Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo C+ ma jeszcze sport i wyrobioną markę, a nPremium co ma? Co z tego, że ma super ofertę filmową i LM oraz LE skoro mało kto zna ten kanał, bo promocja i marketing leży i kwiczy.

 

tyle ze koszty oferty filmowej i sportowej Canal+ to w zasadzie podobne koszty nabycia co oferta filmowa z LM i LE przez nPremium. Do tego Canal+ zarabia na reklamach ktore emituje. A nie powiesz mi ze koszt marketingu i jak to nazwales wyrobionej marki to 2/3 ceny abonamentu miesiecznego. Jeszcze rok temu Canal+ mial koszty wlasne, realizowali T-ME. Ale teraz? dostaja gotowy produkt i zero kosztow wlasnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sam od początku o tym pisałem że pewnie będą chcieli wyciągnąć jak najwięcej kasy więc pozostawią i Canal+ i nPremium (ewentualnie pod zmienioną nazwą).

 

Osobiście nie miałbym jednak nic przeciwko żeby np. ofertę C+ i nPremium połączyli w jedno, ale rozdzielili kanały filmowe od sportowych. Z jednej strony szkoda byłoby mi LM ale z drugiej strony, zyskałbym premiery z Universal. To w połączeniu z HBO stanowiłoby praktycznie kompletną ofertę filmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić trzymanie przez jeden podmiot dwóch konkurujących ze sobą pakietów premium :roll:

Z jednej strony tracą na tym obie marki, bo obie są zubożone, ale z drugiej strony teoretycznie można więcej wyciągnąć od abonenta.

Najlepiej jakby powiększyli pakiet C+ ale to wiązałoby się z podwyżką abonamentu.

Muszą to jakoś rozsądnie rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wydaje się Wam, że premium w Polsce doszło do ściany.

Parę osób dywaguje z ograniczonego punktu widzenia (mając zasoby), a jednak o powodzeniu decyduje powszechność.

Jeśli tej brakuje stacje oszczędzają w ukryty sposób (reklamy, ograniczanie ramówki)

Cyfra próbowała podkręcić ceny i po paru miesiącach jakoś odpuścili (o stanie abonentów sza). Tłoku w salonach nie było i praktycznie nie ma.

Kto kupi wypasiony premium za 50. Raczej spodziewałbym się więcej 13 posterunku , niż połączenia ofert...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest HBO i Cinemax to spokojnie mogą pozostać i Canal+ i nPremium. Tak jak mówisz, aby wyciągnąć więcej od abonenta.

To jest trochę inna sytuacja. Cinemax, to bardziej dopełnienie oferty HBO (starsze filmy + kino ambitne) niż jego konkurent.

Ale często jest tak, że zamiast dać premierę do HBO, to dają do Cinemax np. Legendy Sowiego Królestwa: Strażnicy Ga`Hoole, Ksiądz czy Burleska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie @pawopa jest typowym stereotypem. Mam Cinemaxa i jak widzę jest to zwykły twór marketingowy , a nie targetowy.

Po prostu 10-15 zł nie śmierdzi, a jest miejsce na filmy znane już z Canal+ (bardzo ich duzo, z nowości kupa szmiry i parę rodzynków i wypełniacze ze starego kina- tu oczywiście zwykle znane tytuły)

Jakiejś wyjątkowej myśli nad ramówką nie widzę.. Pomysł prosty: jeden kanał droższy i 1 za pól ceny A prawie połowa tytułów to filmy 2010, 2011. A z tymi ambitnymi to bez przesady...

Właściciel marki tak żongluje repertuarem aby obie oferty utrzymały sie na rynku. Np. Prapremiery na Cinemaxie, które potem "premierują" na HBO dla podniesienia morale.

Jeśli nPremim wejdzie pod zarzad jednej ręki na pewno wymyślą coś aby kasę przynosiły obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wszystkie oferty i pakiety w platformach cyfrowych sa po prostu smieszne - wychodzi na to, ze placi sie za jakies szmirowate kanaly na ktorych kompletnie nic nie ma, a zeby miec jakis interesujacy nas kanal najczesniej trzeba specjalnie dla niego brac wyzszy pakiet, co sie wiaze z wiekszymi oplatami. Osobiscie moge tylko napisac, ze mam pakiet za 68 zl, prawie 100 kanalow, a na liscie sobie zostawilem sobie 18 - 7 sportowych (ósmy nSport z karty TnK SD), 2 filmowe (Canal plusy), 3 dokumentalne (NG, Travel, Disc Science) i takie rozne jeszcze (CC, Kuchnia+, TVP 1, TVP 2, TV Puls). Do tego nalezy dodac, ze Disc Science, ogladam tylko ze wzgledu na Mythbusters, CC ze wzgledu na TBBT (Pingwiny ogladam chetnie, ale mogliby dac nowe odcinki), TVP 2 ze wzgledu na Igrzyska 2012, TV Puls ze wzgledu na starsze bajki typu Looney Tunes.

Niestety chyba nigdy nie bedzie nam dane ogladac tego, za co naprawde chcemy placic. Niepotrzebne mi kanaly premium, sa rozne sposoby obejrzenia najnowszych filmow, nie warto wywalac tyle kasy na te "super" kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu w CANAL+ zobaczycie m.in.: Kuzyni, Granice zła, Nic do oclenia, W Brighton, Cargo, Niebo nad Saharą, Wyspa skazańców, Ach to libido!, Chwała [beep]om, Cud u św. Anny, Kłamstewka, Wyrównanie rachunków, Kobieta, która pragnęła mężczyzny, Eden, ANPO. Na froncie sztuki, Jane Eyre, Czarny las, Inny, Pożegnanie z niewinnością, Druhny, Magiczna podróż do Afryki, Zabić Irlandczyka, Elena, Safari, Koszmary, Wymyk.

 

Nowe odcinki seriali: Grimm, Rockefeller Plaza 30 VI, PAN AM, Podwodny raj, Wyspy Kanaryjskie.

 

źródło: Forum C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
(..) sa rozne sposoby obejrzenia najnowszych filmow, nie warto wywalac tyle kasy na te "super" kanaly

Owszem, najlepszym jest wizyta w kinie, najsłabszym złodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...