Skocz do zawartości

Likwidacja Rock Radia


Poland
 Udostępnij

Czy jesteś za likwidacją Rock Radia?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za likwidacją Rock Radia?

    • Tak
      16
    • Nie
      3
    • Nie mam zdania
      1
    • Lepiej tą stacje przeformatować zamiast likwidować
      2
  2. 2. Jeśli głosujesz na tak, to jakiej stacji chcesz zamiast Rock Radia?

    • Powrót Zet Gold
      6
    • Powrót Planety FM
      6
    • Powrót Radiostacji
      1
    • Nowa stacja radiowa
      1
    • Wyłączenie nadajnika
      3
    • Żadne z powyższych
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie rozmawiamy nad tym czy należy zlikwidować Meloradio jednak ja chciałbym zadać ważniejsze pytanie a mianowicie czy waszym zdaniem należy zlikwidować Rock Radio z powodu kolizji programowo-muzycznej z Antyradiem a więc drugą stacją rockową w Grupie Eurozet? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi i głosy w ankiecie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem za przywróceniem Planety, z powodów następujących:

1) Po połączeniu Eurozetu z Agorą, grupa posiada dwie rozgłośnie o profilu rockowym. Z czego Antyradio ma większy zasięg, dlatego też naturalne wydaje się pozostawienie tegoż właśnie.

2) Na polskim rynku radiowym bardzo brakuje nie tylko stacji z muzyką klubową, ale w ogóle jakiejkolwiek dla słuchacza w wieku młodzieżowym i studenckim. Nawet Polskie Radio, mimo teoretycznie obowiązującej go misji publicznej, wypięło się na tę grupę wiekową i usunęło stację młodzieżową z nadajników FM już w 2016 roku. Eurozet usunął Planetę. RMF Maxxx i Eska zostały, ale zlikwidowały wszelkie audycje z muzyką klubową, a ich dzienna playlista upodabnia się do klasycznego RMF FM. Więcej o tych tematach piszemy w wątku "Muzyka klubowa w radiu" i "RMF Maxx".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jestem za Radiostacją (teraz w formacie Urban Cotemporary), bo:
1) dwie rozgłośnie rockowe, ale pozostawienie Antyradia jest nadal ważne
2) Brakuje na eterze stacji z hip-hopem, R&B, afrobeatami, dancehallowym popem czy w ogóle czarnymi brzmieniami czy ambitniejszym hip-hopem z Polski. W ogóle z polskiego to leci od czasu do czasu coś na eterze, ale z zagranicznego rapu i R&B rzadko coś leci (jedynie Kolor i szczególnie Newonce grają coś z rapu i R&B). Sama Eska to nie gra "hitów na czasie", a bardziej "niby hity na czasie w Europie (co tu robi np. nowa Rita Ora, jak tu bardziej by pasowało taki JVKE z "golden hour")", a MAXX gra tak samo jak RMF od prawie 7 lat (szczególnie po ostatniej wymianie, gdzie w 90% nie da się odróżnić MAXXa od RMF-u). Chciałbym radio podobne do Capital XTRA, NPO FunX, czy Ado. Z dużą ilością amerykańskiego i brytyjskiego hip-hopu i r&b, oraz z francuskim, polskim i hiszpańskim rapem, oraz francuskim r&b, afrobeatami i reggaetonem. I aktualnie - młodzież interesuje się bardziej rapem i r&b niż nigdykolwiek wcześniej. Nawet na RMF-ie wczoraj Creepin' Metro Boomina z Weekndem i 21 Savagem było 1. na Popliście, i jest też na MAXXie, Esce i Zetce w notowaniach. 
3) Stacja hip-hop i R&B spełnia bardziej koncesję niż Planeta, bo z tych gatunków można dać właśnie 33% polskiej koncesji.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 17:10, NippyToadster napisał(a):

Stacja hip-hop i R&B spełnia bardziej koncesję niż Planeta, bo z tych gatunków można dać właśnie 33% polskiej koncesji

Muszę się zgodzić. Niestety klimat Planety został zagrzebany przez tą ustawę o polskich utworach w radiu. Np. taka Eska przez całą noc emituję polską muzykę aby spełnić koncesję. Oczywiście jestem za Planetą w formacie CHR Dance, ale uważam, że stacja z Hip-Hopem i R&B również jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...