Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj. Nie przypominam sobie, aby ostatnio jakiś film pojawił się po 8 miesiącach na HBO, czy C+. Zwykle jest to 12-15 miesięcy, od premiery światowej (polscy dystrybutorzy potrafią przetrzymać kilka miesięcy film). Zależy też jak dana stacja ułoży sobie ramówkę. Na przykład w zeszłym roku nFilm wstrzymywał emisje niektórych najgłośniejszych tytułów, aby wyświetlić je na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Alice in Wonderland, Prince of Persia, Toy Story 3, Uczeń Czarnoksiężnika to ostatnio duże premiery, które HBO pokazało 8-9 miesięcy po światowej premierze. Ogólnie filmy Disney'a emitowane są szybko, zaś Warner Bros. nawet 1.5 r po zejściu z ekranów kin, vide Hangover czy Holmes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice in Wonderland, Prince of Persia, Toy Story 3, Uczeń Czarnoksiężnika to ostatnio duże premiery, które HBO pokazało 8-9 miesięcy po światowej premierze.

Faktycznie, moje niedopatrzenie.

Co do Disneya, to czy przypadkiem z końcem roku nie kończy im się umowa z HBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Filmbox pokazuje starsze filmy, to fakt, ale, że tylko złe to bzdura, skoro są wśród nich także filmy oskarowe, a i inne perełki się trafiają.

Ostatnio oglądałem tam Godziny i Kroniki portowe. No ale jeśli szukasz filmów z [beep]iciem i w stylu zabili go i uciekł, to faktycznie nic tam nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmboxy są słabe, tym bardziej ze trzeba za nie dodatkowo płacić, Cinemaxów też nie opłaca sie moim zdaniem brać bo tam lecą filmy w stylu tych poniedzialkowych na polsacie czyli hity ale sprzed 3-4 lat. A jeśli chodzi o premiery to mają z jednego studia, np film Legion będzie w tym miesiącu ale i tak na HBO ten film będzie za 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmbox, to przede wszystkim filmy SPI, które wcześniej są na C+, do tego pojawiają się też produkcje TV, np z Hallmarku.

Cinemax, pokazuje starsze filmy Universalu, i innych wytwórni z którymi HBO ma umowę, troche kina ambitnego, ale także niektóre produkcje Sony i WB przed HBO. Nie ma się jednak co martwić, gdyż po ok 3 miesiącach pojawiają się w HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wziąłem na próbę oba pakiety tj. Canal+ i HBO! Porównam sobie "na żywo", która oferta mi bardziej odpowiada i zostawię sobie po wakacjach jeden pakiet. Faktycznie, mając te kanały nie opłaca się jeszcze kombinować z Filmboxami i Cinemaxami. Zresztą jak sobie poczytałem na necie to HBO i Canal+ mają w sumie w garści prawa do transmisji filmów z 70% największych hollywoodzkich studiów filmowych nie licząc mniejszych studiów i niezależnych dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO byłoby fajna stacja filmową gdyby upchali wszystkie te seriale w osobny kanał np. HBO Seriale, drazni mnie sytuacja kiedy w sobote wieczorem chce sobie obejrzec jakis dobry film i co mam? na wszystkich trzech kanałach HBO puszczaja jakies seriale, ręce, nogi opadaja poprostu. C+ wypada juz troche lepiej pod tym względem chociaż też seriali przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w programie telewizyjnym wynika, że HBO Comedy to przede wszystkim seriale no ale taki to urok dzisiejszych komedii. Reszta tych kanałów jeszcze trzyma profil filmowy no ale cóż - patrząc na inne kanały tego typu gros z nich to tylko kanały serialowe (AXN-y, Fox-y, Universale, CC) więc może taki teraz trend na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO byłoby fajna stacja filmową gdyby upchali wszystkie te seriale w osobny kanał np. HBO Seriale, drazni mnie sytuacja kiedy w sobote wieczorem chce sobie obejrzec jakis dobry film i co mam? na wszystkich trzech kanałach HBO puszczaja jakies seriale, ręce, nogi opadaja poprostu. C+ wypada juz troche lepiej pod tym względem chociaż też seriali przybywa.

Należy pamiętać że Canal+ ma na swoim kanale dokumenty, muzykę no i sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Canal+, ani HBO, to nie są typowe kanały filmowe, gdzie 100% ramówki to filmy. Zarówno w Canal+ jak i w HBO są dokumenty, koncerty i seriale. Przy takim rozdrobnieniu inaczej być nie może.

W nce myśleli, że z biegiem czasu wyrwą kolejne wytwórnie, a tu się okazało, że to nie takie proste. Ostatnim ich "sukcesem" jest podpisanie umowy z CBS Films, który to produkuje 4 filmy rocznie. Dla mnie nFilm popsuło rynek kanałów premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky Hunter, przejrzyj po prostu program TV Canal+, zobaczysz, że to nie tylko filmy i seriale. Tak jak pisałem wcześniej są tam dokumenty, koncerty a także programy publicystyczne o tematyce filmowej (ciekawe rozmowy). I oczywiście sport na kanałach sportowych (ale nie tylko relacje z imprez sportowych ale też dokumenty traktujące o sporcie). Nie rozumiem czemu piszesz o innych kanałach Cyfry+ skoro rozmawiamy Canal+. Wbrew temu co niektórzy sądzą to Canal+ to nie to samo Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie studiowałem ramówek kanałów Canal+ i HBO bo dzisiaj je podłączyłem a wcześniej analizowałem tylko z jakimi wytwórniami mają one podpisane umowy i jakie filmy można tam premierowo oglądnąć. Co do tego co poprzednio napisałem to odniosłem się do cytatu "...Canal+ ma na swoim kanale dokumenty, muzykę no i sport." Istotnie zapomniałem, że Canal+ produkuje tylko kanały mające w nazwie "Canal+" a ja myślałem, że jest on także twórcą autorskich kanałów oferowanych w Cyfrze+ takich jak Planete itd.

 

Natomiast co do tego z jakimi studiami hollywoodzkimi mają obecnie podpisane umowy polskie platformy cyfrowe to zacznijmy od tego, ze obecnie tzw. Big Six posiadająca praiwe 90% udział w rynku filmowym USA i Kanady tworzą: Warner Bros, Paramount Pictures, 20th Century Fox, Walt Disney, Columbia Picures i Universal Pictures. Z tego Canal+ ma umowy z 20th Century Fox i Universal Pictures, HBO z Warner Bros, Walt Disney i Columbia Pictures a nFilm tylko z Paramount Pictures. Dodatkowo oprócz tych gigantów istnieją jeszcze studia "drugoligowe" takie jak MGM, CBS FIlm, DreamWorks itd. Sprawa wygląda więc na to, że najwięcej amerykańskich wytwórni "obstawionych" ma HBO, Canal+ ma też niemało a uzupełnia to umowami z wytwórniami europejskimi. Natomiast nFilm posiada umowę tylko z jednym dużym studiem i chyba próbuje nadgonić dystans do konkurencji umowami z tymi mniejszymi.

 

PS. Nie wiecie może gdzie na necie można znaleźć spis lipcowych premier filmowych na Canal+ i HBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lipien nie ma jeszcze premier na HBO, jedyne co już wiemy to to że będzie "Incepcja"

Natomiast w canal+:

W lipcu w CANAL+ m.in. Super-bohaterowie, Czarna błyskawica, Cena prawdy, Nazywam się Khan, Robale, Kilka wolnych dni, Niebiańska plaża, Najbardziej niebezpieczny człowiek w Ameryce, Dobra wróżka, Niedościgli Jonesonowie, Plan prawie doskonały, Gainsbourg, Piła 3D, Milczenie jest złotem, Bracia, Pan i pani Killer, Maks i spółka, Na rozstaju uczuć, Żony ze Stepford, Dziewczyna z marzeniami, Szalone serce, Droga do piekła, Adam.

 

Zapraszamy także na seriale: Przez 24 godziny VIII, Rockefeller Plaza 30 V, Mentalista III, Sengoku Basara II, The Event - Zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o premiery to mają z jednego studia, np film Legion będzie w tym miesiącu ale i tak na HBO ten film będzie za 2-3 miesiące.

Nie tylko, film Ninja Assassin też na Cinemaxie był, a na HBO jeszcze nie.

Co do mnie, to lepiej wykupić C+ i HBO niż wydawać kasę na Filmboxy czy Cinemaxy. Cinemaxy jeszcze ujdą w tłoku, coś tam zawsze się obejrzy. Filmbox jednak to porażka, powinny to być normalne kanały, a nie jeszcze dodatkowo płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie studiowałem ramówek kanałów Canal+ i HBO bo dzisiaj je podłączyłem a wcześniej analizowałem tylko z jakimi wytwórniami mają one podpisane umowy i jakie filmy można tam premierowo oglądnąć. Co do tego co poprzednio napisałem to odniosłem się do cytatu "...Canal+ ma na swoim kanale dokumenty, muzykę no i sport." Istotnie zapomniałem, że Canal+ produkuje tylko kanały mające w nazwie "Canal+" a ja myślałem, że jest on także twórcą autorskich kanałów oferowanych w Cyfrze+ takich jak Planete itd.

Canal+, a konkretnie Canal+ Cyfrowy jest producentem takich kanałów jak: Planete, Ale Kino, Zig Zap/Hyper, Mini Mini, Kuchnia.TV, Domo.TV i wszystkich z rodziny Canal+. Ponadto jest nadawcą platformy Cyfra+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmowych planów Canal+, fragment wpisu administratora z forum Canal+:

 

"Będziemy emitować filmy: Pogorzelisko Francja 2010, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna, Death Race 2, Jak zostać Królem, Między miejscami (Somewhere) USA 2010, Żona doskonała (Potiche) Francja 2010 i Londyński bulwar"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...