Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Monolith jest obecny również teraz zarówno w HBO jak i nFilm. Polskie seriale i filmy to jak dla mnie dziadostwo, co innego gdyby Canal+ się szarpnął i robił produkcje na miarę HBO, Showtime czy Starz z USA. Ale na to nie ma szans.

 

Canal+ bierze 90% filmów z Monolith. Jedynie zdaży sie 1-2 filmy ciekawsze które trafią na HBO, np. Pozdrowienia z Paryża. Nie widziałem nigdy na Nfilm jakiegoś filmu z Monolith(chyba ze jakis niszowy którego nie znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wracamy do punktu wyjścia. Lakoniczny komunika o współpracy C+ i Monolith nie mówi nic o szczegółach tej współpracy. Wiec równie dobrze może ona trwać rok (jak Fox), jak i to 90% może zacząć trafiać do nFilm lub HBO. nFilm też współpracuje i będzie współpracować z Monolith, a że ta współpraca polega na tym, że np. "Generał Nil" był na nim po premierze na C+ to już kwestia inna. Dlatego tekst Adminiki na forum Canal+ nie wniósł nic nowego i nadal Monolith jest zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nıe byl takı happy po tym komunıkacıe przecıez pare stron temu ktos zamıescıl odpowıedz prezesa Monolıthu ze komunıkat w tej sprawıe wydadza w odpowıednım czasıe. moj tok rozumowanıa jest takı jak by nıc sıe nıe zmıenılo to by nıe wydawalı komunıkatu bo ı po co. Mysle ze wıele wyjasnı konferencja N*kı w sıerpnıu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto powiedział że jeśli już C+ miałoby stracić Monolith to pojawi się on w nFilmach? A może to HBO łyknęło tego dystrybutora?

 

To wszystko na razie gdybanie, niewykluczone że pozostanie nawet podobnie jak teraz tylko zmienią się proporcje. Np. więcej filmów tego dystrybutora będzie miało HBO i nFilm a mniej C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dla jednych np. Transformers to dobre kino, dla innych (wliczając mnie) to ptasia wypluwka- jeśli wiecie w ogóle co to znaczy. Dla mnie Nfilmy nadają najlepsze kino (co nie znaczy, że "premierowe", najnowsze). Starożytni Rzymianie, mówili już, że o gustach się nie dyskutuje, ale.. no właśnie. Mimo, że mnie stać i nie muszę oszczędzać na goldzie, nie rozumiem jak ktoś kto nie ogląda sportu wydaje jakiekolwiek pieniądze na C+ który filmowo jest beznadziejny. I możecie tu pisać , że HBO najlepszy potem C+.. Co tam jest najlepszego? Aha, Transformersi.. Przykład: ja w tym momencie na NFILM oglądam dobre serce, a wy na C+ i HBO? - kicz.. i to nie jest wyjątkowa sytuacja, tak jest prawie co godzinę. Ale spoko, żartowałem, mamy w Polsce super kanały premium, jedne z najlepszych w Europie ;) tylko.. gdzie się kończy i gdzie zaczyna ta Europa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz ze o gustach się nie dyskutuje, a zaraz piszesz ze nie rozumiesz jak ktoś wydaje kasę na canal+bo według ciebie jest beznadziejny.

Jak ty uwazasz że nfilm jest najlepszy to sobie tak myśl, i wiedz ze jesteś wśród może 0,0000001% telewidzów.

 

A i tak dla twojej wiadomosci Transformers 2 bo chyba o to Ci chodzi to film który był na nfilm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mimo wszytko na tę chwile sprawa wygląda tak że HBO i Canal+ są najlepsi. nFilm traktuję w Nce jako ciekawy dodatek do HBO (w ofercie Hollywood dla Abonentów). Natomiast gdy pojawią się filmy FOXa (specjalnie nie piszę premiery, gdyż mnie się podoba to iż nFillm emituje także starsze filmy danego producenta) to nFilm stanie się wartościowym produktem i jak dla mnie ranking będzie wyglądał następująco: HBO, nFilm, Canal+. Jeszcze ciekawe kto będzie miał większość z Monotlih bo to też może zaważyć na ogólnej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak ktoś kto nie ogląda sportu wydaje jakiekolwiek pieniądze na C+ który filmowo jest beznadziejny. I możecie tu pisać , że HBO najlepszy potem C+.. Co tam jest najlepszego? Aha, Transformersi.. Przykład: ja w tym momencie na NFILM oglądam dobre serce, a wy na C+ i HBO? - kicz.. i to nie jest wyjątkowa sytuacja, tak jest prawie co godzinę (..)

Pomogę Ci zrozumieć. Lubisz przykłady, oto one: The Hurt Locker, Biała wstążka, Slumdog. Milioner z ulicy, Frost/Nixon, Moon, Lektor, Zapaśnik, Bękarty wojny, Oszukana, Rewers. To ostatni rok, ten to równie dobre produkcje, min. Prorok, Jak zostać królem, Black Swan, 127 Hours, Essential Killing, itp. HBO pokazuje filmy własnej produkcji (Temple Grandin, You Don't Know Jack), filmy, które nie miały premiery w Polsce (Wielki Mike ostatnio), masa seriali od Showtime, HBO, Starz, plus największa liczba blockbusterów, które znamy z dużego ekranu. W tym roku czekają nas jeszcze chociażby takie hity jak The Social Network, czy Incepcja. Uwierz, żaden świadomy kinoman tych filmów nie odpuści. Oczywiście możesz zaklinać rzeczywistość i sprowadzać całą współczesną_bardziej_lub_mniej_komercyjną_kinematografię do Transformersów Drugich (Paramount paradoksalnie :lol2:) i tym podobnych uber-szrotów, tylko - odwracając argumentację i wymowę twojego postu, dodajmy nietrafioną i po trochu naiwną - jak śmiesz wnosić tak przeciętny film jak Dobre serce do tego królestwa! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. W tym momencie, cała moja wiedza dotycząca kinematografii legła w gruzach. Widocznie przez wrodzony brak gustu i zwykłą ludzką naiwność oglądam najczęściej NFilm, na którym nie ma w ciągu ROKU, tak wybitnych produkcji jak The Hurt Locker, Biała Wstążka Black Sawn, 127 Hours czy Rewers. Szkoda :( ale cóż będę musiał jakoś nauczyć się z tym żyć.. Myślałem, ze dziś filmy to kicz, a nie przełom jak kiedyś, dlatego ceniłem kanał ITI za pokazywanie w dużej mierze starszych produkcji, ale widzę, że zwyczajnie tak po ludzku się pomyliłem.

Szczególne podziękowania w tym momencie kieruję pod adresem Lady Maverick, która, sądząc po filmach, które wymieniła, ceni sobie szczególnie dobre, amerykańskie kino. Mam nadzieję, że mi również uda się kiedyś dostrzec, ten cudowny przekaz w filmach, które wymieniła. Pocieszający jest dla mnie jedynie fakt, że przez konwersację tu na forum, dostrzegam inne, całkowicie niezrozumiałe dla mnie gusta, ale skoro jestem w mniejszości to wy pewnie macie rację ;) Bo przecież Oskara też dostają najlepsze filmy i najlepsi aktorzy w danym roku, wybierani do tej nagrody przez wybitnych specjalistów, którzy też są większością w pełnym magii Hollywood. Dziękuję wam wszystkim na koniec za miła i pełną kultury konwersację, tak rzadko spotykaną obecnie na polskich forach. Pozdrawiam,

 

antykinoman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, oczekujesz z pewnością przełomowych produkcji na miarę Gone with the Wind, czy Star Wars, niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Zapewne marzy Ci się kino na miarę Bergmana, Antonioniego, Felliniego. Naiwność. Filmy to kino i z myślą o nim są tworzone. Nikt nie zawraca sobie głowy "śmieszną" telewizją. A dzisiaj kina w Polsce nie chciały nawet grać The Hurt Locker, bo przewidywały, że polski widz nigdy na to nie pójdzie :lol2: Banał w postaci "najlepsze filmy nie otrzymują głównych nagród w corocznym wyścigu do Oscarów" nikogo nie rusza. Po prostu słabe wtrącenie jest słabe. Tak, wiemy, Obywatel Kane nie otrzymał statuetki, a ostatnim filmem, który nie podzielił Akademii, był w '99 American Beauty. Jeśli ktoś patrzy na Oscary jako wyznacznik jakości, no to ma problem. Ja wolę patrzeć jak na pewnego rodzaju zjawisko społeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wygląda to tak jeśli idzie o Nkę:

20th Century Fox

Umowa długoterminowa obejmująca

ok. 65 tytułów rocznie

 

Monolith

Wiodący niezależny dystrybutor w Polsce

– długoterminowa umowa na wyłączność

obejmująca ok. 60 tytułów rocznie

 

Tak wiec, ktoś tutaj będzie niepocieszony bo jeszcze niedawno cieszył się z Monolithu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...