Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz TVP będzie mogła użyć pretekstu, aby usunąć dobranocki, a wstawić za nie coś innego, bo obecnie one przyciągają ok. 200 000 telewidzów
Czy naprawdę 200 000 widzów, to wystarczająco mało, aby rezygnować z Wieczorynki, która trwa co najwyżej 25 minut :?: Oglądalność Wieczorynki spada, ponieważ coraz więcej osób ma dostęp do co najmniej 1 platformy lub kablówki, która oferuje kanały dla dzieci. Dzięki temu jest większy wybór, ale to nie miałoby większego znaczenia, gdyby TVP potrafiłaby lepiej przekonać do siebie dzieci, oraz ich rodziców. Moim zdaniem najlepiej byłoby powrócić do starych dobrych bajek, które kiedyś sami oglądaliśmy.

 

Popieram. Poza tym słyszałem, że wiele osób również by chciało powrotu starych, dobrych bajek, a niektórzy po prostu puszczają je swoim dzieciom (jeżeli je mają) z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Kultura Misia Uszatka się skończyła. Dzieci nie chcą dydaktycznych, ugrzecznionych bajek, na których wychowali się ich rodzice. TVP stoi przed decyzją o likwidacji tego pasma, zwłaszcza że mogłaby w tym czasie odebrać więcej widzów konkurencji, np. „Faktom” TVN – mówi medioznawca z SWPS Wiesław Godzic.

Wydawałoby się, że wykształcony człowiek, po studiach, z doktoratem, a bredzi jak potłuczony. :evil: Tak się składa, że to rodzice decydują co dzieci oglądają a nie odwrotnie.

 

Nawet Polonia1 ma pasmo dla dzieci, rano o 6. Jakoś wszystkim się opłaca mieć pasmo dla dzieci, tylko w TVP się nic nie opłaca. Polsat ma prawie czterogodzinne pasmo dla dzieci w niedzielę rano, ale Teleranek w TVP do likwidacji.

Między 19:00 a 19:30 w TVP1 więcej jest reklam niż bajek dla dzieci, nic dziwnego, że spada oglądalność, nędzne 10 min to trochę mało. Wspomniane wcześniej TVN Style ma godzinne pasmo bajek dla dzieci, a Puls dwugodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A komercyjna stacja udostępnia jeszcze lepsze rzeczy za darmo. Szajs i nic wiecej. Zrobili płatny kanał HD utrzymywany z abonamentu, to teraz VOD w necie. A Niemcy, Brytyjczycy czy Turcy mają publiczną TV za darmo... I to w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że tutaj znacie się na rzeczy, dlatego mam pytanie. Od kilku dni mam strasznie rozciągnięty obraz na TVP 1 w programach do tej pory emitowanych w 16:9 (np. mecze albo Kawa czy herbata?), obcięty jest nawet kawałek obrazu z lewej strony. Co dziwne np. reklamy pokazują się normalnie nie rozszerzone, wciąż z tymi czarnymi pasami na dole i u góry tak samo na innych kanałach czy nawet na innych zwiastunach na TVP1. To rozszerza się tak maksymalnie, łącznie z logiem TVP 1 tylko kiedy wchodzą te programy do tej pory emitowane z tymi czarnymi pasami na dole i u góry, w 16:9. Mam ustawioną w telewizorze rozdzielczość 16:9, korzystam z telewizji kablowej Multimedii, mam telewizor LG 32" LCD. Czy można coś z tym zrobić, żeby to się nie rozszerzało na tych programach i nie obcinało obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej OBOP miał małe różnice, a sondaże dla TVN i Polsatu po ostatniej wpadce były prawdopodobnie stonowane żeby zabezpieczyć się przed sytuacją Komorowski - 55% a w końcowym rozrachunku zwycięża minimalnie Kaczyńskim, moim zdaniem w tych ich sondażach Komorowski miał wyższe poparcie niż w OBOPu, a to dlatego że Homo Homini i SMG KRC robi sondaże tylko w miastach. Nie jest możliwe żeby sondaż wśród ludzi posiadających telefony stacjonarne mógł obrazować właściwe wyniki, natomiast dzwonienie na komórki też jest bez sensu, bo żeby upewnić się że dodzwonią się do osoby pełnoletniej korzystają ze starych wykazów abonentów a tam 90% to ludzie z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dla odmiany podał wszystkie trzy, ale studio wyborcze w zwykłym Polsacie trwało tak krótko że wyszedłem zrobić sobie kanapkę i jak wróciłem to widzę że już kogoś zabili :)

 

A TVP drugi raz właściwe wyniki. Wyglądają najbardziej profesjonalnie, w stosunku do TVN gdzie w pierwszej turze słupki pozasłaniane, wyniki z kosmosu, prowadzący źle przygotowani. Ale zobaczymy co zaprezentuje TVP po zwolnieniach, mam złe przeczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Lis mógłby zostać, ale szefem TVP Info. Tutaj pewnie sprawdziłby się super w swojej roli, bo o dziennikarstwie i jego pochodnych, ten facet ma olbrzymią wiedzę. Ale nie umie prowadzić stacji telewizyjnej, tak samo jak niegdyś nie potrafił być dyrektorem programowym Polsatu.

 

Co do Wołka. Niech się cieszy, że przynajmniej Tele 5 go zatrudnia, bo ja nadal się dziwię, że nie puścił tej stacji z torbami jak wszystkich innych mediów, z którymi miał do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...