Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Licorice Pizza - dlaczego zapewne Netflix? Produkcja MGM, dystrybucja international - Universal 

 

Z jednej strony cieszy Maid od NF (bo pisałem iż najlepszy serial od nich w tym roku) a z drugiej - nie należy do najlepszych tego roku ;) 

W filmach tez bym widział inne tytuły 

 

btw - te średnie imdb przy tytułach to jest brak komentarza. Podobnie jak ostatnio ranking People's Choice Awards ;) 

 

 

Ciekawe z tym HBO Max. Z tego co pamietam na ich ostatniej prezentacji live zapowiadali na początek 2022r dalszy teren Europy ;) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotify Dystrybucja w PL Forum Film Poland, filmy od tego dystrybutora jeśli idą poza TVOD to od jakiegoś roku lądują premierowo na Netflixie, przykładowe tytuly "Jak najdalej stąd",  "Wojna o prąd", "Polaroid", "Ratujmy florę" etc.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Polsce to Forum to ok 

Ale nie tak dawno tutaj pisałem o prawach i robiłem zestawienie (prosiłem tez o uwagi) i Forum to tez HBO ;) I nawet jest na pozycji nr 1 

Gdyby to był Next Film nie byłoby żadnych wątpliwości ze to NF ;)

Zreszta po nowym roku może się wszystko poprzestawiać, tak jak się zmieniło z Monolith. Kiedyś jak Monolith to C+ a dzisiaj może być i na Amazon jak i na HBO 

 

Edit 

Nightmare Alley - raczej Disney jak pisałeś. To produkcja Searchlight 

West Side Story Spielberga - pewnie tez Disney 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu w C+ między innymi:

 

Palm Springs - 1.01

Obraz pożądania (The Burnt Orange Heresy) - 9.01

Helmut Newton - 17.01

Wszystko o seksie (Natural Disasters) - 18.01

Saint Maud (Saint Maud) - 20.01

Obiecująca. Młoda. Kobieta (Promising Young Woman) - 29.01

 

serial Połączenie 2 (Calls 2) od 7.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 11:54, spotify napisał:

Licorice Pizza - dlaczego zapewne Netflix? Produkcja MGM, dystrybucja international - Universal 

 

Z jednej strony cieszy Maid od NF (bo pisałem iż najlepszy serial od nich w tym roku) a z drugiej - nie należy do najlepszych tego roku ;) 

W filmach tez bym widział inne tytuły 

 

btw - te średnie imdb przy tytułach to jest brak komentarza. Podobnie jak ostatnio ranking People's Choice Awards ;) 

 

 

Ciekawe z tym HBO Max. Z tego co pamietam na ich ostatniej prezentacji live zapowiadali na początek 2022r dalszy teren Europy ;) 

Oby HBO MAX ruszyło w styczniu 

 

Może jak u nas ruszy HBO max to zmobilizuje się Disney + 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja z filmem "Saint Maud", że trafił do CANAL+. To film od M2Films, a filmy od tego dystrybutora trafiały w pierwszej kolejności do HBO, a później ewentualnie do Ale Kino+ (chociaż były pojedyncze sytuację, gdzie film premierowo trafiał do AK+, np. "Kobieta idzie na wojnę", ale tak jak pisałem- była to rzadkość). 

 

W sumie myślałem, że w styczniu będzie gorzej jeśli chodzi o filmy w C+. Pytanie co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2021 o 18:31, Buli 33 napisał:

Oby HBO MAX ruszyło w styczniu 

 

Może jak u nas ruszy HBO max to zmobilizuje się Disney + 🤔

Nie ma szans. Muszą zrobić jakąś kampanię marketingową a to trwa trochę.

 

Podtrzymuje, że D+ będzie we wrześniu 22.

Wszystkie obecne filmy disneya na hbo go mają datę dostępności do 31.08.2022.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 22:07, domin107 napisał:

Wszystkie obecne filmy disneya na hbo go mają datę dostępności do 31.08.2022.

 


No coś musiałeś źle zerknąć, bo wszystkie filmy Disneya (nie licząc 20th Century) mają datę dostępności do 31.03 a nie 31.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 22:07, domin107 napisał:

 

 

Podtrzymuje, że D+ będzie we wrześniu 22.

Wszystkie obecne filmy disneya na hbo go mają datę dostępności do 31.08.2022.

 

Absolutnie bez znaczenia. Trwa dodawanie tłumaczeń i kompletowanie zespołu pracowników/ Proces już ruszył.

W lutym 2022 jest kolejne earnings call disneya, być może tam zdradzone zostaną szczegóły. Startu platformy można oczekiwać już od maja 2022. Brak nawet kilkunastu, czy kilkudziesięciu licencji, których prawa ewentualnie nie zdążą "spłynąć" do D+ tego startu nie opóźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście. 

Ja nigdzie nie pisałem o opóźnieniu.

Ja sugerowałem, że mogli teraz lepiej dograć kwestie licencyjne, żeby nie było takich sytuacji jak na innych rynkach, że prawa licencyjne będą spływać. One najlepiej mają być na już teraz, na start a nie kiedyś tam.

Obecność produkcji disneya w hbo może wskazywać kiedy wystartuje d+. Jestem o tym przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, domin107 napisał:

Obecność produkcji disneya w hbo może wskazywać kiedy wystartuje d+. Jestem o tym przekonany.

 

No tylko produkcje Disneya są na HBO GO do końca marca, a Disney+ może wystartować w Polsce najwcześniej w maju. Więc chyba wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pełna zgoda, że sytuacja może się zmienić.
Ale ty napisałeś, że te filmy są na HBO GO do końca sierpnia, co po prostu nie jest prawdą, bo są do końca marca.
Dodatkowo napisałeś: "mogli teraz lepiej dograć kwestie licencyjne, żeby nie było takich sytuacji jak na innych rynkach, że prawa licencyjne będą spływać.". Tylko na chwilę obecną nie wynika, żeby były one źle "dograne". Póki co znikają w marcu, a Disney+ startuje w Polsce w lato 2022.
Co będzie dalej? Zobaczymy, ale stan faktyczny jest taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Niebawem pojawi się na Foxie, a potem Netflix

Chciałbym się mylić ale chyba nie będzie na Netflixie 

W tym momencie to raczej produkcje Foxa znikają z NF 

Chyba ze skoro są dwa sezony już, to umowa jest tak skonstruowana, ze musi być kolejny sezon na NF (co często jest obecnie na NF ze to co jeszcze trwa nie znika, pomimo ze na licencji)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...