Skocz do zawartości

Jaki smartwatch do 1000 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi nie polecam. Smartfony strasznie się wieszają i wieczne problemy z pamięcią. Myślę, że ze smartwatchami może być podobnie. 

 

Nie warto także skupiać się na Huawei. Trzeba co kilka dni synchronizować się z telefonem, bowiem wyprzedza czas.

 

Od siebie polecam coś od konkretnego producenta - Garmin Instinct. Świetnie sprawdza się w aktywności fizycznej oraz posiada wytrzymałą baterię. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się jednak ku Samsung Galaxy Watch 4. Bateria jest w nim tragiczna ale zależy mi na NFC i płaceniem zegarkiem. Mam smartfona od Samsunga więc chyba się dogada z zegarkiem. Może warto wstrzymać się z zakupem do Black Friday...

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kierować się wyglądem przy wyborze zegarka to wygrał bym Huawei Watch GT2 Classic 46 mm. Gdy go zobaczyłem to mi się aż oczy zaświeciły bo jestem fanem klasycznych zegarków. Jednak zegarek nie ma NFC i jest już kilka lat na rynku. To będzie moje pierwsze urządzenie tego typu i nie wiem czy najlepiej jest wybrać najnowszy model czy może to być starsza wersja danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy ma tu sporo racji. Najbardziej "kompletnym" zegarkiem jest ten Samsung Galaxy Watch (oczywiście pod warunkiem posiadania smartfonu również od Samsunga). Mankamentem jest bateria jednak. Czyli coś za coś.  @Ozzy666 wspomniałeś o wersji "4" tego zegarka. Ostatnio pojawiła się "5", ale z tego co czytałem bateria została powiększona zaledwie o jakieś 15%, co nie ma zbytniego przełożenia na czas działania. Nadal będzie to zapewne dzień z kawałkiem.  Funkcja szybkiego ładowania umożliwia jednak w niecałe pół godziny naładowanie do ok. 70%. Jest też możliwość wyłączenia wszystkich funkcji i pozostawienia samego zegarka. Sprawdza się, gdy np. pozostało nam niewiele baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sportowcem więc te wszystkie treningi i tak mi są nie potrzebne. Smartwatch potrzebny mi jest by łączył się z telefonem i dostawał powiadomienia z niego, w pracy często nie mogę mieć telefonu przy sobie a wtedy prawie nie słyszę gdy ktoś do mnie dzwoni. Teraz używam Xiaomi Mi Banda 6 czyli takiej budżetowej namiastki smartwatcha i do odbioru powiadomień sprawdza się świetnie tylko ten wygląd, nie jestem nastolatkiem i nie wiem czy pasuje opaska sportowa facetowi ;) Gdy tak się zagłębiam w temat smartwatchy to dotrzegam jak wiele wad ma to urządzenie i chyba odpuszczę albo poczekam na jakąś dobrą promocję na Samsunga Galaxy Watch 4 albo 5. 1000 zł to jednak sporo kasy za gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj jestem posiadaczem Samsunga Galaxy Watch 4 44 mm. Kupiłem w Media Ekspert za 888 zł ale jest promocja że Samsung zwraca 300 zł, muszę tylko wypełnić i wysłać formularz z ich strony. Także zakup wyszedł mnie 588 zł. Póki co jestem zadowolony, spodziewałem się że funkcja always on display będzie lepiej działać ale cóż poradzić no i bateria ginie w oczach. Zobaczymy jak po dłuższym użytkowaniu będzie się sprawował.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego sportu mam MyKronoz szwajcarski, ale to raczej opaska sportowa. Mierzy kroki, sprinty, z funkcji spania nie korzystam. Poza tym nie synchronizuję go z telefonem ze względu na ograniczone funkcje. Trzyma z tydzień.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 24.03.2023 o 22:18, czerstwy napisał(a):

Jest juz może coś na rynku dobrego z okrągłą dużą kopertą mocna baterią i funkcja dzwonienia?

Widzę prawie rok minął i dalej nie ma nic ciekawego😂 To może coś bez funkcji dzwonienia ale bardzo wytrzymały by można w nim wszystko robić. Wstrząsy uderzenia  zadrapania itp no i dobry do czyszczenia. Oczywiście mocna bateria dobre funkcje i dobra współpraca z telefonami. Oczywiście liczę sie z całkiem inną cena niż wątkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jak dobra współpraca z telefonami w czasie rzeczywistym, to bateria niewytrzymała w tanich. Ale z drugiej strony możesz np. po trzech dniach dawać na noc i się naładuje na następne trzy dni.

Samo dzwonienie było od zawsze, nawet w bardzo prymitywnych smartwatchach.

Jak do Apple to Apple Watch.
Android - coś takiego z długą baterią garmin-fenix-7x-pro-solar
@czerstwy



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo  dzwonienie było w nawet w prymitywnych Smartwatchach? No popatrz a ten co poleciłeś za prawie 3700 nie ma tej funkcji😂 Już widze lepiej się prezentuje fenix 7x solar bo ma większą kopertę. Nie wiem co ma więcej wersja pro że kosztuje ok 800 zł więcej. Choć widze że są dość masywne więc i wytrzymałość może też jest na odpowiednim poziomie. Ten Apple ma siostra jak mnie pamięć nie myli. Fakt można odbierać i dzwonić ale mi sie kształt koperty i wygląd nie podoba. Mało tego bateria to dziadosto jak i w telefonach tej firmy.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dzwonienie, że masz głośnik i łączysz się z telefonem. W MyKronoz - staruszku coś takiego miałem.
https://www.garmin.com/pl-PL/p/865822 wszystko możesz sobie dostosować, nie ma problemu. Ponad 30 dni trzyma.

To napisz, czy chcesz osobną kartę SIM do niego wkładać, czy łączyć się z telefonem. Bo takie z osobną kartą SIM to jest możliwość personalizacji.
@czerstwy

Jest to kwestią dopłaty, czy w taki sposób, czy w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym kopletnie siostra chyba na tym apple to łaczy sie z telefonem. I u niej słyszałem  wygląda to naprawdę dobrze. Nawet nie wiem czy jest mozliwość by dostać dodatkowa kartę sim. Często gdy coś robię w hałasnie nie słysze że dzwoni telefon a i wibracje ma słabe więc nie czuję. Więc minimalnie to i powiadomienia na nzegarek by starczyły ale głośny sygnał lub mocne wibracje by musiały być. I w cenie znacznie ponad 3 koła to raczej odpada bo boje się że go dość szybko uszkodzę a nie będę się bawił w dodatkowe  gwarancje. Jakby był do max 3 koła to może bym sie jeszcze skusił. Oczywiście proiorytet to duża wytrzymałość na różne uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zaproponuje ktoś coś innego, napisałem coś z najwyższej półki. Z tego, co wiem problemem są baterie, nie ma takich małych, żeby smartwatch działał w ciągłym połączeniu z telefonem bardzo długo w słabszych cenowo sprzętach. Można pewnie coś znaleźć za 2k ale przy ciągłym łączeniu się z telefonem to nie wiem ile będzie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ceny garminów są w niemieckich sklepach, a jak już natrafi się na promocję to można wyrwać takiego garmina fenixa 7x pro sapphire solar edition 51mm 010-02778-30, gdzie w Polsce kosztuje 5200 PLN za 3700 PLN. 

13 grudnia kupowałam dla kolegi, zapłaciłam 3658 zł :)

Dla Jego żony jakiś czas temu kupowałam Garmin Venu 3S - uparła się na kolor ivory - w Polsce 2200 PLN, na niemieckim amazonie 1821 PLN. Inne kolory można było mieć za 1350 PLN ;)

 

Ja mam garmina fenixa 6S pro bez karty SIM, ale były wersje z kartą i Apple watcha 8  z kartą e-SIM. 
Taki garmin, spokojnie 8-9 dni mi trzymał, z włączonymi powiadomieniami, gdy włączony GPS bodajże 8 godzin.

Używam czasu przeszłego, bo od dłuższego czasu leży rozładowany.

Apple Watch nie był jeszcze używany jako osobny twór, nie było potrzeby. Trzyma tak półtorej dnia, z włączonymi powiadomieniami. 

 

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym sam zobaczył taką promkę z 5200 na 3700 obstawiam że bym sie skusił😂 U nas zapewne ceny stoja praktycznie w miejscu. Nie znam sie na tych e-Simach itp. Tak oglądam sobie tego  Fenix 7X Solar i faktycznie ładnie sie prezentuje i wygląda na masywny. Cena jest też w miarę rozsądna i niby pisze że ma dużo bajertów. Edit ten Apple to też siostra mówiła że ładuje praktycznie codziennie. Ale u niej cała rodzinka  telefony,tablety,laptopy praktycznie tylko Apple.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię link do sprawdzonego niemieckiego sklepu z garminami, oraz działający kod, obniżający cenę o 10% - AKT1DESCR0, jeszcze 2% można zgarnąć za płatność https://www.olfert-co.de/garmin-fenix-7x-pro-sapphire-solar-edition-51mm-010-02778-11. A jak chcesz dowiedzieć się więcej na temat samego sklepu czy garminów, to najlepiej na pepperze w wyszukiwarce wpisz hasło garmin i poczytaj komentarze :)  Tu jeden z przykładów - https://www.pepper.pl/promocje/garmin-fenix-7x-pro-sapphire-solar-tytanowo-szary-z-powloka-weglowa-dlc-z-wentylowana-tytanowo-szara-bransoleta-778994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...