Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem sygnału z Hotbird 13E na transponderze 11508V


Filip95
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam dekoder wifibox+ canal+ na kartę i od wczoraj mam problem z jednym z transponderów a mianowicie 11508V pojawiają mi się o pare minut dropy na obrazie i zacina się na 1sek dźwięk. Czym to może być spowodowane? Dodam że jeszcze na początku tyg. było wszystko w porządku Siła 85% Jakość 90% praktycznie na każdym kanale i każdy kanał z innych transponderów działa ok. Słyszałem że teraz mają zmieniać nadawanie ze starych satelit Hotbird na nowe więc może tutaj jest jakiś problem ? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem jest po stronie emisji PC+. To samo jest na dekoderach PB np. 4k lite.

Sprawa nie jest trywialna ponieważ zakłócenia występują okresowo i tylko na części dekoderów.

Na tej samej instalacji na jednym dekoderze są gitche, a na drugim nie.

Nie ma związku z jakością sygnału czy lokalnymi zakłóceniami od LTE czy WiFi.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Filip95 napisał(a):

pojawiają mi się o pare minut dropy na obrazie

Dropy to pojawiały sie na obrazie w czasach telewizji analogowej. Obecnie mogą pojawiac się stopklatki i pikseloza.

 

27 minut temu, Filip95 napisał(a):

jeszcze na początku tyg. było wszystko w porządku Siła 85% Jakość 90% praktycznie na każdym kanale i każdy kanał z innych transponderów działa ok.

A jak jest obecnie? Jakie masz parametry na kanałch z 11508V (np. TVN, TVN7, TVN24, TTV)? Jeżeli jest gorzej, to może masz delikatnie przekręconą antenę. Ostatnio bardzo mocno wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, K63 napisał(a):

Dropy to pojawiały sie na obrazie w czasach telewizji analogowej. Obecnie mogą pojawiac się stopklatki i pikseloza.

 

A jak jest obecnie? Jakie masz parametry na kanałch z 11508V (np. TVN, TVN7, TVN24, TTV)? Jeżeli jest gorzej, to może masz delikatnie przekręconą antenę. Ostatnio bardzo mocno wiało.

Antenę poprawiałem trochę i obecnie jest tak że co jakiś czas lekko przerywa obraz.

siła 85 jakość 90 na 11508

 

np na kanałach HBO obraz nie przerywa

Edytowane przez Filip95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, K63 napisał(a):

Nie wygląda to źle. Czy w momencie pojawienia sie zakłoceń nie ma chwilowego spadku jakości sygnału?

Czy w pobliżu dekodera nie masz jakichś urządzeń LTE?

Nie mam żadnych urządzeń lte a podczas przerywania nie mam jak sprawdzić jakości sygnału bo jak wejdę w ustawienia to nie mam obrazu z kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Filip95 napisał(a):

Nie mam żadnych urządzeń lte

Jeżeli nie ma wewnątrz, to może ostatnio pojawiło sie takowe na zewnątrz - w pobliżu anteny.

Ponadto do weryfikacji jakość wykonanaia wszystkich złącz i stan przewodu antenowego. Jeżeli OK, to może konwerter lub dekoder niedomaga. :?:

Dekoder do sprawdzenia na innej, sprawnej instalacji. Instalacja przy pomocy innego dekodera lub miernika DVB-S2.

 

18 godzin temu, Filip95 napisał(a):

Słyszałem że teraz mają zmieniać nadawanie ze starych satelit Hotbird na nowe więc może tutaj jest jakiś problem ?

Gdyby tak było, to problem wystepowałby na wszystkich antenach i na forum byłoby o tym "głośno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem jest monitorowany przez służby techniczne nadawcy C+ więc możemy spać spokojnie 🙂

Akurat dziś nie ma problemu, ale wczoraj na początku transmisji ze skoków były cięcia obrazu na TVN HD na dekoderze np. PB 4k lite, ale na Evobox PVR już nie. Usterka nie jest prosta do diagnostyki.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jest prosta bo to moze być tylko jeden mały paramer domyślny który w jednych sprzętach jest prawidłowo interpretowany a w innych powoduje drobne usterki w obrazie. Widocznie automatyka usiłuje się dopasować do prawidłowego ustawienia  albo po prostu głupieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...