Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, bartek2lp2 napisał(a):

Uważam że taka debata ma sens tylko w przypadku startu wszystkich komitetów w tym PJJ

Technicznie udział wszystkich zarejestrowanych komitetów jest niemożliwy, bo według PKW mamy ich kilkanaście, dlatego jest wymóg by w debacie brały udział komitety ogólnopolskie. "Polska Jest Jedna" takiego statusu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie muszą być @fanbonda ustalone, wystarczy że będą z tezą tak aby poruszały tematy wygodne dla określonego ugrupowania.

 

Debata nie polega na tym, ze komitety znają wcześniej pytania. Jest w środę jak rozumiem spotkanie, widzę w obecnej TVP osobę, która gwarantowałaby, ze pytania będą bez z gory narzuconej jednoznacznie tezy uderzającej w któryś komitet. To osoba, na którą myślę zgodziłyby sie wszystkie strony. Mam na myśli redaktora Krzysztofa Ziemca. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fanbonda napisał(a):

Debata nie polega na tym, ze komitety znają wcześniej pytania.

Owszem, ale mogą to być pytania specyficzne, wpisujące się tematycznie w "problemy" które porusza się w TVP. Widzę już pytania o ewentualne rozebranie muru, o emigrantów itd., czyli tematy zastępcze, ale nabijąjące punkty wiadomo komu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pytanie bezzasadne, gdyż np Janina Ochojska europosłanka PO otwarcie mówi o tym, ze należy to uczynić. Temat migracji jest jednym z głównych tematów kampanii wyborczej i dziwne by nie było pytania o rozwiązanie tego problemu i jak sobie radzić z istniejącym problemem na granicy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zaleta takiej debaty z takim pytaniem, nikt nie będzie zagłuszał, gdy przedstawiciele opozycji będą mówić o łapówkach przy załatwianiu wiz. Reguły są jasne :)

Te debaty nie mają najmniejszego sensu w obecnej formule. Już te gdy były redakcje połączone były mało ciekawe, ale przynajmniej każda redakcja miała swój zestaw pytań. Teraz będzie monotematycznie i nudnie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ma ustawowy obowiązek organizacji debaty. Nie ma obowiązku zapraszania innych redakcji.  Nic mi nie wiadomo  żeby TVN zapraszał inne redakcje do współorganizowania nadawanych przez siebie debat, a zarzuty do prowadzenia były w stosunku do Pani Olejnik. Jeśli debatę prowadziłby ref. Ziemiec jestem spokojny. Wszystko zależy od zdolności negocjacyjnych komitetów. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanbonda napisał(a):

Nic mi nie wiadomo  żeby TVN zapraszał inne redakcje do współorganizowania nadawanych przez siebie debat

Polecam sięgnięcie do źródeł z wcześniejszych wyborów. Były takie kiedy trzy największe stacje na przemian organizowały debaty w swoich studiach i uczestniczyli w nich dziennikarze każdej redakcji. A że teraz się nie da, no cóż. Taka dobra zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Polecam sięgnięcie do źródeł z wcześniejszych wyborów. Były takie kiedy trzy największe stacje na przemian organizowały debaty w swoich studiach i uczestniczyli w nich dziennikarze każdej redakcji. A że teraz się nie da, no cóż. Taka dobra zmiana.

Piszesz o prehistorii używając Twojej terminologii. Pisałem o debatach organizowanych obecnie przez stację z Wiertniczej. Myślę, ze w interesie wszystkich komitetów powinna być możliwość ekspozycji swoich poglądów w Tvp. To ich decyzja rzecz jasna. Jestem zwolennikiem rozmowy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Debatę poprowadzić mają Michał Rachoń oraz Anna Bogusiewicz-Grochowska.

No proszę Pań Rachoń, były rzecznik PIS, autor programu "Reset", przeszkadzanie w konferencji. Poglądy znane, będzie obiektywnie na pewno :).

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak gwarantuje :)

https://wiadomosci.wp.pl/absurdalna-dyskusja-o-klimacie-w-tvp-info-rachon-co2-jest-w-wodzie-mineralnej-tez-truje-6332357560440961a

Cytat

Przekonując, że globalne ocieplenie to głupota, sięgnął po tak naukowe argumenty jak ten, że przecież CO2 jest też w szklance wody i nikogo nie truje.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Przy tego typu wypowiedziach zadaję podstawowe pytanie. Mamy dwie alternatywne rzeczywistości, czy jednak któraś jest fałszywa?

I co znaczy ta sama orkiestra. Przyjmujesz z góry że tamte informacje nie były prawdziwe?

Można kłamać na 1000 sposobów, a prawda jest jedna. Nie ma medium w pełni prawdziwego, bo każde ma jakiś interes. Lepiej eksponować więcej poglądów w telewizji niż ten jeden dominujący, jak było przed 2015 rokiem.

41 minut temu, fanbonda napisał(a):

Zla pora  Rachoń gwarantuje merytorykę. 

Ciekawe ile mieszkań ma na wynajem dzięki swojej pensji i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...