Skocz do zawartości

HBO MaxPak - marudzenie abonentów CP


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie przesadzajmy w drugą stronę. Jak ustalili już znawcy tematu na forum Cyfra oferuje zbyt wysokie ceny - i trudno się z tym nie zgodzić ale Polsat był, jest i myślę że chce pozostać platformą która stosuje niskie narzuty cenowe na kanały, woli mieć więcej klientów przy mniejszym abo. niż mniej klientów przy większym. Bez celowe było by więc dołączanie HBO po 29 zł i spodziewać się że kupią go tysiące osób skoro w Cyfrze nie ma go bardzo wiele abonentów. Ja myślę że CP i N ostro negocjują cenę HBO. W końcu i tak będą mieć zysk gdyż dotrą do 3-krotnie większej liczby potencjalnych klientów i wchodzenie z ceną 29 zł wywołało by raczej niechęć niż zainteresowanie. Ja myślę że HBO mogło by być w cenie < 25 zł bez umowy (jako opcja do dokupienia) lub < 20 zł lub nawet <15 zł w ramach aneksu do umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to nie instytucja charytatywna dlatego żeby zwiększyć zysk powinni obniżyć cenę we wszystkich platformach a potem tylko liczyć wpływy z tysięcy nowych abonentów. Wcale nie twierdzę że tylko dla CP powinny być preferencyjne warunki a w Cyfrze drożej, wychodzę tylko z założenia że cena 29 zł wynikała głównie z droższej umowy z Cyfrą na wyłączność, teraz Cyfra będzie płacić z pewnością nie więcej niż pozostali operatorzy dlatego myślę że zostanie ustalona nowa tzw. "promocyjna" cena pakietu HBO w platformach od nowego roku.

 

P.S. bynajmniej w 2 platformach bo w CP informacji o HBO nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawowym problemem CP jest to, że można go obecnie oglądać na byle tunerze FTA, kanał premium ze względu na cenę i zawartość musi być dobrze zabezpieczony przed piractwem, bo inaczej może okazać się, że więcej osób odbiera go "na lewo" niż płaci abonament, a część dotychczasowych abonentów po prostu przestanie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawowym problemem CP jest to, że można go obecnie oglądać na byle tunerze FTA, kanał premium ze względu na cenę i zawartość musi być dobrze zabezpieczony przed piractwem, bo inaczej może okazać się, że więcej osób odbiera go "na lewo" niż płaci abonament, a część dotychczasowych abonentów po prostu przestanie płacić.

 

A Ty jesteś przekonany że HBO na Cyfrze jest bezpieczne :shock: oj optymista z Ciebie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje jeśli chodzi o bezpieczeństwo HBO w C+. Przecież mimo, że C+ nie jest obecna w [beep], oczywiście oficjalnie, bo chodzą plotki, że jest tylko dla wybranych, ale to nie ważnie, to i tak zostaje jeszcze Sharling i podbicie kart, to gdzie tu jest bezpieczeństwo, bo ja nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co do [beep] C+ to raczej plotki, podbijanie kart, to natomiast plaga, jednak C+ to odpowiada, bo wiedzą, że ludzie kupią ich pakiet... a co z tego, że później mają wszystko za np. niecałe 20zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to mam wrażenie że jest więcej osób które odbierają darmową Cyfrę niż Polsat, przynajmniej więcej przypadków z którymi się zetknąłem dotyczyły Cyfry - uznawanej za niemożliwą do odbioru nielegalnego :lol:

 

To proste, bo Cyfra jest dostępna CIĄGLE (z karty) a Polsat z rzadka (w [beep]). O sharingu nie wspominam bo to najmniej wygodny sposób. Poza tym Cyfra jest dużo atrakcyjniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy, czy C+ jest bezpieczna czy nie? Mi chodziło o wejście HBO do platformy która jest dostępna na [beep], nie pamiętam czy Cyfra+ była dostęna piracko gdy wchodziło do niej HBO, ale to i tak nie ma znaczenia bo byli wtedy jedyną platformą.

Gdy wchodziło to była , gdy weszło to przestała :lol:

A nie prawda, że byla jedyną. Już istniał CP - jedyna platforma bez abonamentu :D:):D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Cyfra może sobie dawać :lol: Jeśli już to CP musi się dogadywać z HBO a nie z Cyfrą+. A co do ceny HBO w n, to przecież zwykły lobbing. Skąd ona może wiedzieć jaka może być cena MaxPacka w n? :D Chciała tylko, abyś n-ki nie brał, tylko wziął C+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego mona przypuszczać że HBO bierze jakiś procent od ilości abonentów danej platformy. Czym większa platforma tym więcej dla HBO.A to się przekłada na abonenta za HBO :?: Nie jest powiedziane że na N-ce będzie taniej albo drożej niż w Cyfrze. HBO na CP :?: wciąż negocjują Ale to duża platforma więc duży procent. żeby płacić za HBO w CP 25 zł to musiało by go wykupić co najmniej 40-50 proc. abonentów tak jak jest w Cyfrze a to w CP jest nie możliwe nawet za 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...