Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A co potem zostanie na TVP 1 i TVP 2? Kanały tematyczne tworzy się wtedy, kiedy jest na nie zapotrzebowanie. Np. TVP Sport, TVP Kultura. Jeśli kanał tematyczny ma nadawać te same programy co w podstawowych, to po co on? TVP powinna pozbyć się TVP Historia, bo niczemu ono nie służy. Takie programy mogą być nadawane na TVP 1 i TVP 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady ... Co masz do TVP Historia ? Niech sobie będzie. I co by nie pokazywane tam było - to zawsze ktoś to ma ochotę oglądać , bo nie każdy ma czas na obejrzenie programu który ukazuje się w godzinach przedpołudniowych np. A na TVP Historia ma szanse to obejrzeć w późniejszych/ dogodniejszych porach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy ma dostęp do TVP Historia. Dlatego duża część programów powinna być nadawana w TVP 1 i TVP 2.
To tak samo można by powiedzieć o TVP Sport. :wink: Nie każdy ma dostęp do tego kanału sportowego, a więc większość programów z TVP Sport powinno się znaleźć na ogólnopolskich antenach TVP. :smile:

 

Wyczytałem, że do ramówki TVP Historia wejdzie parę zmian, przede wszystkim mają się pojawić zagraniczne filmy dokumentalne i seriale. wirtualnemedia_pl jest źródłem - teraz jakoś nie mogę odnaleźć tego artykułu. :woot: Jakby ktoś się podjął szukania - była tylko mała wzmianka o tym w newsach z dni 20 - 27 kwietnia w jednym z artykułów dotyczących TVP, to niech da cynk w temacie o TVP Historia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od jesieni TVP2 wprowadza zmiany w wieczornym paśmie serialowym i M jak Miłość bedzie o 20:40 co sprawia ze godzina 20 bedzie odkryta wiec konkurencja powinna dać cos lepszego o tej porze aby zwiększyć oglądalność.Moim zdaniem TVN powinien przesunąć NA WSPÓLNEJ na 20 co sprawiłoby sie nie przeszkadzałby ten serial Lidze Mistrzów.Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Są założenia do projektu nowej ustawy medialnej. Ministerstwo kultury opublikowało je na stronie internetowej. Propozycja zakłada całkowitą zmianę zasad finansowania i funkcjonowania mediów publicznych.

 

Co zakłada projekt? Według założeń, po zmianie ustawy medialnej telewizja i radio publiczne byłyby finansowane przez reklamy i Fundusz Zadań Publicznych. Zupełnie inaczej niż teraz. Fundusz miałby powstać z wpływów z podatku VAT. Zmieniłyby się też zasady działania publicznych mediów. Każdy kanał musiałby się ubiegać w Funduszu o czasową licencję na działanie.

 

Nowa ustawa medialna zmieniłaby też organizację mediów publicznych. Na przykład kanał TVP INFO stałby się pasmem wspólnym, z ograniczonym do 9 godzin czasem emisji i ograniczonymi środkami finansowania. Natomiast ośrodki regionalne Telewizji Polskiej i Polskiego Radia zostałyby przekształcone w spółki radiowo-telewizyjne.

 

Nowa ustawa nie przewiduje także istnienia kanałów tematycznych i specjalnych. W projekcie nie ma ani słowa o tym, w jaki sposób miałyby funkcjonować takie kanały jak TVP Sport i uruchomione niedawno TVP HD.

 

Zmieniłby się też sposób finansowania TVP Polonia. Zgodnie z założeniami pieniądze na istnienie tego kanału miałoby dawać Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

źródło: Medialna rewolucja według PO

 

Czy ktoś rozumie, co oznacza "pasmo wspólne [TVP Info] ograniczone do 9 godzin emisji"? Ciekawie też TVP nazywa kanały komercyjne - "specjalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tvp sport to jest nadal jakas porazka,niby to kanal tv publicznej a na publiczny to on mi mi narazie niewyglada,nadal brak tego kanalu w najwiekszej sieci jaka jest upc oraz drugiej po upc sieci vectra,wlanczaja go w jakis malych sieciach a z tak duzymi sieciami niemoga sie jakos porozumiec a przeciesz kanaly tv publicznej powinny byc wszedzie bez probblemu dostepnen a sami sobie ograniczaja znacznie zasieg i liczbe widzow i jeszcze do tego chyba finansuja tvp sport z abonamnentu !i zaco ja mam placic abonament im skoro niemoga zapewnic mi odbior tvp sport i innych swoich kanalow.

 

niebede doplacal do czegos do czego niemam dostepu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...