Skocz do zawartości

Alternatywne Telewizyjne lata 90


Marek79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie zastanawialiście się jakby wyglądała TV na początku lat 90 (1990-93) jakby koncesję ogólnopolską dostał nie tylko Polsat  ale jeszcze 2 TV + 2 ponadregionalne.

Piszą że nie było częstotliwości,co uważam za bzdurę.

Częstotliwości były tylko chciano ochronić TVP a Polsat podlizywał się KRRIT.

Jakby Krajowa Rada powstała  nie w 1993 roku a tak w 1990 to może coś by z tego było

(W tym samym czasie w Rumunii czy na Ukrainie powstawało sporo TV)

Co do prywatnych ogólnopolskich mam taką alternatywną rozpiskę

01.12.1990 start Tele 24 (W realu od września 92 działał taki kanał w Łodzi i był częścią Polonii 1,no ale ktoś mógł wcześniej wpaść na taki sam pomysł z nazwą)

06.12.1992 NTP+ (Mirosław Chojecki chciał tak startować z NTW,do tego co sprawdzałem jest numerologiczną szóstką

05.12.1992 Polsat

Ponadregionalne

07.03.1993 Polonia 1

01.12.1995 Telewizja Niepokalanów (Na zasadzie umowa państwo kościół)

Warszawa

03.03.1990 Telewizja Centrum (w Kaliszu w 1993 przez kilka miesięcy działała  stacja pod taka samą nazwą)

01.09.1990 Nowa Telewizja Warszawa (Patrz Tele 24)

Moje pomysły na seriale w Tele 24 to

Daktari (Wrzesień 91 TVP Wrzesień 94 Polsat)

Waltonowie (Wg wikipedii tego serialu nigdy u nas nie było) 221 odcinków

Cannon-To jest serial z lat 70 z Williamem Conradem (Grubas z Gliniarza i Prokuratora)

The Virginian  serial westernowy z lat 1962-71 75 minut (Z reklamami 90) jeden odcinek a odcinków jest 249-Świetny na niedzielne popołudnia.

Czy mam sypać dalej listą seriali ?

Piszcie co myślicie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W latach 90-tych dominowała jeszcze telewizja analogowa.Te wolne częstotlwości,bywały zajęte przez wojsko.Najgorsze,że nie było dobrego klimatu,na rozwój telewizji.Zawieruchy w rządzie.I w końcu, rząd Pawlaka, dość powszechnie był oceniany jako pasywny i spowalniający tempo reform.! Poza tym,utworzenie programu tv,to ogromne koszty i  odpowiednie układy.! tak należało się cieszyć z wprowadzeniem polsatu. Dobrze,że te czasy już minęły i oby nie wróciły !!!

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zefirNa wojskowych częstotliwościach w Warszawie nadawała NTW i Top Canal ale wojsku te częstotliwości nie były potrzebne !!!

Pisano że kanały mają przejśc do cywila !!

@cidikOwszem masz racje z tym kolesiostwem  alle moim zdaniem jakby KRRIT powstała wcześniej to może wszystkich by traktowano równo.

I dlatego koncesję powinny dostać 3 kanały  ogólnopolskie + Polonia1 jako ponaregionalna z przystawkami (Wałęsa lobbował za P1)+kilka regionalnych

Moim zdaniem w Warszawie powinny być 3 kanały prywatno lokalne +jakiś regionalny +TVP3 (Wtedy WOT)

 

Edytowane przez Marek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zefir To bardzo ciekawe co piszesz o tym rządzie. Czy możesz napisać coś więcej, bo mnie to zaciekawiło?

Albo jakiś link do archiwum? Dlaczego uważasz że to dobrze że te czasy minęły? 

 

Gdzieś mi się rzuciło w oczy że Polsat miał chyba wystartować rok czy dwa lata wcześniej, ale nie pamiętam czy to była sprawdzona informacja czy jakaś plotka stworzona przez Internautów. Ktoś mógłby potwierdzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lannan - chcesz wiedzieć coś więcej o rządzie i tamtych czasach,to musisz założyć takowy temat. Tu,nasze wypowiedzi wylądowałyby w koszu. Jeśli chodzi o start PolSat w holandii z Euelsatu II,to plotek była ogromna ilość.W końcu pierwsza prywatna niezależna stacja,która przecierała szlak innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cierpię reklam,a tam wprowadzili bloki reklamowe.dodatkowo dzieliła pasmo z kanałem telezakupowym.Choć trochę seriali tam pooglądałem,łącznie z erotyką. Przytoczony przez Ciebie,,Szał ciał"-w poloni 1,to mało powiedziane.Dla mnie,to kanał włoskiej mafii z przekraczaniem wszystkich przepisów (  odnośnie koncesji,prawa autorskie,czy nawet korzystanie z wojskowych częstotlwości) Można byłoby niezłą ksiązkę o nich napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem polski film,,kochaj,albo rzuć" Pokazano telewizor w domu Pawlaka w Chicago,gdzie w bardzo dobrej jakości przełączano masę kanałów.Mażyłem,aby kiedyś zawitało to do nas. ( u mnie 3 programy i to często zaśnieżone) Myślę,że nasza telewizja,niczym nie różniłaby się, od tej właśnie amerykańskiej.I to dotyczyłoby, nie tylko telewizji.!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ludzie podbijam temat po niecałym roku.

Jakby wyglądał rynek telewizyjny u nas jakby było więcej TV.

Tutaj zrobię inną rozpiskę z  TV

Ogólnopolskie

01.09.1990 TV Puls (W końcu alternatywna historia)

06.10.1990 NTP+ (Mirosław Chojecki od NTW

02.03.1991  Tele-24

04.01.1992 TV8

05.12.1992  Polsat

06.03.1993 Antena 1 (Marian Terlecki)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podbijam ponownie temat.

Ogólnopolskie prywatne

01.09.1990 TV Puls

04.01.1991 TV 8

06.03.1992 NTP+

05.12.1992 Polsat

23.01.1993 Antena 1

Potem oczywiście powstawały kolejne TV ogólnopolskie.

 

Ponadregionalne

02.02.1991 Tele 24

07.03.1993 Polonia 1

01.12.1995 Telewizja Niepokalanów

 

Regionalne

01.06.1990 Telewizja Mazowsze

02.03.1991 Telewizja Wschód

06.04.1991 Regionalna TV

Oczywiście WOT powstaje normalnie 04.01.1994

 

Warszawa

03.02.1990 Nowa Telewizja Warszawa

22.04.1990 TV Centrum

15.12.1990 Tele-Top

01.03.1991 Stolica TV

 

Moim zdaniem w takiej alternatywie TVP by dostała solidne manto,a i w wakacje musiała by się wysilić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie podbijam temat bo już mnie gniecie!!!!!

Wnerwiam się  jak patrzę ile było tv w Rumunii (Antena 1,Tele7 abc,Pro TV,Prima TV,National TV)

Moim zdaniem koncesję powinny otrzymać tak na początek że 3 kanały (bez P1) Polsat ,NTP+,Antena 1.

Potem TVN ale wcześniej tak 1995.

Generalnie pierwsze koncesję powinny być rozdane w 1992 roku a nie w 1994 !!!

Co o tym myślicie ??

Może wtedy by nie było żadnych wałków.

Ja chciałbym cofnąć czas do 1992 roku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie to ma znaczenie co by było gdyby było. Nic się już nie zmieni, a jaki byłby obecnie kształt telewizji na naszym rynku już się nie dowiemy. Jak tak bardzo zależy Ci na tysiącach kanałów to instaluj talerz i śmigaj po niebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...