Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/31/2022 at 11:10 AM, zefir said:

Obecna TVP,jest nasza,polska

Rozumiem zatem, że wcześniej nie była polska?

To, że TVP przedstawia teraz przekaz PiSu nie oznacza, że nagle telewizja stała lub przestała być polską. Ta jest nadal własnością Polaków, a nie danego ugrupowania politycznego. 

 

On 10/31/2022 at 12:51 PM, DanielK said:

Ktoś jeszcze w ogóle liczy na rzetelność i obiektywność w mainstream mediach? 🤣

Dokładnie to samo przyszło mi na myśl. Ale widać ludzie dalej nie dostrzegają tego że wszystkie te media działają w ten sam sposób, i wciąż łudzą się, że jest jakaś „wolność wyboru". 

Skoro do rynsztoka się nie chodzi, to tym bardziej ani TVP ani TVN, nie powinny przeprowadzać żadnej debaty. Można iść z duchem czasu i zrobić taką debatę online, tylko że to i tak za wiele nie zmieni. 

 

On 10/31/2022 at 12:40 PM, wislok said:

Liderzy chodzą do swoich mediów co jest fatalnym zjawiskiem dla debaty publicznej w Polsce

I tak, i nie. 

Z jednej strony masz rację, ale znowu z drugiej nawet mnie to nie dziwi. 

A że dzisiaj zdecydowana większość społeczeństw się zamyka w swoich bańkach informacyjnych, i żadne debaty niczego tu nie zmienią, to jest fakt, i tyczy się to każdej strony. 

 

On 10/31/2022 at 1:08 PM, dvbtowiec said:

Debaty tej rangi powinny być organizowane jak słuszne zauważono przez telewizje wspólnie, aby zachować maksymalny pluralizm i brak podejrzeń o stronniczość.

Tyle tylko że nawet te najbardziej „niezależne" stacje ulegają stronniczości, która może i jest bardzo subtelna do wykrycia, ale jednak jest. 

W Polsce zwyczajnie nie ma rozsądnego podejścia do polityki, bo tutaj albo jesteś pro-Polakiem, albo pro-unijnym „lėmingiem". O rozsądnym podejściu do dyskusji nawet nie wspomnę, bo to zwyczajnie nie istnieje w polskiej kulturze.  Jak zostało wspomniane, większość ludzi dziś się zamyka w swoich poglądach i nie chce iść na kompromisy, więc nie oczekujmy że nagle wszyscy zaczną z sobą współpracować. Przekonanych i tak nie przekonasz (co jest w sumie zrozumiałe). 

Ponadto wydaje mi się hipokryzją jechanie po jednej stronie politycznej i krytykowanie wszystkiego co robią, nawet jeśli zrobią to dobrze, i oczekiwanie dzisiaj rzetelności polityków samemu będąc stronniczym.

Taka debata nic nie zmieni, bo zatwardziałych PiSowców czy zwolenników opozycji zwyczajnie nie da się przekonać do zmiany swoich ugruntowanych poglądów.  Widać to nawet na forum. Widać to w dyskusjach z ludźmi, dlatego wcale mnie nie dziwi, że politycy obu stron nie chcą debaty. To nie jest czas. 

W imię większej „wolności" ludzie się dziś zamykają w swoim świecie, i ta tendencja będzie się tylko pogłębiać. 

 

 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lannan napisał:

większość ludzi dziś się zamyka w swoich poglądach i nie chce iść na kompromisy, więc nie oczekujmy że nagle wszyscy zaczną z sobą współpracować.

Takie podejście właśnie cementuje punkty widzenia. W każdym społeczeństwie jest spora grupa niezdecydowanych i to dla nich są debaty. 

Tzw. twardy elektorat jest zbyt mały aby wygrywać wybory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to zrobić w wakacje ale, muszę o tym wam powiedzieć oficjalnie:

Jakiś czas temu dostałem maila z informacją że BCMP (w skrócie: Biblioteka Cyfrowa Mediów Publicznych) w formie portalu internetowego ruszy w 2024 roku.

Jest to rewanż za usunięte materiały programów informacyjnych z YT.

Co więcej zawierać będzie wszystkie nagrania archiwalne nie tylko z Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych PR ale rownieź z kanałów Telewizji Polskiej.

O tym co będzie ona zawierać w linku: https://radio.lublin.pl/2022/05/powstaje-biblioteka-cyfrowa-mediow-publicznych-ulubione-archiwalne-programy-i-audycje-w-jednym-miejscu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Telewizja Urbanski napisał:

Jest to rewanż za usunięte materiały programów informacyjnych z YT.

Jakie materiały były usuwane?

Najstarsze materiały na kanale TVP info są z przed 9 lat, zaś na kanale publicystyka TVP materiały są nawet z przed 11 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to będzie połączenie Niemieckiego DRA, Francuskiej INY, Holenderskiego Beeld en Geluid oraz Węgierskiego NAVA.

A po drugie znajdą się wszystkie programy i audycje posiadane w archiwach TVP, Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni PR.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 11:11, wislok napisał:

Oceniam zjawisko zamykania się polityków wyłącznie do swoich mediów negatywnie niezależnie kogo dotyczy co zaznaczyłem w poprzednim wpisie. 

Chciał się wypowiedzieć w sensie złożyć życzenia w płatnym spocie. Wszystkie telewizje zdążyły przygotować ramówkę aby spot wyemitować, TVP nie zdążyła i odmówiła emisji spotu

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/swieto-niepodleglosci-donald-tusk-spot-tvp-zakazany-dlaczego-brak-emisja-tvn-polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale co z tym mitem? Spot nie został wyemitowany bo? :)

Pytaj TVP https://www.tvp.pl/kontakt skad mam wiedzieć niby ja dlaczego nie wyemitowali spotu? 

Wybacz, ale płatny spot to nie konfrontacja z niewygodnymi pytaniami. Fakt, ze chcieli wyemitować spot nie zmienia faktu, ze Tusk rozmawia tylko ze swoimi mediami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitem( tak określiłem, ale mozna nazwac to inaczej) było nie zapraszanie Tuska, skoro PO potwierdza, ze takowe było to chyba nie twierdzimy, ze Grabiec kłamie? 

Z decyzji TVP niech się tłumaczy TVP, ja nie jestem rzecznikiem TVP , nie wiem po co mnie zaczepiasz w tym temacie. Ja nie miałbym problemu z emisją tego spotu. Byc może Tvp miala wszystko wykupione? To rozumiem, ze ma podzekowac nie wiem Play,ale tu Donald chce czas i się walcie.. Czas antenowy sprzedaje się z odpowiednim wyprzedzeniem, ja też mógłbym chcieć zamieścić reklamę przed meczem Polska- Meksyk i bym sie zglosil do TVP 21 listopada ( dla niezorientowanych mecz jest 22 listopada) . .. Ale ja nie mam wiedzy i pytanie mnie dlaczego jest śmieszne @dvbtowiec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizje komercyjne dały radę, choć mają o wiele bardziej wypełnioną ramówkę reklamami, bo wyłącznie z tego żyją. 

Fajnie że próbujezz to tłumaczyć. Doceniam :)

 

A co do powodu, w artykule jest informacja 

Cytat

i nie ma możliwości zamieszczenia takiego spotu, bo musi on przejść przez komisję kolaudacyjną, a to trwa - powiedział stacji Jan Grabiec

 

A w praktyce definicja 

Cytat

komisyjne obejrzenie zrealizowanego filmu albo materiału zdjęciowego w celu jego oceny i dopuszczenia do dystrybucji

Czylo nie o czas antenowy chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wiesz jaki powód podala to po co pytasz ? nikogo i niczego nie staram się tłumaczyć. Skoro chciałeś to dywagowałem.. Ja nie śledzę każdego newsa.. Więc nie wiem jaki masz cel wywolywac kolejną dyskusję i udowadniania nie wiadomo czego. Jakbym pracował w TVP to wtedy bedziesz mogl mnie rozliczac z decyzji Tvp. Oczywiście na decyzyjny. Stanowisku. Zegnam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Pytaniu na śniadanie była rozmowa o powstałej Fundacji TVP - było też pokazane (z daleka) logo tej fundacji

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/64496911/startuje-fundacja-tvp

 

Co do spotu tuska to TVP zrobiła analizę tego spotu (o ile się nie mylę) wczoraj na antenie TVP info i nie wiem czy nie nawet w wiadomościach więc nie jest tak że w ogóle nie pokazali tego spotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...