Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu większość nowych  laptopów ma dwa dyski, zwłaszcza te lepszej klasy albo biznesowe. 

W swoim 13 calowym HP mam sloty M. 2 na 2 dyski a trzeci też jeszcze można zamontować w msata. 

W innych nawet starszych zamiast DVD/CD też montuje kieszenie jeśli laptop nie ma dwóch dysków. 

 

Używanie dysków klasycznych powoli przestałe być opłacalne i bardziej korzystniej jest mieć SSD jako stacjonarny czy podpinany jak pen dysk m.2.

Sens dwóch też  zawsze jest jak ktoś lubi mieć dwa systemy różne i nie komplikować sobie mieszanie w partycjach itp. 

 

Kupując z dwoma dyskami należy się najpierw zorientować jaki to dokładnie ma być drugi dysk by potem nie mieć żalu jak kupi się niewłaściwy.  W niektórych modelach drugi dysk może być tylko w wersji slim czyli  SSD albo klasyczny HDD 7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czerstwy napisał(a):

A o co chodzi z tym że laptop ma 2 dyski?

Zacytuję tu wypowiedż dvbtowca  ,,Komputery powinny mieć 2 dyski. Jeden z nich powinien być wyłącznie systemowy, drugi właśnie na rzeczy prywatne. Unika się problemów z dostępem do danych, ich utratą, gdy system, lub dysk systemowy ulegnie uszkodzeniu." 

Sam posiadam dwa dyski i polecam takie rozwiązanie.Dodatkowo archiwizuję te najcenniejsze rzeczy  jeszcze na zewnętrznym dysku. 

Co do wyboru firmy? Większe znaczenie mają podzespoły tam zaintalowane.! Można kupić laptopa za 2000 zł i za 4000 zł tej samej marki.Jednym wystarczy ten tańszy inni będą narzekać i kupią ten droższy.Oczywiście markę i serwis należy brać też pod uwagę. 

A tak najlepiej,kajecik,ołowek i napisać sobie,co się potrzebuje i do czego,ustalić kwotę,mały rekonesans w sklepie,wysłuchać sprzedawcę,wrócić i wejść do internetu,porównać ceny i dopiero kupić.Ewentualnie konkretna rozmowa z fachowcem np.x-kom,zamówić i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maniek357 napisał(a):

Dasz przykład takiego laptopa z dwoma dyskami ? Wydaje mi się, że takie konfiguracje to już przeszłość. Były dość popularne w czasach, kiedy SSD były drogie - na system był montowany dysk SSD, a na dane HDD. Aż taki problem z dostępnością ? Może przeglądasz jakieś stare modele, które są powoli wycofywane ze sprzedaży. 

Nie chce mi się już sprawdzać tym bardziej że dziś kupiłem nowego laptopa. Wiec ten temat mnie nie interesuje. No chyba że co w niego wgrać lub zainstalować😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam  ma chyba minimalnie lepszy procesor Lenovo. Kupiłem Lenovo bo obecnie tez mam Lenovo. Choć dla mnie trochę spory przeskok  bo miałem chyba Windows 8 lub 8.1. Trochę nie mogę się połapać bo zainstalowałem np Netflixa itp i go nie widzę. Brak C+online,Viaplay , Skyshowtime, HBO Max. Miałem wcześniej utorrent którego od święta używałem  u nich widzę jakieś  inne programy tego typu nie wiem czy będą działać tak jak jestem przyzwyczajony. Potrzebuje programu do nagrywania z ekranu tu jest coś tam nie wiem czy będzie działać jak Bandicom. Widze tylko Total Comander ja go kompletnie nie ogarniam tylko Filizillę. Dla tego tak się ociągałem z zakupem bo nie chciałem tego wszystkiego wgrywać i ustawiać. Tym bardziej że jeszcze jakiś antywirus blokowanie reklam Drembox Edit i jeszcze zapewne sporo o których nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy system to 8. Jeśli masz zainstalowany 11 to ok. Za nagrywania odpowiada tam Xbox Game Bar.(wgrany w system)

Nagrywanie ekranu Windows 11 przy pomocy Xbox Game Bar – instrukcja:

1. Wciśnij kombinację przycisków Windows+G lub Windows+G+R, jeśli chcesz nagrywać materiał z dźwiękiem.

2. Kliknij białą kropkę – ikonę rozpoczynającą nagrywanie.

3. Zatrzymaj nagrywanie, gdy zajdzie taka potrzeba. W przeciwnym wypadku materiał zakończy się po ustalonym czasie (domyślnie to 2 godziny, jednak ustawienia można zmienić).

Żeby znaleźć powstały materiał, przejdź do zakładki Plik, a następnie kliknij Pokaż nagrania.

U mnie na 10 -tce bandicam się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to miała być 11 a co jest to nawet nie wiem. Nie chce się bawić w takie zabawy jaki piszesz interesuje mnie uruchomienie programu ewentualnie wybranie zakresu ekranu i nagrywanie bez znaku wodnego czy limitu czasowego. Coś zainstalowałem jakiś Rejestrator HD ale nie wiem gdzie to jest by sprawdzić. kolejna sprawa że w starym mam pirata bo znajomy tak mi czyścił laptopa że wyczyścił i z systemu a pożniej był juz nie do odzyskania niestety.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...