Skocz do zawartości

Książki kulinarne


Darek z Ozimka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów posiada w swojej biblioteczce książki kulinarne? Jeśli chodzi o mnie to posiadam następujące książki kulinarne:

 

"Z kuchennej półeczki: Kuchnia włoska" (Wydawnictwo Olesiejuk).

"Kuchenne Inspiracje: Rodzinne obiady - Siostra Maria" (Wydawnictwo Martel).

"Kuchenne Inspiracje: Potrawy regionalne - Siostra Maria" (Wydawnictwo Martel).

"Wege" (Jamie Oliver).

 

U mnie biblioteczka będzie wzbogacana o kolejne kulinarne tytuły książek :)

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 16:00, Darek z Ozimka napisał(a):

"Kuchenne Inspiracje: Rodzinne obiady - Siostra Maria" (Wydawnictwo Martel).

"Kuchenne Inspiracje: Potrawy regionalne - Siostra Maria" (Wydawnictwo Martel).

Ja też mam te książki. Mam ogólnie takich książek dużo, bo moja mama to kiedyś zbierała, dostawałem je od nauczycieli, nawet jest jedna od pani dyrektor. Mój kanał kulinarny na YouTubie to Tapcel gotuje.

W dniu 19.07.2023 o 23:13, Poland napisał(a):
W dniu 19.07.2023 o 23:13, Poland napisał(a):

U mnie są ze trzy lub cztery książki Siostry Anastazji wydane nakładem Wydawnictwa WAM

 

Ja też mam kilka książek Siostry Anastazji (np. tą z ciastami), ale też mam całe zeszyty wyklejone i zapisane przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zbiór książek kucharskich zwiększył się o jedno wydawnictwo, a jest nim:

"Kocham gotować" (Piotr Ogiński)

 

Muszę przyznać, że w tej książce są bardzo interesujące przepisy, które muszę wypróbować 🙂

 

Książkę nabyłem w "Biedronce" za 9,99 zł, więc to nie tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na kanale Tapcel gotuje pojawił się film na temat Sernika z brzoskwiniami. Przepis pochodzi z ,,Przyślij Przepis", które nie ukazuje się od 2023 roku. Moja mama to czasopismo kolekcjonowała.

https://youtu.be/wog8q0uCXY0?si=dQBJVg9oNVtfEcMW

Wiecie o tym, że na tej stronie można kupić 50 książek kucharskich i kulinarnych.

https://m.olx.pl/d/oferta/paczka-50-losowych-ksiazek-tematyka-kulinarne-CID751-IDV3zOh.html?gclid=Cj0KCQiAtOmsBhCnARIsAGPa5ybYnoYIA-imFQjsrYA0YyfbWvLXENB6S29hz2csj7IX0Ya7LgaMhaEaAkAxEALw_wcB&utm_campaign=music-and-education-[pl]-shopping-poland-st-ads-[d-m-t]&utm_id=17715914068&utm_medium=cpc&utm_source=google

A to wszystko za 80 złotych.

@Darek z OzimkaCzy chciałbyś prowadzić kanał kulinarny? Mi taką tematykę pani psycholog podpowiedziała, żeby nie gadać o największej pasji, jaką jest telewizja.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tapcel2020 Na czym to prowadzenie kanału kulinarnego miałoby polegać? Jeśli na przesyłaniu Tobie przepisów kulinarnych, to nie widzę żadnego problemu w prowadzeniu kanału kulinarnego 🙂

 

W dniu 19.07.2023 o 23:13, Poland napisał(a):

U mnie są ze trzy lub cztery książki Siostry Anastazji wydane nakładem Wydawnictwa WAM.

I jak przepisy? Próbowałeś coś zrobić z tych książek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępnianiu u Ciebie na kanale filmów kulinarnych. Chętnie zobaczę i powtórzę te przepisy od Ciebie. Fajnie, że ktoś chce się inspirować mną.

Z tych książek Siostry Anastazji robiłem tylko pierniki, a nie pokazałem, jak to robić.

Gdy nasi rodzice mieli te 20 lat to Internet nie był powszechny jak dziś, tak samo wtedy, jak zaczynałem korzystać z komputera w 2009 roku to istniały takie gazety ,,Przyślij Przepis" i prowadziło się takie zeszyty A4 i A5 z przepisami kulinarnymi. Jeśli chodzi o zeszyty, to robiłem na razie tylko Kolorowe bezy. Ty możesz nie pamiętać, ale w latach 2014-2019 z programem z Biedronki ukazywał się dodatek ,,Twój Poradnik i Kropka!" i też mam z tej gazety wycinki z przepisami. Tak samo też ukazuje się ,,Kobieta i Życie!" czy ,,Poradnik Domowy" do dziś.

@PolandCzy chciałbyś zobaczyć moje filmy kulinarne i użytkownika @Darek z Ozimka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultowa autorka polskich książek kulinarnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyna_Ćwierczakiewiczowa

 

Chyba najbardziej znana jej książka o której każdy kucharz telewizyjny wspomniał chociaż raz. A Okrasa to pewnie wspomina co drugi odcinek swojego programu.

https://polona.pl/preview/a741e97f-7bde-4255-a625-dbc4cb79867a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

21 stycznia 2024 roku autorka książek kucharskich, pani Jolanta Caputa (Przepisy Joli) napisała o tym, jak przykre komentarze muszą znosić twórcy kulinarni. Są to komentarze pokroju ,,To już nudne i nic specjalnego" czy to, że komuś przepis nie wyszedł i (w moim przypadku) grozi pozwem do sądu i usunięciem kanału przez YouTube. Pamiętajcie, jeśli spotkacie tych hejterów to proszę ich blokować.

Na moim kanale Tapcel gotuje widać czasami ręce mamy, bo ona chce pokazać, jak się coś robi. Czy ja rzeczywiście oszukuję ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...