Skocz do zawartości

polsat przegrał przetarg na Euro 2012


chrispcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym zeby Polsat wygrał te prawa do EURO 2012.Bardzo dobrze pokazywali poprzednią imprezę-ekstra studio,eksperci i najlepsi komentatorzy

i do tego wszystko w 16/9 na PSE.Teraz są skazani na wygranie wyścigu o LM.Mają zaoszczędzone trochę kasy a Grupę ITI kryzys dopadł więc powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupszej wypowiedzi dawno nie słyszałem. Po pierwsze nawet jeśli odebranoby nam Euro (?!) to gdzieś one musiałyby się odbyć... A po drugie to zapraszam do http://www.sport.pl/pilka/1,80056,64608 ... skiej.html - w przetargu nie wystartował tylko TVN, bo "ITI odpuściło przetarg, bo koncentruje się na zakupie praw do Ligi Mistrzów, który UEFA też rozstrzygnie niebawem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna wątpliwość. poprzednie mistrzostwa, w których przetarg wygrał cp za spore pieniądze, zapewne nie przyniosły mu zysków finansowych. do tego probowali na silę wcisnąć polowę transmisji telewizji publicznej, zeby na tym jeszcze coś zarobić. Okazalo sie, ze sie nie dalo i teraz prawdopodobnie albo specjalnie dali za mało albo w ogóle nie brali udzialu w przetargu. Cóż zrobić -> idą w siatkówkę.

 

Ubolewam tylko, że świat idzie do przodu, a jakość transmisji, od jakości nadawania sygnału począwszy, a na studiu i komentatorach skończywszy, nie zmienia się. Ciągle ten sam beton na największych imprezach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale to dotyczy wszystkich. Polsat redukcję robił już na początku roku, TVN teraz, TVP ma dodatkowe problemy ze względu na wpływy z abonamentu.

 

Odzywa się "ekspert" przecież to wiadomo już od paru miesięcy.

 

Co do praw. Uważam że Polsat kupi LM, Speedway Ekstraligę kosztem właśnie EURO 2012 :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze skoro te mistrzostwa (prawdopodobnie :D ) odbeda sie w Polsce i na Ukrainie to kwestia honoru bylo dla TVP-jako nadawcy ogolnopolskiego i panstwowego,bylo zakupienie tych praw.Wydali na to okolo 80 milionow zlotych,jesli wierzyc mediom.To ogromne pieniadze i przy spadajacych wplywach z abonamentu oraz reklam,jest to znaczace obciazenie budzetu TVP.Nie wiem jak jest z placeniem za takie "imprezki",byc moze maja na to odpowiednio duzo czasu.Tez uwazam ze CP przekalkulowal sobie ostatnie mistrzostwa i uznal ze nie warto sie w to pchaci lepiej ustapic teraz i sprobowac z LM.Bedzie ciekawie,bo sadze ze dla N-ki to sprawa "byc albo nie byc".W koncu i tak CP ma u siebie kanaly gdzie ta impreza,czyli ME bedzie pokazywana.Wyjatkiem jest TVP HD ale mamy jeszcze 3 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ale pominąłem jedną rzecz po co kupować Speedway Ekstraligę jak i tak będzie na platformie Cyfrowy Polsat. Teraz Polsat Sport powinien wybulić całą kasę jaką ma na prawa do transmisji na Ligę Mistrzów 2009/10, 20010/11, 2011/12 :lol: A tak to się cieszę że TVP wygrała przetarg, tylko żeby poprawili jakość TVP 1 i TVP 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze mecze reprezentacji to TVP1 (bo tvp2 to przeciez m jak milosc, a otoczka i ewentualne mecze rownolegle w tvphd i tvp sport, no i tam oczywiscie -w hd- mecze dla tych co maja hd).

tvn odpuscil, bo defakto chyba nie maja kanalu ogolnodostepnego i niekodowanego. polsat z druta moze odbierac, wiec i w trosce o tych, którym nie udalo sie przed mistrzostwami wcisnac relax mixu z pse, postanowil pokazac krajowi jacy są wspanialomyslni i puscili w polsacie glownym. wiele nie stracili, bo klient musial miec albo cp (placi abo cp) albo kablowkowiczem, a kablowkowiczow jest wiecej niz nka+cp razem wzieci (wiec zyski z reklam byly + konkurencja nie miala) no i z druta.

 

swoja drogą to dziwna decyzja zwazywszy, ze ciagle są wątpliwosci co do miejsca rozgrywania tych mistrzostw i moze sie okazac, ze za pol roku mistrzostwa zostaną przeniesione gdzie indziej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat EURO nie kupił bo to dla nich nieopłacalne by było ,bo TVP 1,2 i Sport są na CP a HD na 100% dojdzie w ciągu tych 3 lat.To primo. Due to ,to że jako stacja z Polski musieliby wyprodukować sygnał z całych mistrzostw (jeśli nie to proszę mnie poprawić) a to dodatkowe koszty. Czy Polsat kupi LM? hmmm.. Bundesligi znowu nie kupili, bo po co -będzie na Eurosporcie 2, więc szanse na LM rosną. Lecz czy mająca świadomość Nka , że to ich jedyna dźwignia ratunkowa, jeśli chodzi o relacje sportowe da sobie te prawa odebrać? Mój znajomy powiedział mi, że przeczytał niedawno na któryms z portali, że to ITI jest głw faworytem do praw LM. To wszystko będzie bardzo ciekawe . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez polsat tak zabiega o kanaly tematyczne zarowno tvp jak i n-ki. po co wydawac grube miliony na prawa do kilkudziesięciu meczów, skoro mozna kupic prawa do transmisji danego kanału np. nsportu. Potem pojawiaja sie bunczuczne wiadomosci, pt. "liga mistrzów w cyfrowym polsacie".

 

sam wlasciwie nie wiem, czy to taki zly pomysl. transmisje z udzialem speców i leśnych dziadków tvp vs. transmisje speców, którzy wiedzą o piłkarzach więcej niż oni sami? juz chyba lepiej szukać 3 wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przegląd Sportowy" : (piszę ja ogólnie)

 

W przetargu liczą się tylko nSport i Polsat Sport. Canal+ w ogóle nie wystartował zaś TVP liczy jedynie na utrzymanie jednego meczu live i skrótów.

 

A więc 50-50 % POLSAT - TVN.

 

CENA: ok. 20 mln Euro - otworzenie kopert z ofertami 5 maja i tegoż dnia wybór stacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wierzysz w to co Pisze przeglad Sportowy to gratuluje, ja juz dawno przestalem czytac taa gazete, nawet zwykla Gazeta Wyborcza w poniedzialek z dodatkie m Sportowym da wiecej informacji niz typowa sportowa gazeta jaka jest Przeglad.

A napisac o tym ze liczy sie tylko n-ka ktora walczy o przetrwanie o polsat ktory chce w koncu miec dobra pilke a canal plus raczej o to nie bedzie walczyl bo co tydzien ma mnostow meczy a poza tym musi miec kase zeby utrzymac lige hiszpanska

to nic nowego i Przegladu do tego nie trzeba.

Walka bedzie na pewno zacieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...