Skocz do zawartości

Dlaczego n ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie, bo ostatnio wyszła np. dosyć dobra promocja Cyfry+ i zastanawiałem się czy nie przeskoczyć. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłem - absolutnie nie. Przede wszystkim nie odzwyczaiłbym się od PVR - bo to jakby dotyczy całej oferty, a po drugie kanałów z N - np. nTalku. Oferta HD Nki także nadal jest najlepsza - tu przede wszystkim przewaga TVN HD i TVP HD - nie ukrywajmy, to są dwa najważniejsze kanały i oglądane najczęściej. Także w moim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiła mnie oferta HD, zwłaszcza Ligi mistrzów w HD, no i oczywiście Discovery HD...

Po zatem dekoder PVR który jest najlepszym tunerem z ofert polskich operatorów...

Skusiła tez oferta VOD, czasami coś wypożyczę...

Ogólnie jestem zadowolony lecz niebawem szykuje mi sie zakup jeszcze jednej platformy N albo C+ i tu mam dylemat... Gdyby tylko dało się w C+ nie wynajmować za miesięczną opłatę dekodera PVR... Polsat odpada bo to na jego miejsce pojawi sie nowe cudo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź N z NboxRecorderem. Piękna sprawa. Leci serial, musisz siusiu i co robisz? Zatrzymujesz na żywo i oglądasz z opóźnieniem, które likwiduje się gdy przewijasz reklamy 8) Programy, które lecą za późno lub za wcześnie to też nie problem. Wszystko bardzo łatwe i bezproblemowe w obsłudze. Oferta programowa też bardzo dobra. Możnaby ponarzekać na rozstawienie kanałów po pakietach, ale ogólnie eNka the best ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na n z tego względu na innowacyjność jaką wprowadza ta platforma na polskim rynku tv sat co by nie mówić najnowocześniejsza myślę że nawet na skalę europy, zdecydowanie najlepszy sprzęt za wynajem którego nie trzeba płacić haraczu (dekoder hd za 0 zł, dekoder z dyskiem 99) jakość która myślę że jest najlepsza spośród polskich platform tv sat (nie jest to może ideał jakość niektórych można by poprawić) , stale rozwijaną ofertę programową. Odpowiada mi również to że można wybierać pakiety i płacić za to co się chce, brak opłat za hd. Myślę że można by jeszcze wiele tu wyminić powodów ze względu na które zdecydowałe się na n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem przejścia z C+ na Nkę było wprowadzenie przez Nkę kolekcji VOD nScreen. To jeden z najważniejszych powodów, który trzyma mnie w tej platformie. Oczywiście na plus muszę też zaliczyć recorder. Znakomity jest także jak dla mnie tematyczny układ pakietów. Biorę tylko to co mnie faktycznie interesuje. W pakiecie hity filmowe mam praktycznie wszystkie kanały serialowe (oprócz FoxLife, ale rekompensuje to nScreen). Do tego MGM czy Kino Polska. W pakiecie sportowym najważniejszym kanałem jest dla mnie ESPN America. Do tego transmisje z NHL i NFL w HD w nSport. Do tego dochodzi TVP HD.

To co jest dla mnie istotne to brak dodatkowych opłat za kanały HD. Każdy kanał HD jest oferowany w ramach danego pakietu lub opcji dodatkowej. I tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj regulamin, przed wzięciem jakiejkolwiek promocji czytaj regulamin. Cokolwiek będziesz chciał zmieniać w swoich pakietach w N - czytaj regulamin!

Nie słuchaj ludzi na infolinii tylko sam czytaj regulamin.

Jest to jedyna platforma w Polsce (wiem bo mam wszystkie) której regulamin jest tak skonstruowany, żeby jak najwięcej wydoić kasy z klientów.

Poza tym, jeśli Cie nie oszukają to jest ok :)

Układ pakietów - Jak kto lubi, ja wole pakiety wielotematyczne bo wtedy mam wszystkiego po trochu, w N jest inaczej. Ale to nie jest akurat minus N, bo to zależy od własnych preferencji.

Jakość kanałów - tu jest rożnie, TVP HD jakość 6/6, ale już np Discovery HD to tak 4-/6

Jeśli już zdecydujesz się na N, to bierz recordera, pomimo jego kilku wad (takich jak przycinanie dźwięku, zaniki dźwięku, brak obrazu na niektórych telewizorach, wysyłanie jakichś informacji do N po podłączeniu do neta bez Twojej zgody) to jest to sprzed najlepszy w Polsce (chociaż po ostatniej aktualizacji, PVR cyfry zbliża sie do niego w zastraszającym tempie.

VOD - Miałem, ale zrezygnowałem! Pomimo instalacji dwu kablowej zdarzało się że miałem ściągnięte np Odcinek 1, 2, 4, 5 danego serialu a odc 3 się nigdy nie ściągnął. Pal licho jeśli zdarzało się tak przy serialach TVNowskich, tydzień później mogłem obejrzeć dany odcinek w TVN, ale np przy Dexterze był problem..

Decyzje czy wziąć N czy nie, musisz podjąć sam. Ja bym już drugi raz nie wszedł w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była naprawdę dobra promocja na święta-grudzień 2008. Do tego nrecorder za 99 zł. Ktoś radził, że jak brać, to koniecznie z recorderem. I miał 100% racji. Ile razy prześpię szkiełko albo jakiś film... Tu po południu też "leci" dzięki PVR.

Ja lubię rosyjskie kino, a tylko tutaj można trafić i na nowości i klasykę. Mogliby dogadać się z Czechami i tez czeskie filmy puszczać. Tego niestety brakuje wszędzie. Nie tylko w ence. Za HD się dodatkowo nie płaci.

Ja jestem zadowolona z enki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w n mocno poluzowali zasady zmiany pakietów. Teraz zmiana pakietu czy włączenie/wyłączenie opcji dodatkowej jest całkowicie bezpłatna. Mało tego, włączenie/rezygnacje można przeprowadzić wygodnie poprzez www!!! Są to zmiany z kilku ostatnich dni, moim zdaniem rewolucyjne. W sytuacji gdy karmi się nas powtórkami na wszelkich kanałach jest to super opcja. Ludzie już znaleźli ciekawe "furtki" z tym związane. Np. Aktywujesz pakiet HBO (a w n HBO HD masz w cenie) na tydzień przed końcem miesiąca. Potem, jak dostaniesz aktywacje, rezygnujesz z pakietu (wszystko robisz wygodnie przez www). Zgodnie z regulaminem masz wtedy pakiet HBO do końca miesiąca i płacisz tylko za tydzień! Przez ten czas na rekorderze zgrywasz w zasadzie całą ramówkę z miesiąca :>. Jedynym ograniczeniem jest limit zmian pakietów w jednym miesiącu (dwie zmiany z tego co pamiętam, ale mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie dekodera facet w punkcie powiedział, że jeśli nie chcę mieć HBO od kwietnia (w lutym i marcu miałem za free) to wystarczy, żebym na 2,3 dni robocze przed końcem marca skontaktował się z BOKiem.

 

A wracając to tematu, dlaczego ja wziąłem n?

- dekoder HDTV za 0 zł ;)

- kanały HD w pakietach razem z SD, bez dodatkowych opłat

- zróżnicowana, ciągle urozmaicana oferta

- atut w postaci pakietów tematycznych. Nigdy przecież nie ogląda się wszystkich kanałów naraz, a w jednym miesiącu można wziąć hity filmowe by w kolejnym zamienić je na sport. I tak zawsze zdarzą się powtórki, a poza sezonem nie wszyscy mają parcie na oglądanie meczów.

 

Żeby było zabawniej to w zasadzie z HD i tak nie korzystam, bo jakimś dziwnym trafem nie działa mi wejście w TV i nie mam też nbox podłączonego do internetu, co uniemożliwia mi przeglądanie serwisów z onetu, ale jestem ogromnie zadowolony z wyboru enki i polecam każdemu, choć jak wiadomo wszystko zależy od indywidualnych upodobań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziś w nocy zakończyła sie moja przygoda ponaddwuletnia z n. powód : kilka

- pakiety skonstruowane w nieodpowiedni dla mnie sposób

- mało treści jesli chodzi o wydarzenia sportowe (jak dla mnie) . Liga Mistrzów raz na dwa tygodnie to troszke za mało. Inne wydarzenia na n nie tak bardzo mnie interesują

- brak modułu dostępu

- kolekcję VOD i PVR - większośc z nagranych pozycji i ta k nie oglądałem z braku czasu. PVR nie dla mnie.

- to co przechyliło czare było 3 miesiące wypowiedzenia na HBO. W grudniu wysłałem pismo - wczoraj upewniłem sie na infolini - rozmawiałem z sympatycznym panem - który kusił pozostaniem ale nie. tym bardziej że od biedy na Lige Mistrzow mam nsport SD w TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A to ciekawe. :> Przecież według abonentów N ta platforma to lider w kontaktach z klientami czyż nie ? :]

 

przynajmniej mozna pogadac przez SKYPA - czyli za darmo

 

co prawda trzeba sie logowac do nich pol dnia albo i dluzej :D , ale zawsze warto sprobowac. Inne platformy to tylko platne infolinie, po 35 groszy za minute wysluchiwania melodyjek w sluchawce klasycznego telefonu.

 

:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak zupełnie. Od jakiegoś czasu w Cyfrze połączenie z konsultantem nastepuje byłyskawicznie.

Minęły juz jakoś czasy kiedy w grudniu czekaółem na polączenie ok 20 minut. teraz jest błyskawicznie. Ale to OT. jeśli chodzi o połączenie z konsultantem n- tu trzeba było też czekać długo (jak ktos nie ma Skypa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...