Skocz do zawartości

Polskie Radio z Cyfry+ ma być FTA


Grzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Press podaje:

• Radiowa Jedynka otrzyma nowe częstotliwości kosztem innych anten

Zarząd Polskiego Radia chce dokonać zmian w przydziale częstotliwości dla poszczególnych anten, tak by Program I był odbierany na falach UKF w całym kraju. Stracą Dwójka i Radio Bis.

Prezes Czabański zapowiada, że Polskie Radio wystąpi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zmianę przydziału częstotliwości dla ogólnopolskich anten. – Priorytetem jest dla nas Program I. Chcemy lepiej wykorzystać częstotliwości Dwójki i Radia Bis, by zapewnić Jedynce jak największy zasięg, a jednocześnie, by jak najmniej stracili słuchacze dwóch pozostałych anten – tłumaczy Czabański. Niezmienione zostaną częstotliwości nadawania Programu III.

W związku ze zmianami Program I otrzyma sieć nadajników dużej mocy, które teraz wykorzystują Program II i Radio Bis. Te dwie anteny korzystać będą natomiast z nadajników małej mocy, do tej pory wykorzystywanych przez Jedynkę. Poprawi to zasięg techniczny Programu I (obecnie sygnał stereo dociera do 52 proc. populacji), docelowo ma być podobny do zasięgu Trójki (92 proc. mieszkańców Polski). Znacznie pogorszy się odbiór, lub zostanie całkowicie uniemożliwiony, Programu II (dociera do 78 proc. mieszkańców) i Radia Bis (62 proc.) poza miastami. Tę stratę ma zrekompensować odkodowanie sygnału wszystkich pięciu anten publicznego radia na platformie Cyfra+. Dzięki temu dostęp do nich będą mieli nie tylko abonenci tej platformy, ale posiadacze wszystkich zestawów satelitarnych.

 

(KRZ) 20.10.2006 11:20

Mnie jako posiadacza odbiornika FTA cieszy ta informacja. Póki co do tej pory mamy tylko FTA PR 1, PR3 i Radio Polonia z CP. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz napisał:

Mnie jako posiadacza odbiornika FTA cieszy ta informacja. Póki co do tej pory mamy tylko FTA PR 1, PR3 i Radio Polonia z CP.

 

Według mnie FTA leci teraz z HB: PR I, PR3, Radio ZET, RMF FM , RMF MAXXX, Radio Plus, Radio Polonia i z Astry19 RDC( Radio dla Ciebie).

Jeśli się mylę poprawcie mnie, bo radia słucham tylko z WIEŻY. :D

Czyli teraz po odkodowaniu jakie stacje radiowe dojdą?

Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz napisał:

Mnie jako posiadacza odbiornika FTA cieszy ta informacja. Póki co do tej pory mamy tylko FTA PR 1, PR3 i Radio Polonia z CP.

 

Według mnie FTA leci teraz z HB: PR I, PR3, Radio ZET, RMF FM , RMF MAXXX, Radio Plus, Radio Polonia i z Astry19 RDC( Radio dla Ciebie).

Jeśli się mylę poprawcie mnie, bo radia słucham tylko z WIEŻY. :D

Czyli teraz po odkodowaniu jakie stacje radiowe dojdą?

Romar7.

Wiem o wszystkich polskich stacjach FTA. Chodzi mi tutaj o Polskie Radio. Jeżeli odkodują paczkę PR na Cyfrze+ to dojdą PR 2 i BIS. Swoją drogą ostatnio na cyfrze stworzono osobną paczkę Polskiego Radia, która była odkodowana podczas awarii Eutelsatu, gdzie nie było Polskiego Radia w całej Polsce. Być może to już przygotowania. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno powinno to się stać. Nawet nie chodzi tu o fakt, że brak obecnie PR2 i Biski FTA, ale nawet o samą jakość - po prostu w Cyfrze + stacje PR są emitowane w wyższej jakości.

 

Ostatnio przez jeden dzień były już niekodowane, ale zakodowali spowrotem. Podczas tego okienka można było sobie porównać choćby PR1 z Cyfry i Polsatu - różnica wyraźna, na korzyść przekazu z Cyfry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XtraMusic raczej nie wykonalne, poza nami korzystają z tego także francuzi (TPS), a sama XtraMusic istnieje tylko dzięki abonentom - gdyby lecieli za darmo - zbankrutowaliby, bo nie ma tam reklam.

 

Ale reszta stacji powinna być FTA - nie widzę sensu kodowania, np.: Radiostacji, czy Antyradia - nie emitują niczego co wymaga praw autorskich na Europę. Odkodowanie naturalnie zwiększyłoby ich zasięg, bo możnaby było ich słuchać tam, gdzie obecnie nie ma pokrycia siecią nadajników naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby Polska wreszcie wchodzi na droge nadawania niekodowanych kanalow? Stacji radiowych FTA przybywa i dobrze. Zeby bylo tak samo z TV to byloby super.

@marcin87

Radiostacja i Eska tez nadaja FTA na HotBird? Chyba jakas pomylka!

Jesli chodzi O RadioMaryja to nadaje niekodowany program z Astry. Takze tutaj jest jeszcze inne radio - RDC (Radio Dla Ciebie), ktorego nie wymieniles :lol:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, musze dokladnie sie wczytywac w posty zeby nie robic podobnych bledow, hehe ale fajnie by bylo zeby te stacje radiowe Eska i Radiostacja pojawily sie FTA. Jeszce bym chcial swoje lokalne - Radio Jard II (jedyna stacja w Polsce prowadzona wylacznie przez dzieci i mlodziez), ale to juz malo prawdopodobne.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacji radiowych w niekodowanym przekazie powoli przybywa ja chciałbym, aby pojawiły się też takie stacje, jak Radio HIT(Włocławek), Radio Fama (Sochaczew) Radio Wawa, Radio GRA, Radio 5 Suwałki i Radio Jard I Jard 2. Chociaż, te ostatnie, to wątpie, żeby się pojawiły na satelicie jak Dziemianowi na tym nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechciałbym żeby którąś z tych stacji pszejeła Eska Lub RMF Maxx Bo Te Stacje są dla mnie słabe A Ja Radia Hit Słucham Codziennie gdyż grają każdy rodzaj muzyki nawet disco polo i raczej mało prawdopodobne żeby to radio pszejeła eska czy maxx bo osoby starsze napewno nie będą tego słuchały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...