Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od najbliższego weekendu Złotopolscy wracają na normalną godzinę, czyli na 14:30.

 

Teraz pozostaje więc już tylko czekać na powrót programów lokalnych w TVP2 na normalną porę :)

 

 

W normalnych godzinach nie powinno się emitować takich gó... jak Złotopolscy , Moda sukces i jeszcze parę takich żałosnych tasiemców.

Dla takich "produkcji" :mrgreen: najlepszy czas antenowy to od 24.00 do 6.00 aby normalny człowiek mógł coś w dzień obejrzeć a maniacy tandety nie narzekali że dla nich nic w TV nie ma :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukazała sie informacja (Słyszałem ją w serwisie Antyradia o 14:00) że Robert Korzeniowski przestał byc szefem działu sportowego TVP. Nie podano konkretnych przyczyn tylko powiedziano coś o kończącym sie etapie a że zacznie nastepny...... (R.K. a nie Sport w TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowa Roberta Korzeniowskiego na ten temat:

Wychodzę z założenia, że karierę trzeba dzielić na etapy, wyznaczać sobie coraz to nowe cele. Stworzyłem m.in. kanał TVP Sport, którego emisja rozpoczęła się w listopadzie 2006 roku, przygotowałem operację Pekin 2008. Innym wyzwaniem było nabycie licencji na transmisję Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Teraz myślę o następnym etapie rozwoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego wybór, a co do owego następnego etapu rozwoju (poza tym prywatnym, wymienionym powyżej :) ) być może, że pan Robert Korzeniowski chce wspomóc polski sport, ale już z innej strony, bo w styczniu został wybrany na członka zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Może więc postara się o stanowisko prezesa lub przynajmniej wspomoże przygotowania polskich lekkoatletów do następnych Igrzysk Olimpijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę słów o TVP? To najlepsza telewizja polska, często lecą bardzo dobre filmy i programy(zwłaszcza w nocy). Naprawdę trzyma poziom!!! Czasem już wolę Złotopolskich pooglądać, żeby się nie denerwować lub pospać sobie, niż te zidiociałe seriale na tvnie czy inne programy, które swoim poziomem sięgają dna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsza telewizja polska, często lecą bardzo dobre filmy i programy(zwłaszcza w nocy).

To podkreślone ja uważam za wielką wadę. Aby zobaczyć coś naprawdę dobrego, trzeba czekać do późnych godzin. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żeby TVP nie było uwiezione przez polityków, byłaby naprawdę super stacją. Niestety naciski polityczne, które nakazują "misyjne" programy, wpływają negatywnie na całą ramówkę TVP. Bez polityki byśmy mieli naprawdę dobrą stację z super filmami, przyznam że czasami wolę obejrzeć dobry film na TVP 1 w nocy niż nawet na Canal+, bo po prostu puszczają ciekawsze filmy.

Najgorsze jest to, że TVP zawsze będzie należała do polityków :| Politycy używają TVP do praniu mózgu ludziom gdzie mają dostęp tylko do TVP 1 i TVP 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , byl projekt zniesienia abonamentu , TVP z skarbu panstwa miala dostawac okolo 859 mln ale powiedzieli ze to malo i chca wiecej niz 900mln a dosc tego zobacz ile zarabiaja w TVP , ja musze rok tyrac i nawet wiecej aby miec taka kase jak zarabiaja w tvp miesiecznie ( mowie o podrzednych podmiotach czyli ludzie malo wazni) http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,25632

 

jestem racionalista i w zyciu im nie zaplace , moj tv nie jest zdatny do odbioru tv , a to ze mam sat to co innego ( kozystam inaczej z tv), niech scigaja tych co maja monitorink i wlascicieli komputerow czy laptopow , jednymi slowy w naszym kraju jest paradox , jakos inne kraje ( czesc) jest wspierana z reklam i budzetu panstwa to czemu u nas tak nie moze byc ????? TVP powina byc prawem wyboru kto chce ogladac to placi , powinny byc karty jakies na to i bysmy mieli naprawde spokoj

 

a co do politykow ...................... chca jednego kasy :D

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9915,title, ... caid=19105

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka ... k-25082009

 

zamiast cos dla nas robic to mydla oczy , jak nie zwolnijaja ludzi w zakladach to inne elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 mln kredyt stał się faktem. No prawie, poczyniono ku temu pierwszy krok, ogłoszono przetarg.

Termin składania ofert / wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2009-11-20

Tytuł zamówienia: Zaciągnięcie kredytu w rachunku bieżącym w kwocie 100 000 000,- PLN

 

Przedmiot zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu w rachunku bieżącym w kwocie 100 000 000,- PLN. na finansowanie bieżącej działalności Zamawiającego. 2. Bank otworzy dla Zamawiającego rachunek bieżący, funkcjonujący w bankowości internetowej banku. 3. Wymagany okres kredytowania wynosi 36 miesięcy. 4. Zamawiający zapewnia obroty roczne na rachunku w przedziale 750 mln - 800 mln PLN.

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ ... php?id=490

Kredyt pewnie na DVB-T i platformę a nie na kontrakty gwiazdorskie i misyjne programy na lodzie :)

 

Tak przy okazji to zaciekawiło mnie to zamówienie

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ ... php?id=487

Takie dosyć ogólne. Takim serwerem to może być nawet komputer sprzed 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy telewizyjny magazyn poświęcony kulturze nie ma szczęścia. Jak dowiedział się Newsweek Polska, nowy prezes Telewizji Polskiej podjął decyzję o zdjęciu programu "Pegaz".

Według informacji tygodnika Newsweek Polska, likwidacja programu "Pegaz" z anteny telewizyjnej Jedynki to element "czyszczenia" TVP przez nowe kierownictwo telewizji z pozostałości po rządach Piotra Farfała.

 

Źródło: media2.pl

Nie rozumiem tej ich polityki "czyszczenia"... przecież rządy Farfała mają także swoje dobre strony, jak choćby reaktywacja programu "Pegaz". Ale cóż, najwidoczniej są to działania czysto polityczne, a nam już nie wolno się wtrącać... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy konkurs na władze TVP

09.11.2009

W trakcie posiedzenia 9 listopada br. Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej przyjęła uchwałę w sprawie ogłoszenia nowego postępowania kwalifikacyjnego na funkcje Prezesa i Członków Zarządu na dokończenie obecnej kadencji oraz kolejną, pełną czteroletnią kadencję.

W drodze konkursu zostaną obsadzone stanowiska Prezesa oraz trzech Członków Zarządu. Ogłoszenie o konkursie ukaże się w czwartek 12 listopada w „Rzeczpospolitej”. Znajdą się w nim szczegółowe warunki, jakie muszą spełnić kandydaci na najwyższe stanowiska we władzach TVP.

 

Oferty będą przyjmowane do 30 listopada br. Rada Nadzorcza otworzy koperty ze zgłoszeniami 1 grudnia.

 

Zespół Rzecznika Prasowego TVP S.A.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... wladze-tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rządy Farfała mają także swoje dobre strony, jak choćby reaktywacja programu "Pegaz". Ale cóż, najwidoczniej są to działania czysto polityczne, a nam już nie wolno się wtrącać... :/

Polecam przypomnieć sobie skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju "Wizyta profesora" (nie księdza!) i słowa Kasi Pakosińskiej: „Pegaz... jest?... był? :D” Swoją drogą, nie mogę znaleźć tego skeczu na YouTubie. Okazuje się, że Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez TVP. - robią z siebie drugi TVN! I to ma być telewizja publiczna! Tylko czekać, aż z YouTube poznikają wszystkie materiały z TVP Kultura, które po kilkudziesięciu latach leżenia w archiwum TVP, zostały raz czy dwa wyemitowane na tym kanale, a ludzie cudem to nagrali i wrzucili by podzielić się z innymi. Często są to niezwykle rzadkie nagrania z koncertów czy pierwszych teledysków. Dużo takich materiałów jest też z Wideoteki Dorosłego Człowieka (najczęściej jednak bez końcówki...) - i dlaczego to kasować? I tak TVP nigdy nie wypuści tych wszystkich nagrań na DVD, zniszczeją w archiwach zapomniane przez wszystkich! :evil: Identyczna sytuacja z TVN: Rozumiem, kasowanie np. najnowszych odcinków Kuby Wojewódzkiego, ale archiwalne jingle ze startu TVN24 czy pierwsze odcinki "Legend PRL" (które zresztą mogliby wypuścić na DVD, bo jest to coś więcej niż np. "Operacja Tuning" czy "Uwaga Pirat")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam z Tobą Karol. TVN można trochę usprawiedliwić, bo to telewizja komercyjna i mogą sobie robić co chcą ale TVP? Żeby nawet programów publicystycznych już na drugi dzień nie można było obejrzeć za darmo tylko za opłatą?

Odnośnie kabaretu: http://millkaa777.wrzuta.pl/film/5dUewhlT4ax :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... adu-tvp-sa

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi kryteria niniejszego postępowania kwalifikacyjnego zostaną przeprowadzone w siedzibie TVP S.A. w Warszawie, przy ul. J.P. Woronicza 17 w terminach od 2 do 15 grudnia 2009 r.

Czyli jest szansa że wraz z pierwszą gwiazdką pojawi się nam nowy prezes TVP :) Chociaż nie jest to tak do końca pewne

Rada Nadzorcza może w każdym czasie, bez podania przyczyny, zakończyć postępowanie kwalifikacyjne bez wyłaniania kandydatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa działanie misyjne. Świąteczny program będzie tak nudny że część widzów przełączy się na TVN i Polsat a część wyłączy tv i będzie świetować z rodziną :)

 

Pomeilowałem sobie ostatnio do TVP. Drażni mnie ten napis podczas House'a, zachęcający do oglądania TVP HD. Toż to reklama n. Zapytałem więc jak odebrać TVP HD. A nuż fortelem dowiem się że już za chwileczkę, już za momencik wystartuje ich platforma. Odpowiedź.

Kanał dostępny jest na dwóch satelitach: Hot Bird 7A oraz Astra 1KR – przekaz z pierwszego odbierany jest przez abonentów platformy cyfrowej n, sygnał z drugiego jest kanałem z paczki TVP która oficjalnie wystartowała 15.09.2009. W skład paczki wchodzą kanały FTA : TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia i TV Puls. Paczka jest częściowo niekodowana i nadawana w MPEG-4. Wiązka z tego transpondera jest skierowana wyłącznie na Polskę (Poland beam), jest także kanałem dosyłowym dla sieci kablowych: dwóch ogólnopolskich (Multimedia Polska i Aster) oraz operatorów lokalnych – Petrus Polska (Chojnice), Telewizja Kablowa Chopin (Wejherowo), Espol (Szczecin), Sat Film (Łódź), SGT (Gliwice), Tel-Kab Z.E. (Warszawa), P.H.U. Volta (Gdańsk).

Czyli ta zachęta to jednak reklama.

 

Będąc na fali pisania skrobnąłem do TVP Kultura z pytaniem czy 15 grudnia znikną z Astry w MPEG2.

Według informacji na dzień dzisiejszy parametry odbioru TVP Kultura nie ulegną zmianie.

Szczegółowe informacje może Pan znaleźć pod tym linkiem: http://dystrybucja.tvp.pl/index.php?nid ... &snid=2843

Albo nic nie wiedzą a o ewentualnym wyłączeniu dowiedzą się od widzów dzień po albo po 15 grudni nic się nie zmieni czyli z platformy na święta nici.

 

Zauważyliście nową świecka tradycje w TVP? Nawet podczas planszy zapowiadającej i kończącej reklamy TVP zarabia. Pojawia sie wtedy napisy, reklama portalu iletutego.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...