Jump to content
Sign in to follow this  
Sam E250

ITV (UK)

Recommended Posts

Czytaliście to:

 

ITV2, ITV3 i ITV4 kanałami płatnymi?

 

2009-06-02 23:41:39 / Rafał Tomasiak

Ostatnia aktualizacja: 2009-06-03 10:51:26

źródło: guardian.co.uk

ITV prowadzi rozmowy z BSkyB nt. zmiany swoich ogólnodostępnych kanałów na płatne. Oznaczałoby to ich brak w ofercie Freeview. ITV chce, aby kanały ITV2, ITV3 oraz ITV4 stały się płatnymi stacjami oferującymi więcej programów dla mężczyzn, a więc np. piłkę nożną na żywo. Kanały ITV miałyby znaleźć się w podstawowym pakiecie Sky Digital, ale problemem okazują się zobowiązania wobec naziemnej platformy Freeview oraz satelitarnej Freesat.

 

Kanały ITV rozwinęły się na szczątkach niedziałającej już płatnej platformy naziemnej ITV Digital. Stacja ITV2 ruszyła w grudniu 1998 i była skierowana do kobiet. Kanał ITV3 zadebiutował w listopadzie 2004 z ofertą dla osób powyżej 35 roku życia. ITV4 ruszył w listopadzie 2005, dostępne są również ITV2 i ITV3 z przesunięciem czasowym oraz dziecięcy CITV (start w marcu 2006).

 

BSkyB pozostaje największym udziałowcem w ITV (17,9 proc.), chociaż konkurencja chce zaniżyć te udziały do 7,5 proc. Co interesujące, kanał ITV HD mimo wszystkie nie znajduje się w Sky EPG i ma do niego dostęp ok. 500 tys. użytkowników Freesat. Sky od dłuższego czasu nie płaci za dystrybucję kanałów znajdujących się na niekodowanych platformach. Wprowadzenie zmian zmusiłoby ITV do opuszczenia Freeview oraz Freesat.

 

W 2008 roku ITV odnotowało wzrost dochodów o 33 mln funtów na 242 mln. Zmiana kanałów na płatne to utrata ok. 10 mln domostw na rzecz 9,3 mln abonentów platformy Sky. Dodatkowo, nadawca ITV musiałby podpisać oddzielną umowę z Virgin Media, która posiada 3,5 mln abonentów telewizji kablowej.

 

 

To jest właśnie dziwne. Bo wersje Regionalne ITV1 są także na Astra 2B, tylko kodowane. Jest tylko niekodowany ITVi Quad i seriale: Coronation Street, Heartbeat, Film File i

Finał F.A Cup Football - Chelsea Londyn - FC Everton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to znowu zakodują dobre kanały, mam nadzieję, że tak się nie stanie i te kanały nadal pozostaną FTA, bo na ITV można pooglądać sport w dobrej jakośći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro w Wielkiej Brytanii odbędą się wybory parlamentarne. W ITV program wyborczy będzie emitowany od 22:55 do 15:00 czasu polskiego z przerwą na ''Good Morning Britain'' od 7:00 do 10:25 czasu polskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...