Skocz do zawartości

Lokalne stacje grające inną muzykę niż pop


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej okolicy 90, CCM, Piekary, Express często grają komercyjną muzykę. Przez internet znalazłem Twoją Polską Stację z Częstochowy, ale tam też grają pop, tylko, że po polsku, w Park FM pewnie też :(

Znacie jakieś lokalne stacje, których można słuchać z przyjemnością jak przed falą eremefizacji? Dodam, że propozycje stacji internetowych oraz serwisów streamingowych będą ignorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio RAM - miejski program Polskiego Radia Wrocław jest ewenementem w skali kraju. Od chwili powstania przez ponad 20 lat gra ciągle unikatowo. Piosenki rzadko powtarzają się. Prowadzący mają dużą swobodę dobierania własnych utworów. Grają jak ChilliZet czy dawne Radio PiN, a więc smooth jazz, funky, soul i chill out. Wydali już 17 składanek płytowych RAM Cafe, więc muzyka głównie jak na tych płytach. Mocno niszowi wykonawcy. Nie każdemu może podpasować, bo dźwięki są mocno ambitne i często jest jazgot niż lekkie umpa-pumpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Kampus - radio akademickie. Muzycznie od powstania grają głównie hip-hop, elektronikę (bardziej alternatywną, nie typowo klubową), rock, i alternatywę. Dość rzadko się powtarzają.
Radio Kolor - leci tylko to, co najlepsze jakościowo z RMF-o-Esko-Zetkowej papki + wiele utworów popowych, r&bkowych i rockowych. Zero muzyki dancepopowej i eurohouse/deep house/slap house/deep house.
 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niedoścignionym ideałem jest Radio Park FM z Kędzierzyna-Koźla. Drugie, chcące mu dorównać, to Trendy Radio z Krosna, ale niestety za dużo w nim disko w polu o każdej porze dnia, więc Parkowi nie "dorastają do pięt". W godzinach 08:00-16:00 tylko Park FM. Fajna mieszanka klasycznych hitów z lat 80. i 90. z niewielką domieszką jakościowo dobrej, pasującej do ogólnego stylu Radia Park FM, współczesnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak to prawda Matti, że radio Afera jedyna w Poznaniu rozgłośnia akademicka gra alternatywny rock i inną alternatywną muzykę to jest rozgłośnia Politechniki a zastanawiam się też czemu nigdy np UAM w Poznaniu nie stworzył własnej rozgłośni akademickiej a czy w innych miastach są więcej niż 1 rozgłośnia akademickie? Czy jest jakaś taka w Polsce rozgłośnia akademicka która w weeekndy gra typową muzykę klubową house, trance i hardstyle, drum bass słyszałem wrocławskie radio Luz gra w weekendy audycje z muzyką house.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronę Radia Metor -rozgłośni poznańskiego UAM, ale stream nie działa, jak włączę play to nic nie słychać? Co trzeba zrobić by móc słuchać  radia Meteor.? Bardzo Was proszę o pomoc.?

Edytowane przez TomeQ38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z playerem są trzy linki do bezpośrednich strumieni. Na ten moment działa 256 i 128 kbps. Na komputerze, na Firefoksie otwiera mi strumień w nowej karcie i gra. Na czystym Chrome bez żadnych dodatków web player mi działa. Na Firefoksie faktycznie milczy.

Edytowane przez norbitor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...