Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder do modułu CI Canal+


Mariusz35
 Udostępnij

Pytanie

Witam, poszukuję dobrego dekodera do modułu CI od Canal+. Obecnie posiadam dekoder wifibox od c+, który jest tragiczny.. ciągle się wiesza i zamula. Czytałem, że nowe dekodery od c+ to też porażka.. o ich wyglądzie nie wspomnę. Szukam dekodera, który by dobrze działał i się nie wieszał i miał dużo opcji.. cena nie gra roli. Na oku miałem dekoder od cryptobox, ale wyczytałem gdzieś, że ma problem z odczytem programu telewizyjnego tzw. EPG, a to duży minus jak dla mnie, bo chciałbym mieć podgląd na to co obecnie leci w tv. Proszę Was o pomoc. Dziękuję. 

Edytowane przez Mariusz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Tańszy Vu+  Uno 4KSE też się nada, tunery są identyczne pod względem działania. 

Duo 4k SE bardziej się przyda ja będzie potrzeba dołożyć drugi moduł.

 

Ja potrzeba bezproblemowego działania modułu i obsługi nagrywania to najlepszy systemem był by  VTi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Zerknij sobie na oferty GigaBlue.Jest w czym wybierać.Osobiście polecam Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K.Swietnie pracuje z modułami.Oczywiście są też inne,tańsze.Do tej firmy mam po prostu sentyment i zaufanie.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Mniejsza to Zgemma H7s, Uno 4k SE też jest w sumie najmniejszy w swojej klasie nawet o 2 cm mniejszy od Gigablue. ;)

 

Poza tym Vu+ mimo wyświetlacza pozawala też na montaż za TV, w zestawie jest przedłużacz podczerwieni. 

 

Niema raczej innych tunerów które przewyższały  by możliwościami dostępnymi na  Vu+ dla modułów Ci+ jak najbardziej wymagane użycie modułu do nagrywania i oglądania w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Pytanie czy to bedzie odpowiadać.Nie każdemu odpowiadają wszystkie picony,listy czy image. W sumie pod modul to tam wiele ustawień nie trzeba. Bardziej pod karty itp. Tu tylko głównie zadania modułu itp.

Czyli według Ciebie fachowy sklep satelitarny, który jest na rynku od wielu lat sprzedaje źle skonfigurowane dekodery? Ciekawa logika 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze nie każdy sklep zna indywidualne wymagania klienta. Kolejna sprawa były juz tu przypadki o jakich wspominasz nawet na forum. Tam się nie bawia tylko zapewne mają kilka gotowych kopi i leci to z automatu nikt sie nie bawi z każdym dekoderem indywidualnie. Nikt Ci nie bedzie wgrywał taskiej jaką chcesz skórki czy piconów. Więc do tego trzeba troche wiedzy by wiedzieć co i jak zrobic na takim sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, czerstwy napisał(a):

Po pierwsze nie każdy sklep zna indywidualne wymagania klienta. Kolejna sprawa były juz tu przypadki o jakich wspominasz nawet na forum. Tam się nie bawia tylko zapewne mają kilka gotowych kopi i leci to z automatu nikt sie nie bawi z każdym dekoderem indywidualnie. Nikt Ci nie bedzie wgrywał taskiej jaką chcesz skórki czy piconów. Więc do tego trzeba troche wiedzy by wiedzieć co i jak zrobic na takim sprzecie.

Ale ja nie szukam jakichś specjalnych udogodnień. Chcę, aby tylko dobrze chodziły kanały... bez żadnej zawiechy czy mulenia. O konfigurację już się dogadałem ze sklepem, więc moje wymagania znają. Nie wiem dlaczego z góry zakładasz, że już sobie tego nie ogarnąłem wcześniej tylko się czepiasz w kółko o coś 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, czerstwy napisał(a):

Nie czepiam się tylko uświadamiam z czym się je E2. Ale skoro wiesz lepiej że wszytko ustawią nawet moduł który ty posiadasz w domu.To pewnie tak jest😂

No byłem u nich z modułem, więc chyba coś wiedzą w tym temacie. Skoro tylko Ty myślisz, że pozjadałeś wszystkie mózgi to życzę Ci powodzenia "Panie wszystko wiedzący" 🤣

Edytowane przez Mariusz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, czerstwy napisał(a):

Chodzi o to że tam trzeba wszystko wgrywać Bo sam dekoder kompletnie nic Ci nie da.

 

 

Przecież do wszystkich tunerów trzeba coś wgrywać by działo, zwłaszcza listy programów.

Jak zainstaluje VTI działa od razu wszystko tylko dograć listę programów albo zrobić swoją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Człowieku nie wiem czego bijesz piane.Ja tylko uświadamiam że to nie jest sprzet jak np od operatora.Nie każdy wie co to za sprzęt i nie każdy potrafi go użytkować. a cos tam wiem bo mam juz sporo lat. Glupia aktualizacja box nie wstaje po aktualizacji i trzeba wszystko wgrywać i ustawiać samemu i trzeba być tego świadomym. 

Teraz, Ktosiu napisał(a):

 

 

Przecież do wszystkich tunerów trzeba coś wgrywać by działo, zwłaszcza listy programów.

Jak zainstaluje VTI działa od razu wszystko tylko dograć listę programów albo zrobić swoją.  

Picony same się wgrają moduł sie sam poustawia by działało poprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Człowieku nie wiem czego bijesz piane.Ja tylko uświadamiam że to nie jest sprzet jak np od operatora.Nie każdy wie co to za sprzęt i nie każdy potrafi go użytkować. a cos tam wiem bo mam juz sporo lat. Glupia aktualizacja box nie wstaje po aktualizacji i trzeba wszystko wgrywać i ustawiać samemu i trzeba być tego świadomym. 

Ja biję pianę? Dobre sobie 😅 sam szukasz od początku jakichś problemów. Piszę, że byłem w sklepie ze swoim modułem i oni mi to ogarną.. ja jestem niestety zielony dlatego powiedzieli, że się tym zajmią. Nie wiem dlaczego z góry zakładasz, że nie wiedzą co robią? Tylko Ty jeden wiesz na tym świecie jak się konfiguruje te dekodery? Rozwalasz mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od tego ma fora albo sklep który mu to zrobi. 

Jak by się nauczył sam to moduł działa dosłownie w kilka minut po uruchomieniu .   

 

@Mariusz35 jak chcesz pełną i bezproblemową obsługę modułu   to w tunerze powinien być zainstalowany VTi , zwróć się do sklepy by ten system zainstalowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

Od tego ma fora albo sklep który mu to zrobi. 

Jak by się nauczył sam to moduł działa dosłownie w kilka minut po uruchomieniu .   

 

@Mariusz35 jak chcesz pełną i bezproblemową obsługę modułu   to w tunerze powinien być zainstalowany VTi , zwróć się do sklepy by ten system zainstalowali. 

Ok. Dzięki za info 😉 jutro podejdę do nich i im przekażę Twoją sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Ktosiu napisał(a):

Od tego ma fora albo sklep który mu to zrobi. 

Jak by się nauczył sam to moduł działa dosłownie w kilka minut po uruchomieniu .   

 

@Mariusz35 jak chcesz pełną i bezproblemową obsługę modułu   to w tunerze powinien być zainstalowany VTi , zwróć się do sklepy by ten system zainstalowali. 

Fora nie rozśmieszaj mnie juz było bardzo dużo na temat np fora na S gdzie są ludzie co wszystkie rozumy zjadły. A ludzie którzy są laikami wiadomo jak są traktowane. Ja nie odstraszam tylko uświadamiam że to nie jest bardzo prosty sprzęt. Choć tu tylko jeden moduł bez kart w czytniku itp więc powinmno bez problemu działać. Jedni chwalą VTI inni wprost przeciwnie to nie jest aż tak dobre image. Choc ja mam w jednym z boxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...