Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

W sumie TVP miało dobrą wolę to jednak powiedzieli o akcji - krótko, bo krótko, ale jednak.

Brakiem dobrej woli było by przemilczenie lub oczernianie imprezy

Tylko że czym innym jest dobry, rzetelny, 3-minutowy materiał podany jako drugi temat w serwisie regionalnym, a czym innym 10 sekund w programie ogólnopolskim, to drugie już podchodzi pod bagatelizowanie sprawy, a bądź co bądź wczorajszy finał był jedną z najważniejszych spraw, jaka miała miejsce w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Artystka od dwóch sezonów jest trenerką w programie "The Voice Senior", który emituje stacja TVP. Mimo to Maryla Rodowicz nie kryje swoich przekonań i wprost krytykuje politykę Prawa i Sprawiedliwości. [...]

TVP to jest reżimowa, rządowa telewizja. Artyści bojkotują festiwal w Opolu. Jest mały skład, w kółko te same nazwiska, na sylwestrowym koncercie też. Mi brakuje tej całej nowej generacji, tego młodego rzutu. (...) To jest przykra sytuacja, że rządzący doprowadzili do podziałów. Jak można być partią wiodącą i tak dzielić ludzi?! Dlatego bym chciała, żeby przegrali wybory."

 

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,29416484,maryla-rodowicz-szczera-jak-nigdy-dotad-ostro-jedzie-po-rzadzie.html

 

Ciekawe czy będzie teraz szybki ponowny montaż Voice'a, żeby pozbyć się Maryli... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to chyba nie uda się im spacyfikować Maryli i bedą udawali jak z Black Eyed Peas - że przecież mamy wolność słowa i każdy może krytykować TVP jak mu się podoba (chyba, że jest Tuskiem czy innym Trzaskowskim, wtedy nie wolno :)). Ogólnie każdy kolejny tydzień to nowa kompromitacja, tam już nikt nad niczym nie panuje i sami zjadają własny ogon. Ze dwa tygodnie temu były paski, że opozycja narzekając na wysokie ceny biletów kolejowych chce bankructwa PKP, a teraz sam premier Morawiecki nakazuje PKP obniżki 🙈.

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pasjonat napisał(a):

Ludzie zapominają i jest łatwiej kontrolować. Kto pamięta stare decyzje rządu, ustawy, rozporządzenia, sam nie pamiętam.

Internet jest ogromną skarbnicą wiedzy. Tak ciężko wpisać w google co się chce znaleźć? Rozporządzenie czy ustawę z Dziennika Ustaw? Dla laików nawet opisano co i jak zrobić.

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

W TVP takich zestawień nie zobaczysz. U konkurencji jak najbardziej. Jeśli w jakimś okresie czasu te same osoby mówią zupełnie coś odwrotnego, są przypominane tamte wypowiedzi.

Dotyczy oczywiście bieżących wydarzeń

 Czy Ty oglądasz TVP ?  Bo ja mam wątpliwości.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zefir napisał(a):

 Czy Ty oglądasz TVP ?  Bo ja mam wątpliwości.

Oglądam, nie wykluczam że coś przeoczyłem, ale chętnie zobaczę jak TVP w serwisach informacyjnych w jakimś materiale przypomniało co mówi polityk obecnie sprawujący władzę dziś, a co mówił miesiąc temu, pół roku temu, czy rok temu.

Takie rzeczy widzę widzę wyłącznie w stosunku do opozycji w TVP.

37 minut temu, zefir napisał(a):

Internet jest ogromną skarbnicą wiedzy. Tak ciężko wpisać w google co się chce znaleźć?

Przeciętny "oglądacz" serwisów informacyjnych nie szuka w internecie. Dlatego rolą dziennikarzy jest przypominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że TVP rzadko porównuje wypowiedzi rządzących, to nie znaczy, że nie robi takich porównań wcale - porównując wypowiedzi opozycji

Podejrzewam, że TVN analogiczne równie często porównuje wypowiedzi opozycji, co TVP partii rządzącej

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię. Skróty stacji pisze się zawsze z duzych liter.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, czyli trzeba patrzeć co robią rządzący, a jak opozycja robi jakieś głupoty lub zmienia zdanie jak rękawiczki to już nie jest ważne i trzeba przemilczeć?

Ciekawy pogląd - taki ... jednostronny

Media powinny jednocześnie patrzeć na rządzących jak i na opozycję

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Ciekawy pogląd - taki ... jednostronny

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, napisałem "przede wszystkim", jako odpowiedź na Twój post w którym broniłeś braku porównań wzgl. rządzących.

 

8 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Media powinny jednocześnie patrzeć na rządzących jak i na opozycję

I tu zgoda, z tym że opozycja nie rządzi, zatem przede wszystkim rządzącym. Ostatni przykład program z willami dla nowych fundacji który wykryli dziennikarze konkurencyjnej stacji. Ciekawe czy TVP o tym wspomni krytykując taki proceder.

Nie mówiąc już o tym że dziennikarze TVP takich kwiatków u rządzących w ogóle nie szukają, czyli nie spełniają swojej podstawowej roli, patrzenia na ręce rządzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy samorządy przyznają lokalne środowiskom LGBT lokale to Tvn to krytykuje? . Nie żyję od wczoraj i pamiętam jak za czasów Po- PSL dotacje i lokale chociażby "krytyce politycznej". Każde środowisko poloryczne wspiera bliskie sobie organizacje. 

Wracając do TVP https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/maryla-rodowicz-krytykuje-tvp-pis-jury-the-voice-senior-telewizja-polska-rezimowa-rzadowa-telewizja

Jednak Rodowicz nie przeszkadza od lat brać pieniądze od TVP. - sylwestry,ten reżimowy kanał zrobił dokument o niej , teraz jest jurorką w tej reżimowej telewizji i daje im twarz. Hipokryzja. Sa artyści, ktorzy od lat nie występują w Tvp. Sa uczciwi. Rodowicz to "artysta prostytutka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tylko nie narzucaj tu kłamliwych tez bo wiem( był materiał w Polsacie), że głównym beneficjentem jest Fundacja Stowarzyszenie  Polska : Wielki projekt. Bynajmniej  fundacja nie powstała ostatnio. 

TVP  oceniam w stosunku do innych stacji. To normalne. Nie narzucisz mi zmiany postawy. Oceniam reakcje poszczególnych stacji w analogicznych sytuacjach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne fundacje kiedy powstały sprawdzisz?

Nigdzie nie napisałem że każda powstała ostatnio.

https://tvn24.pl/premium/przemyslaw-czarnek-przyznal-rekordowe-dotacje-z-mein-kto-i-na-co-dostal-40-milionow-zlotych-siec-powiazan-6194846

Cytat

Dobrze wiedzie się też Fundacji na Rzecz Wspólnych Spraw Megafon, która powstała zaledwie w grudniu 2021 roku, a teraz dostanie 4,5 miliona złotych na "zakup nieruchomości i wyposażenia". Próżno jednak szukać statutu organizacji, nie sposób więc zweryfikować czy i w jaki sposób realizuje "zadania publiczne w zakresie oświaty i wychowania". Do tej pory zajmowała się m.in. zbiórkami charytatywnymi dla chorych dzieci.

 

Cytat

Fundacja Dumni z Elbląga otrzyma 2,168 mln złotych na "zakup nieruchomości i wyposażenia". Ona też nie ma wielkiego doświadczenia - powstała ledwie w kwietniu 2022 roku. Jej prezes to Kamil Nowak, organizacja nie ma strony internetowej.

 

11 minut temu, wislok napisał(a):

TVP  oceniam w stosunku do innych stacji. To normalne.

To żadne usprawiedliwienie i dobrze o tym wiesz.

Powinnością dziennikarską jest informowanie na co są wydawane publiczne pieniądze i TVP powinna takie informacja podawać, a przede wszystkim wykrywać.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Mhm, czyli trzeba patrzeć co robią rządzący, a jak opozycja robi jakieś głupoty lub zmienia zdanie jak rękawiczki to już nie jest ważne i trzeba przemilczeć?

Ciekawy pogląd - taki ... jednostronny

Media powinny jednocześnie patrzeć na rządzących jak i na opozycję

Mądre słowa, popieram, media powinny patrzeć na ręce rządzących i opozycji.  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bgmnt napisał(a):

"Artystka od dwóch sezonów jest trenerką w programie "The Voice Senior", który emituje stacja TVP. Mimo to Maryla Rodowicz nie kryje swoich przekonań i wprost krytykuje politykę Prawa i Sprawiedliwości. [...]

TVP to jest reżimowa, rządowa telewizja. Artyści bojkotują festiwal w Opolu. Jest mały skład, w kółko te same nazwiska, na sylwestrowym koncercie też. Mi brakuje tej całej nowej generacji, tego młodego rzutu. (...) To jest przykra sytuacja, że rządzący doprowadzili do podziałów. Jak można być partią wiodącą i tak dzielić ludzi?! Dlatego bym chciała, żeby przegrali wybory."

 

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,29416484,maryla-rodowicz-szczera-jak-nigdy-dotad-ostro-jedzie-po-rzadzie.html

 

Ciekawe czy będzie teraz szybki ponowny montaż Voice'a, żeby pozbyć się Maryli... :D

Uważam że pewnie dokończą sezon (I tak nie wiadomo czy będzie kolejny, po wyborach) Aczkolwiek, i tak się dziwię że ciągle przymuje zaprzoszenia, skoro ma takie zdanie o TVP i PiS, ale widać kasa nie śmierdzi. Tak czy inaczej, płakać za nią nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

A inne fundacje kiedy powstały sprawdzisz?

Nigdzie nie napisałem że każda powstała ostatnio.

https://tvn24.pl/premium/przemyslaw-czarnek-przyznal-rekordowe-dotacje-z-mein-kto-i-na-co-dostal-40-milionow-zlotych-siec-powiazan-6194846

 

 

To żadne usprawiedliwienie i dobrze o tym wiesz.

Powinnością dziennikarską jest informowanie na co są wydawane publiczne pieniądze i TVP powinna takie informacja podawać, a przede wszystkim wykrywać.

Nie napisałeś tez, ze twoja uwaga nie dotyczy wszystkich fundacji. Ponadto  nie ma zapisu, ze o środki konkursowe moze starać sie wyłącznie fundacje istniejące przynajmniej x lat. Każdy konkurs ma określone kryteria i jak widać te fundacje je spełniały. 

Powinnością wszystkich mediów, także prywatnych. Chciałabym abyś tak jak TVP rozliczał i inne media z powinności dziennikarskich. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wislok napisał(a):

Nie napisałeś tez, ze twoja uwaga nie dotyczy wszystkich fundacji.

Co nie oznacza że nie dotyczy, a już na pewno nie pisałem o jednej, użyłem liczby mnogiej, Ty przywołałeś jedną ;) - czepiasz się, czytasz nieuważnie.

 

37 minut temu, wislok napisał(a):

 Chciałabym abyś tak jak TVP rozliczał i inne media z powinności dziennikarskich. 

Nie wymagam tego od prywatnego nadawcy, bo to jego prywatny biznes, jego pieniądze. Oczywiście chciałbym aby było idealnie, ale nie moje klocki, nie moje pieniądze więc nie mam prawa wymagać. Mogę głosować za lub przeciw pilotem. Póki co prywatne media pokazują że rzetelniej prześwietlają wydatkowanie środków publicznych.

Poza tym ja bym chciał abyś Ty nie "chciał" niczego od innego użytkownika forum, gdyż jak sam powiedziałeś nie tak dawno

W dniu 9.01.2023 o 12:49, wislok napisał(a):

forum sat kuriera nie służy do recenzowania czy wręcz cenzurowania wypowiedzi innych użytkowników.

 

37 minut temu, wislok napisał(a):

Każdy konkurs ma określone kryteria i jak widać te fundacje je spełniały.

Z pewnością, skoro tak twierdzisz :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę za dostęp do prywatnych mediów typu TVN 24, wiec mam prawo wymagać. 

Prośba bys dostrzegał i odnotowywał w innych tematach nie jest cenzurowaniem czy recenzowaniem użytkowników( wręcz odwrotnie zachętą do większej aktywności), to Ty chcesz mi narzucić, ze nie mogę o czymś mówić, pisać, porównywać TVP do TVN. Wiem, ze i tak moja prośba nie będzie przez Ciebie uwzględniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...