Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ xtek - ... i ciągle coś Ci się zmienia w tych odbiorach 2 i 3 mux, a w Mielcu poziom syg. wygląda na równomierny i stabilny ... Ja podejrzewam , że Twoja " instalacja odbiorcza - kable , złącza , wzmacniacz i zasilacz " gubią Ci sygnał , który jest na niskim obecnie / przez instalacje / poziomie ... Co zrobić : 1/. sprawdzić / poprawić, zarobic od początku połączenia - instalacja, zasilacz- separator/ połączenia , połączenia w antenie / przy wzmacniaczu / ... a jak nie będzie poprawy tp 2/. montaż nowej anteny kierunk./ opis powyżej przedstawiłem / . To jest do usunięci a raczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapie ten mux na zwykłej siatce, co prawda są dni kiedy jakośc sygnału jest niewystarczająca do odbioru, ale czasami odbiór jest prawidłowy, myślę jakby pokombinować z lepszą anteną odbiór był by zadowalający, ale ja i tak czekam bardziej na Piaski lub Św. Krzyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Chochoł - Ant. Maximum UHF 200 , ma oczywiście tylko symetryzator , zysk deklarowany 12-18 dB, ... A jeśli chcesz wzmacniacz i to ekranowany /to popieram to / , to ja mam zasade , aby nie ruszać i nie kombinować z dopasowaniem obcych / nieprzystosowanych gabarytowo / elementów - lepszym jest dopięcie pod puszę ant. z symetryzatorem / poprzez tzw. podwójna " F" - kę , za 2 zł/ wzmacniacza ekranowego / tzw. rurkowego , liniowego/ o wzmocn. ok . 23-25 dB / nie przepuszczającego napięcia przez siebie .. Ant. Maximum jest ok !, jak potrzebujesz na swoją Nową Dębę / o której piszesz nieraz/ to jest to dobre i prawidłowe myślenie -na drodze być może powodzenia , a na pewno nie jest to strata pieniędzy ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zardzewiałej starej siatki mam kanały TVP, ale mux2 nieosiągalny (tuner Sony Bravia). Nie wiem czy to moc nadajnika nie wystarcza, czy siatka słabo reaguje na zakres pow. 60 kanału.

Okolice Jawornika Polskiego. ok. 50 km w linii prostej od nadajnika, ale teren pofałdowany. Na mapce zasięgu już raczej żółte placki i biało.

Co do anteny- zależy mi , aby była w miarę mała. Co fachowcy sądzą o Dipol 16 ze wzmacniaczem (ok 85 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zardzewiałej starej siatki mam kanały TVP, ale mux2 nieosiągalny (tuner Sony Bravia). Nie wiem czy to moc nadajnika nie wystarcza, czy siatka słabo reaguje na zakres pow. 60 kanału.

Okolice Jawornika Polskiego. ok. 50 km w linii prostej od nadajnika, ale teren pofałdowany.

Przy 50 km to pewnie masz 'siatkę' ze wzmacniaczem, a taka kombinacja jest nieprzewidywalna, jeśli chodzi o odbiór powyżej k55. Zresztą, sama siatka, w zależności od wykonania na jakie się trafia, często gęsto w polskiej rzeczywistości sama z siebie bywa "wyrobem antenopodobnym", nieprzewidywalnym w na wysokich kanałach.

 

Na mapce zasięgu już raczej żółte placki i biało.

Co do anteny- zależy mi , aby była w miarę mała. Co fachowcy sądzą o Dipol 16 ze wzmacniaczem (ok 85 cm)

masz kilka opcji, ale która by się sprawdziła, tego nikt ci z góry nie powie, bo tak naprawdę zależy to zawsze od warunków odbioru w konkretnych lokalizacjach. Ponieważ zaś jesteś na granicy zasięgu, to powinieneś kierować się przy wyborze anteny jej maksymalnie dobrymi parametrami, a nie wielkością... :D Tym niemniej, przykładowo, można rozpatrzeć takie opcje:

 

  • rozwiązanie mało ambitne, ale bywa, że skuteczne (i tanie). Dołożenie do posiadanej siatki dobrego, ekranowanego wzmacniacza - np. LNA-177. Często rozwiązuje to dość skutecznie problem odbioru cyfry w starych 'siatkach'. Alternatywnie - można założyć w 'siatce' symetryzator i dać ekranowany wzmacniacz masztowy. Jeśli 'siatka' ma obecnie wzmacniacz, to po wymianie wymienić również zasilacz.
    Jeśli antena ma stary kabel antenowy, to wypada go wymienić, a jeśli ma kabel o średnicy 4...5mmm to trzeba go wymienić koniecznie. Wymienić na kabel w kolorze czarnym, tzw. satelitarny - np. Triset-113.
     
  • wymiana anteny (i ewentualnie kabla antenowego) na antenę, którą sobie wybrałeś (tanie rozwiązanie). Ale miej świadomość, że parametry tej anteny są porównywalne do parametrów 'siatki' (jedne lepsze, inne gorsze...) - oczywiście mówimy tu o teorii, bo w praktyce bywa różnie... Wzmacniacz będzie potrzebny - więc jak wyżej.
     
  • wymiana anteny na rzeczywiście lepszą bądź o w miarę gwarantowanych parametrach, a w dalszym ciągu małą - przykładowo:
    • Sigma 6HD Fracarro
    • V HD Televesa
    • BLU420F Fracarro
      --------
    • UHF-4 MAximuma ('siatka', ale OK)
       
      i w zależności od sytuacji należałoby dobrać dodatkowo jakiś wzmacniacz masztowy, jeśli na antenie pasywnej nie byłoby stabilnego odbioru.

    [*] zastosowanie anteny większej, o dobrych parametrach, ale o nie za wysokiej cenie , np UHF-200 Maximuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chochoł - moja skromna ocena anten o które pytasz : 1/ . dwie anteny : Telmor Digit 3 DT, Telmor Gdańsk / zysk 16,8 dB/ , świetne , najlepsze wykonanie - na 20-30 lat ! oraz Maximum 200 /Dania / , zysk 12-18 dB, wykonanie - dobre ; 3/ . Tri Digital / Dipol- PL/, wykonanie średnie, zysk niższy 10-14,5 dB / zysk na stronie podają w dBi /wyższe o ok. 2 jedn. od dB/, nalęży przeliczyć .... Ja kupiłem Telmor 3 DT , lapie u siebie Poprad / Słowacja / - 125 km , Kraków - 98 km , Szczawnica- 97 km i bliskie nadajniki , to oczywiste .. Musisz zaryzykować i wybrać sam / ja to już zrobiłem, a miałem też dylemat / , masz ochotę na Maximum , to kup- jest ok. / dołóż wzmacniacz pod symetryzator / 23 dB- SOLID , ekran., rurkowy / , łącząc podwój. " F " - ka .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Chochoł - .. już Ci to pisałem w dn. 02.02.2011. a mianowicie ... ja mam zestaw oryginalny : Antena Telmor Digit 3 DT / z zabudowanym symetryzatorem w puszce/ + dokręcony / tzw. podwójna "F"-ką - 2,- zł/ wzmacn. SOLID , 23 dB / nie przepuszczający napięcia , ekranow./ .Wzmocnienie łączne : ant. 16,8 + wzmacn. 23 = 40 dB .... Zakupisz to przez intern. np. w firmie Saturn Komprachcice / k. Opola /, cena ; 118 zł /ant./ +/ 20 zł wzmacn/ + 2 zł / podwój. F-ka /+ około 10 zł / inne potrzebne złączki / = 150 ,00 zł , a masz to na 20 lat !

Sprawdż sobie jeszcze dodatkowo ten mój post do Ciebie z 02.02.2011r. Ten zestaw będziesz miał na rżne nadajniki które już działają i będa działać od IV i VII 2011 r. / to już niedługo / ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem sobie sprzęt AF9015BDA na USB, do tego mam własną antenę, do której podpinam ten sprzęt. Na moim laptopie nie działa, nie wyszukuje kanałów. Za to na innym laptopie w tym samym miejscu wyszukuje 11 kanałów. Co może być przyczyną? Sterowniki, program te same.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zgłasza problemów softwareowych, to wychodzi na zakłócenia od zasilacza albo z innego komponentu laptopa, ewentualnie jakiś problem z samym portem. Program odtwarzacza pokazuje w ogóle jakiś poziom sygnału na kanałach cyfrowych czy nic?

 

Spróbuj może podłączyć się nie bezpośrednio do portu USB, a poprzez przedłużacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...