Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tutaj dowodzę tylko, że obie strony zawsze mają jakieś "śpiewki" i to jakby samo się udowadnia choćby przez tą dyskusję. To Ty wskazaleś jako oczywiste konotacje sędziego w sprawie byłych posłów więc teraz jestem ich ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamczyk, Pereira i Tulicki otrzymali od TVP przedsądowe wezwanie do zapłaty

Cytat

Likwidator TVP skierował w tej sprawie przedsądowe wezwanie do zapłaty. Chce, żeby Adamczyk, Pereira i Tulicki w ciągu 14 dni zapłacili wskazaną kwotę „wraz z odsetkami za zwłokę tytułem odszkodowania". TVP zaznaczyła, że 1,35 mln zł nie wyczerpuje jej roszczeń wobec Adamczyka, Pereiry i Tulickiego „z tytułu wyrządzenia innych szkód związanych z ich działaniami”. Wartość dalszych roszczeń jest obecnie ustalana, nadawca zapowiada, że „będą one przedmiotem odrębnych wezwań kierowanych do ww. osób”.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-adamczyk-samuel-pereira-pieniadze-tvp-zwolnienie-pozew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś kpiny, już by się nie kompromitowali. Nie dalej jak wczoraj referendarz uznał, że spółka nie została postawiona w stan likwidacji, a co za tym idzie, działanie likwidatora są nielegalne. Albo niech poczekają na prawomocne orzeczenie, wtedy będą mogli stawiać rządania. Na razie są śmieszni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do opinii dr Bielawskiej dlaczego wg niej taka argumentacja jest wadliwa i zostanie zaskarżona

Cytat

Ekspertka przypomniała, że "w orzeczeniu dotyczącym Polskiego Radia wskazano, że jeżeli miałaby się odbyć likwidacja spółki, to musiałaby być wprost przewidziana w ustawie o radiofonii i telewizji".

- Tymczasem ta ustawa odwołuje się do przepisów Kodeksu spółek handlowych. W związku z tym należy zwrócić uwagę na to, że likwidacja jest przewidziana, ale przez odesłanie. Wydaje mi się, że to umknęło referendarzowi - zaznaczyła.

 

  

Teraz, Mr. Music napisał(a):

Nic? To po co było orzeczenie KRS i w ogóle prośba o wpis?

Po to żeby można się był z tym niezgodzić i odwołać do sądów powszechnych. Decyzja referendarza wówczas jest anulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...