Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się dlaczego tak najeżdżacie na zawartość programową HBO skoro ma w zapleczu potężne wytwórnie. Skąd to się bierze ?

Co z tego ze ma potężne wytwórnie skoro ostatnio nie ma na czym zawiesić oka. Jeśli dla Ciebie np. High School Musical 3, Spirit – Duch miasta czy Wyposażony to ciekawe produkcje to gratuluje gustu filmowego :brawo:

 

HBO ostatnio ewidentnie schodzi na psy. Powie to każdy kto choć trochę interesuję się filmem i ma ten kanał od lat. Żeby nie być gołosłownym to dodam że posiadam tą stacje nieustannie od 1998r.

 

Szlag mnie trafia jak czytam takie wypowiedzi że „HBO ma te same wytwórnie i nic nie stracił na wartości” To tak jak bym powiedział że na kanale Hallmark od samego początku nadawania w Polsce były oprócz filmów również seriale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o gust filmowy, tylko o produkcje, które HBO emituje. A te wcale nie są najgorsze. Poza tym czego Ty konkretnie oczekiwałbyś od tego kanału ? Jakie produkcje by Cię usatysfakcjonowałyby ? Interesuję się filmem od kiedy tylko pamiętam i absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że HBO schodzi na psy, wręcz przeciwnie. Odkąd doszedł Best Film jest jeszcze lepiej. A to , że jakościowo i treściowo nie odpowiada Ci repertuar to nie wina HBO tylko studiów filmowych, które robią takie filmy jakie robią. Głównie komercję, bo to się sprzedaje. HBO tylko je emituje, a nie produkuje więc kierując pretensje do nich jest lekkim nadużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jesteś jednym z kilku wyjątków którzy uważają że HBO nie straciło na wartości. Lepiej :D jest wg ciebie jeszcze lepsze niż kiedyś :jupi: Widzisz, wszyscy w moim otoczeniu którzy posiadają ten kanał twierdzą że to nie już to HBO co kiedyś.

 

No i jak tu nie mówić o gustach filmowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zadajesz mi takie dziwne pytanie. Chyba sam widzisz co emituje ten kanał ostatnio. Nie wciskaj mi kitu że jest jeszcze lepsze niż kiedyś bo tylko się kompromitujesz stary :D Albo sam nie wiesz jakie było wcześniej.

 

Fakt, to nie jest wina kanału tylko wytwórni. Z tym się zgodzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiając hipotezę, że HBO jest złe musisz ją w jakiś sposób uzasadnić, a Ty tego nie robisz. Piszesz monosylabami "złe bo tak" bez żadnego konkretnego argumentu. I dlaczego wchodzisz ze mną w dyskusję skoro nawet nie potrafisz bronić swojej tezy o kiepskiej ramówce tego kanału. I kto tu się kompromituje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie uzasadnij mi dlaczego wg ciebie jest lepsze niż kiedyś?

 

A teraz ja ci odpowiem. Jest wiele dobrych produkcji filmowych które niestety nie dostają się na antenę bo gdzieś tam umykają wytwórni. Nie będę ci wymieniał tytułów filmów bo to nie o to chodzi bo to są już gusta filmowe. Chyba teraz zrozumiałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być Einsteinem by wywnioskować, że gdy w latach '90. HBO miało więcej wytwórni kanał filmowo stał lepiej. To logiczne, ale w obecnej chwili nie jest tak tragicznie jak niektórzy, w ty Ty piszą. Wspominasz o filmach, które umykają. Fakt, masz rację. Istnieją wartościowe obrazy, które nie trafią na ekrany kinowe, ale część z nich trafia do C+, HBO i nfilmów. Choćby "Gitara", "Starszy syn", "Sen na jawie", "Koniec świata", "Cześć, jestem Esther", "Wrześniowy świt" czy "Najważniejszy głos". Te filmy, choć w Polsce nie były wyświetlane w kinach są świetne. I wszystkie z nich wyemitowało HBO. Chodzi o ten sam kanał, który "schodzi na psy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno HBO nie jest takie jak kiedys kiedy startowało w Polsce ale teraz też nie jest tak żle, odpadła im tylko jedna wytwórnia MGM ale to nie jest aż taka wytwórnia która dawała kilkadziesiąt premier w roku tak ze można jakoś to przeboleć a filmy nadają takie jakie wyprodukowały studia filmowe a to już rzecz gustu, jak dla mnie mogli by dać jeszcze z parę seriali np z WB i dla dzieci Scooby Doo czy jakies inne seriale bajkowe z WB bo sa fajne a prawa do WB ma HBO i było by ok. Ja uważam ze dla kinomana (a za takiego się uważam) Hbo ma dużo wytwórni i w chwili obecnej licza się tylko HBO i Canal+ a potem NFilm i to daleko wtyle bo Filmboxów nie uważam ża kanały premium przynajmniej na chwilę obecną dlatego popieram kolegę Verse w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Canal+ vs HBO to moim zdaniem wygrywa zdecydowanie Canal+.a dlaczego???

1.Jakość

2.Różnorodna oferta programowa + zaczyna lecieć więcej seriali

3.Wszystkie filmy można oglądać z napisami :]

jeśli chodzi o HBO to:

1.Jakość wszystkich kanałów jest beznadziejna

2.Nie wszystkie filmy można oglądać z napisami

3.Dużo produkcji Hollywoodzkich i powtórek

+ HBO są fajne seriale chociaż niektóre produkcje filmowe też są ok :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO w Styczniu 2010:

 

1. Seks w wielkim mieście: The Movie

2. Boski chillout

3. Moja dziewczyna wychodzi za mąż

4. Króliczek

5. Hancock

6. Obywatel Milk

7. Fighter: Kochaj i walcz

8. Nocny pociąg z mięsem

9. Chłopiec w pasiastej piżamie

10. Podróż do wnętrza Ziemi

11. Bruce i Lloyd dorywają Smarta

12. Trzy królestwa: Wskrzeszanie smoka

13. Zabójczy cel

14. Melodia życia

15. Nierozerwalna więź

16. Kolej transsyberyjska (Transsyberian)

17. Trujący bluszcz: Tajne bractwo

18. Dochodzenie ( Surveillance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie HBO ma ciekawszą ofertę od Canal +, ale podkreślam, że jest to wyłącznie moje SUBIEKTYWNE zdanie w tej kwestii.

Ja osobiście nie widzę różnicy w jakości (no cóż pewnie dlatego, że nie posiadam super telewizora HD),

Nie lubię odglądać seriali, ani programów dokumentalnych.

Napisy też sobie odpuszczam (szkoda mi dodatkowo męczyć i tak już zepsuty wzrok)

Atrakcyjność nowych produkcji to również rzecz względna - Żonie podobał się Spirit - Duch Miasta, a w mojej ocenie był beznadziejny.

 

Prawda jest taka, że atrakcyjność oferty programowej zależy od wielu czynników, a każdy winien dokonywać wyboru mając na względzie swoje indywidulne preferencje. Żeby oceniać czy pakiet stracił na wartości należałoby mieć porównanie na przestrzeni przynajmniej kilku lat - ja takiego porównania nie mam więc trudno jest mi się wypowiadać czy oferta się poprawiła, czy też nie (jedynie kiedyś przez okres 2 lat miałem w kablówce UPC pakiet HBO, ale wtedy jeszcze nikt nie słyszał o kanale HBO Comedy :-). Na chwilę obecną mając do wyboru Canal + i HBO wybieram ten drugi pakiet. Jedyne co mogę powiedzieć to tyle, że na "psy zszedł" poziom naszej ekstraklasy piłkarskiej, która zrobiła się podwórkową kopaniną. Ale w tym oczywiście nie ma najmniejszej winy Canal + ;-)

 

pozdrawiam i życzę wszystkich trafnych wyborów :-)

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie głównie ze względu na OE oglądam C+ o wiele częściej niż HBO.

Tak już jest, że mimo niskiego poziomu, to kibicuję swojej drużynie i jestem z nią na dobre i na złe. Niestety moja praca uniemożliwia mi chodzenie na wszystkie mecze, więc połączenie C+ i dekodera z nagrywarką jest dla mnie idealnym rozwiązaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podobała wypowiedź @Marcina_M. I choć różnię sie w poglądach od niego, bo bardziej cenię C+ niż HBO (w mojej subiektywnej ocenie oczywiście)to kolega wyróżnia sie w tej wypowiedzi nie szkalując przeciwnej strony. ja mam C+ raczej dla dokumnetów (których mało ale za to jakie i bez reklam )i szczególnie dla ligi hiszpańskiej i angielskie. PE oglądam coraz rzadziej - filmów mniej. Zresztą - raz na dwa-trzy miesiące włączam sobie HBO na jeden miesiąc i zgrywam kilka filmów oglądając je w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Pawop, szkoda tylko że brakuje na tych 2 kanałach coraz więcej wytwórni, o ile filmy z Paramount i Dreamworks można obejrzeć w VOD Cyfry to z filmami z MGM i TiM jest już mały problem. Ale mama nadzieję, że więcej wytwórni juz oba kanały nie stracą, chociaż te 2 pierwsze Paramount i DW Canal+ oddał dobrowolnie więc nie ma co tu mówić o ich utraceniu poprostu C+ nie przedłuzył obowiazujacej umowy. Strata na własne życzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan 425 nie mów mi że poziom kanałów się wyrównał mozew C+ i HBO ale nFilm na razie od nich odstaje wystarczy spojrzeć właśnie na formę papierowa nFilm jak dla mnie wyprzedza z kanałów premium napewno Filmboxy i można go poprównać z Cinemaxem-to już rzecz gustu który jest lepszy.

Stef 412 na pewno HBO był lepszy 10 lat temu bo miałem wtedy ten kanał ale teraz też ma prawa do filmów z tych samych wytwórni odpadał tylko MGM ale to nie kwestiapraw do filmów tylko ich poziomu. Po prostu jest teraz tyle filmów ze każdy jest wybredny i wybrzydza. Juz mało kto zachwyca ssię filmami o ninja skaczacych z drzewa na drzewo lepiej niż niejedna wiewiórka. 10-15 lat wstecz sam się nimi zachwycałem a dzis mam troszke inne gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chodzi Ci o Dreamworks, ale ta wytwórnia rocznie będzie produkukowała 6 filmów :) Z informacji prasowej wynika również, że będą to filmy wyprodukowane po 31.12.2008. Wynika z tego, że starszych produkcji (jak w przypadku Paramountu i MGM) nie bedzie.

 

@Piotr Olejarz1973, TiM jest dystrybotorem video i ma w swojej ofercie filmy Universalu, ITI Film Studio i przynajmniej część SPI. Filmy Universalu i SPI można zobaczyć w C+, więc nie wiem w czym widzisz problem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a np. "Kochaj i tancz" czy "1612" czy z Szycem "Wojna polsko-ruska" z Szycem ( jeżeli dobrze pamiętam tytuł) ich dystrybutorem jest iti/Tim - dlaczego nie pojawiły się w Canal+ tylko będą w NFilm! Stąd mój właśnie problem co do tego dystrybutora i obecnosci ich filmów w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...