prawie same perełki jakie nie puszcza Radio Złote Przeboje i inne stacje. Jedną z takich perełek jest przebój "List do Czarownika" czarnoskórego wykonawcy o pseudonimie Bambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cidik napisał(a):

zabawne jest w nazwie stacji radiowej "FM" w tych dostępnych tylko przez internet

Ciekawe jak będzie wyglądać nazwa RMF FM, VOX FM gdy wyłączą FM? 

Czy Radio Best osiągnie sukces na portalu typu Patronite? Nie wiem bo takie radio 357 działało w skali ogólnopolskiej.

Edytowane przez JokerX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jakiś tam sukces może być ale nie tak duży jak u Radia 357. Stąd też dodatkowo Radio Best ma być wspierane przez sponsorów. Jak finalnie będzie wyglądać finansowanie stacji przekonamy się już we wrześniu gdy Radio Best rozpocznie nadawanie w sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Best będzie dosyć sporym projektem bo oprócz niego jest jeszcze wydawnictwo muzyczne „Best Records" którym to zarządza jeden z byłych dziennikarzy Radia Fest czyli Marcin Skalski ale też... „Szlagier Best Festival" czyli trasa koncertowa w całej Polsce: 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=817067136515871&substory_index=817067136515871&id=100089275077540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Best zawiązało swoją spółkę w której to skład wejdą między innymi dziennikarze Marcin Janota i Marcin Skalski: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0xeUH42FEQzZW1MSYCNafRxy28XtDdQPwxGLtkyB5ZCvJymZ6icPHGMRVeqp6yAgYl&id=100095284821270

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana przeze mnie w poprzedniej wiadomości spółka została zawiązana przez dziennikarzy dawnego Radia Fest z inwestorem który sam się do nich zgłosił: https://press.pl/tresc/77860,byli-pracownicy-slaskiego-radia-fest-zakladaja-nowa-stacje_-powstanie-tez-kolejna---radio-dla-doroslych

Przynajmniej w 90% zostanie odtworzona dawna ekipa stacji. Radio Best rozważa utworzenie zbiórki tam gdzie Radio 357 czyli na Patronite a ekipa nowej rozgłośni wie że początkowo nie będzie można wiązać swoich dochodów w pełni ze stacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Poland napisał(a):

Przynajmniej w 90% zostanie odtworzona dawna ekipa stacji.

Szkoda, że radia internetowe nie były tak powszechne za czasów zlikwidowania Planety FM. Kto wie, może dzisiaj mielibyśmy odpowiednik dawnej katowickiej Planety lub poznańskiego RMI FM.

 

12 godzin temu, Poland napisał(a):

Radio Best rozważa utworzenie zbiórki tam gdzie Radio 357 czyli na Patronite

Czyli na tej stacji nie będzie reklam? Wiadomo, stacja musi jakoś na siebie zarabiać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Best uruchomiło zaplanowaną zbiórkę dla słuchaczy. Na początek będzie ona prowadzona na portalu Zrzutka.pl a docelowo również na Patronite: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0B2kZ1n5Dy32L3ptDgqBP8y5xusjYnatKk85SZvEDdPdx2PhSfGSiHxjkDspamELYDl&id=100095284821270

Start stacji z kolei 16 września o godzinie 10:00: https://www.facebook.com/100095284821270/posts/pfbid02rkRqrsC9QS6t8Pr7Dczv6grNdiuVDsSJVY37QrCDrqkAQ6sA2iik2r6mvtpTTXuxl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe portal Wirtualnemedia.pl opublikował skład zarządu i dokładny sposób funkcjonowania Radia Best oparty obok wpłat od słuchaczy także o kontrakt z inwestorem i reklamy: 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/radio-best-internetowa-zbiorka-ile-pieniedzy-kiedy-start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ogólnopolskie projekty z gwiazdami finansowane w ten sposób świetnie się udały i... to tyle, myślę, że lokalne radio w ten sposób na siebie nie zarobi. Widać to po zbiórce na Zrzutka, po kliku dniach 16 wpłat. Obym się mylił ale raczej w mikro skali to nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na start Radia Best, bo ciekawostką jest to że startzż  tego radia będzie dla mnie muzycznym prezentem urodzinowym, bo Radio Best startuje 16.września a wtedy mam urodziny tego dnia. Będę śledził na FB to co się dzieje w kwestii tworzenia radia Best i jestem ciekaw jakie audycje będą w pierwszym dniu nadawania tego radia 16.września? Może już po 10.września podadzą ramówkę na pierwszy dzień nadawania radia Best. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że trzonem tego radia będą audycje obecne kiedyś w Radiu Fest gdzie pod koniec nadawania ramówka była następująca od poniedziałku do piątku:

06:00 Fest Dzień Dobry - Marcin Janota i Grzegorz Stasoak

11:00 Fest Dobre Popołudnie - Marcin Skalski (ten prezenter prowadził też audycje o tej samej nazwie w soboty ale bodajże od 12:00)

16:00 Fest Dobry Wieczór - Marcin Godzik

Myślę że w przypadku Radia Best kolejność pojawiania się prezenterów na antenie zostanie zachowana gdyż do niej się słuchacze przyzwyczaili gdy Radio Fest jeszcze istniało. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio Best ogłosiło pełną załogę stacji którą to będą tworzyć:
- Grzegorz Stasiak

- Marcin Janota

- Małgosia Janota (prywatnie córka Marcina Janoty, która to też będzie odpowiadać za social media)

- Marcin Skalski

- Kazimierz Sas

- Henryk Czich

- Jacek Silski

- Marcin Godzik

- Mona Lisa (piosenkarka) i Stanisław Witta

- DJ Roberto

- Kamil Bachorz

- Agata Spruś i Damian Dąbrowski z Planetarium Śląskiego (odpowiadać będą za prognozę pogody)

- Grzegorz Grzywocz - Wesoły Masorz

- Marek Szołtysek

Część osób jest znana z Radia Fest ale pewna grupa osób znana do tej pory za sceny muzyki szlagierowej zaliczy też swój radiowy debiut. 

Dodatkowo w sklepie Google Play dostępna jest autorska aplikacja Radia Best z pewną niespodzianką wewnątrz która to oficjalnie ruszy wraz ze startem rozgłośni. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super nie mogę się już doczekać soboty 16.września.2023r godziny 10.00 a potem godziny 18.00 imprezowej audycji w Radiu Best z dj Roberto bo na pewno w audycji dj Roberto pojawi się wiele wspaniałych utworów nie tylko szlagierów śląskich ale zagranicznych piosenek i polskich różnych gatunków, mam nadzieję że pojawi się parę piosenek r%b , soul oraz dancehall i latino w Radio Best.

 

Otrzymałem informację że w Radiu Best będzie też lista przebojów i jestem ciekaw jaki ona będzie mieć charakter bo mam nadzieję, że na liście na Radia Best będą tez zagraniczne hity a nie tylko śląśkie szlagiery. ?

 

Będę słuchał Radia Best w internecie i zapowiada się super sobota 16.09 wyjątkowe święto fanów muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 10:00 następca pierwotnej formy Radia Fest czyli Radio Best rozpoczął swoją oficjalną emisję w internecie. Zaczęto specjalnym programem od 10:00 a od 18:00 stery przejął DJ Roberto. Poniżej znajduje się oficjalna ramówka stacji:

best_tydzien-3.jpg

best_weekend-1.jpg

Stacja posiada śpiewane dżingle (brzmią podobnie do tych w słowackim Radiu Vlna) oraz lektora tego samego co chociaźby Radio Plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...