Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko wątpię czy platformy cyfrowe by na to poszły, tzn., żeby utrzymywać na swoich transponderach kanały "TVP", a całe zyski z ich emisji przekazywać do "TVP" (opłata musiałaby być wyższa o jakiś zysk dla platform, a wtedy ludzie nie chcieliby brać tych pakietów - inna sprawa, że wtedy pobudziłby się popyt na "DVB-T" :D )...

 

Najlepsze wyjście to karty na przekaz z "Astry" (który "TVP" i tak musi utrzymywać, a tak byłby z niego wymierny zysk), albo ta dopłata do podatku (to jest kwestia jednej niewielkiej nowelizacji ustaw o "RTV" i "pit" chyba i gdyby była tzw. "wola polityczna", to w ciągu miesiąca możnaby według mnie to wprowadzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę link do bardzo ciekawego artykułu o tym, jaki stosunek ma dział rozrywki i widowisk artystycznych TVP do polskiego reprezentanta na Eurowizję:

http://pomponik.pl/szukaj/news/marcin-m ... vp,1603058

 

Być może przyczyną naszych porażek na Eurowizji nie są słabe piosenki, ale to co wyrabia szefowa eurowizyjnej delegacji? Jeszcze tylko dodam, że Marcin Mroziński na Eurowizji w Oslo nawiązał romans z reprezentantką Malty Theą Garrett i delegacja z Malty od tego czasu dużo bardziej interseowała się problemami i potrzebami Mrozińskiego niż polska delegacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy pod logo? chodzi Ci o zapowiedzi programów? Mnie to wkurza bo są wielkie jak [beep]

 

tak chodzi o reklamy pod logo.

 

dostał może ktoś odpowiedz od tvp w tej sprawie. tzn reklam pod logo tvp. kiedy będzie koniec tych niepotrzebnych komunikatów czyli reklam bo na pewno jest to reklama. reklama może być tylko przed lub po programie. nawet w czasie seriali np. klan - logo samochodów jest zakryte. a reklamy tvp cały czas sa nadawane pod logo tvp

wysłałem kilka listów do tvp ale nie ma żadnej odpowiedzi.może trzeba wysłać list tradycyjną pocztą wtedy dojdzie do adresata?

jeśli poczta elektroniczna nie jest skuteczna to może trzeba przejść na tam-tamy czyli bębny do przekazywania informacji . tak jak w przeszłości w Tanzanii.

wolałbym płacić abonament dla kanałów tele5 lub polonia 1 bo na tych kanałach nie ma czegoś takiego, czyli reklam wyświetlanych pod logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również denerwują reklamy umieszczane pod logo, ale jeszcze bardziej działają mi na nerwy reklamy, które wyskakują co 10-15 min i zasłaniają aż 1/3 ekranu !!! Oczywiście TVP wychodzi z założenia, że to nie są reklamy - tylko autopromocja. Ciekawe, czy konkursy SMS-owe, na których zarabiają to też autopromocja? Równie denerwujące jest bezczelne urywanie końca filmu/serialu/programu i wciskanie zapowiedzi, jakby nie można było tego zrobić bezpośrednio po zakończeniu audycji (tak jak robią porządne stacje).

Pocieszające jest jednak to, że nowa ustawa za reklamę uznaje również autopromocję, więc chcąc nie chcąc TVP będzie musiała zaprzestać tego procederu i miejmy nadzieję, że w końcu wszystko powróci do normy, tak jak było kiedyś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia to, że na "TVP1"/"TVP2" "walą" te reklamy (lub jakby to pewnie nazwała "TVP" "komunikaty autopromocyjne"), a na "TVP HD" potrafią nadawać normalnie (żadnych wstawek, grafik, zapowiedzi na napisach końcowych) !

 

Uważam, że możnaby napisać "donos" w tej sprawie do "KRRiT" i zapytać właśnie czemu kanały "TVP" są pod tym względem różnicowane (bardzo jestem ciekaw odpowiedzi "KRRiT" w tej sprawie)???

 

Taki "donos" możnaby przesłać jedną z dróg opisanych na oficjalnej stronie "KRRiT", która jest pod tym adresem http://www.krrit.gov.pl/bip/Wiadomo%C5%9Bci/Skargiiwnioski/tabid/285/Default.aspx (czy ktoś już próbował tam pisać???) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem. ale w innej sprawie.pierwsza odpowiedz była negatywna .trzeba długo czekać na list od krrit . około 28 dni.

do cnn też wysłałem list :D bo przecież można wysłać wiadomość jeśli jest ważna dla danego kanału. w liście do cnn napisałem co trzeba zrobić aby rozwiązać problem:) nie będę pisał jaki to problem

odpowiedz od cnn była automatyczna jak od tvp, czyli podziękowanie za list.wiadomo że odpowiedz automatyczna jest bez znaczenia.

Again, thank you for contacting us, and please visit the attached links for more information on our anchors, programs and schedules

Thanks again for your interest and keep your browser pointed to cnn.com/

trzeba jakoś reagowac nawet jeśli "pogadamy " sobie z automatem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj może teraz w tej sprawie :D .

 

Możesz (i nie tylko Ty :D ) napisać np. coś takiego :D :

 

Witam !

 

Od dłuższego czasu zauważam, że "TVP" bardzo często emituje na swoich kanałach "TVP1" i "TVP2", w trakcie trwania audycji różnego rodzaju informacje tekstowo-graficzne oraz zwiastuny, promujące jej inne pozycjje programowe, co znacząco wpływa moim zdaniem na obniżenie konfortu oglądania audycji przez widzów.

 

Zgodnie z moimi obserwacjami "TVP" nie emituje podobnych informacji oraz zwiastunów na pozostałych swoich kanałach, w tym "TVP HD", co budzi moje moim zdaniem uzasadnione podejrzenia, że emisja tych informacji oraz zwiastunów ma nie tylko deklarowany cel informacyjny, ale także paradoksalnie ma zniechęcić widzów do oglądania podstawowych kanałów "TVP", na rzecz tych oferowanych na zasadach komercyjnych.

 

Bardzo proszę o przeanalizowanie tego zagadnienia i w przypadku podzielenia moich spostrzeżeń zwrócenie uwagi nadawcy w tej sprawie.

 

Z poważaniem,

 

Tyle udało mi się wymyśleć tak "na szybko" (można oczywiście tę moją propozycję dowolnie modyfikować :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wysłałeś podobną treść do tej, którą zaproponowałem, czy całkiem swoją???

 

Chodzi o to, że według mnie nie można za bardzo upraszczać, że te "wstawki" są reklamami, bo nie promują przecież nic innego, oprócz innych audycji "TVP", więc dlatego określiłem je w swoim tekście "informacjami tekstowo-graficznymi" oraz "zwiastunami" i skupiłem się na tym, że utrudniają one oglądanie, bo przecież to jest główny powód dla którego chcemy ich usunięcia (ja chcę obejrzeć, bez zagadywania przez Pana Sanakiewicza co będzie w następnym odcinku "Klanu" lub "Plebani" ! - wstawianie tam zwiastunów jest w ogóle BEZ SENSU, bo chyba nie po to wprowadzili te zapowiedzi następnego odcinka na końcu, żeby je zagłuszać???) !

 

Trzeba też moim zdaniem podkreślić, że "TVP HD", czy "TVP Seriale" są tych zwiastunów pozbawione, więc nie mają one (te zwiastuny), tylko charakteru informacyjnego, ale także mają w jakimś stopniu zniechęcić widzów do oglądania "TVP1" i "TVP2", a zachęcić do zakupu platform/ofert sieci kablowych, z tymi pozostałymi kanałami "TVP"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treść podobna . jeśli reklam pod logo nie będzie to racja jest po naszej stronie. jeśli natomiast reklamy pojawia się ponownie to nie mamy racji i pozostanie nam wysłać list do św.mikołaja

już są reklamy na tvp 2. chyba robią to specjalnie. doszyly zaraz wyskakujace reklamy po lewej stronie. szok. wylaczyłem telewizor, dziękuje za taki kanał

a normalnie o tej porze..rok temu to nie było żadnych reklam pod logo na tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią to właśnie moim zdaniem po to, żeby zniechęcić ludzi do oglądania "TVP1" i "TVP2", czyli kanałów "podstawowych"/"misyjnych"/utrzymywanych z abonamentu, na rzecz kanałów "komercyjnych", które jakimś właśnie dziwnym zrządzeniem losu są "czyste", jeśli chodzi o te zwiastuny i grafiki (czyżby Panu Sanakiewiczowi nie starczało już godzin pracy na zagadywanie także tam :D???) ...

 

Ja sam od kiedy mam możliwość oglądam programy nadawane symultanicznie na "TVP HD" i nie chodzi mi o jakość "HD" (bo najczęściej oglądam je na moim 15 letnim, 14 calowym telewizorku :D ), a o to właśnie, że tam nic nie jest "zaśmiecone" tymi "wstawkami" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Wojciecha Cejrowskiego "Boso przez świat" prawdopodobnie zniknie z anten TVP. Zainteresowane jego nadawaniem są stacje Polsat i TVN. Jak zniknie to będzie to już kolejny powód do zaprzestania oglądania TVP. Ja bym chciał, żeby powędrował do Polsatu. http://media2.pl/media/75785-programy-c ... w-tvn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i stało się :D! Zgodnie z tym artykułem (https://satkurier.pl/news/64712/nowelizacja-ustawy-o-rtv-bez-zapisow-o-vod.html) sejm nie zrobił kolejnej GŁUPOTY i odrzucił poprawkę senatu, która znosiła zakaz osławionej autopromocji, czyli niedługo doczekamy się W KOŃCU KOŃCA tych zwiastunów na napisach końcowych, zapowiedzi pod logiem itp. :D! NA POHYBEL AUTOPROMOCJI :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś w tej informacji nie rozumiem, tzn. dlaczego to oddelegowanie jest tylko do 15 kwietnia (a co potem???)???

 

Trudne jest też dla mnie zrozumienie czemu w "TVP" od ponad roku nie potrafi się wybrać nowego pełnoprawnego zarządu, tylko ciągle się powołuje nowego p. o. prezesa (przecież wybór zarządu to jest chyba podstawowe zadanie rady nadzorczej, więc czym się oni zajmują na swoich posiedzeniach??? - każda inna firma już dawno by upadła, przy takim funkcjonowaniu "organów statutowych", a co dopiero mówić o jakimś rozwoju, tzn. po co prezes, czy zarząd ma coś wymyślać i się starać, skoro jest tylko "p. o.", powoływanym na dwa tygodnie... )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :D! Zgodnie z tym artykułem (https://satkurier.pl/news/64712/nowelizacja-ustawy-o-rtv-bez-zapisow-o-vod.html) sejm nie zrobił kolejnej GŁUPOTY i odrzucił poprawkę senatu, która znosiła zakaz osławionej autopromocji, czyli niedługo doczekamy się W KOŃCU KOŃCA tych zwiastunów na napisach końcowych, zapowiedzi pod logiem itp. :D! NA POHYBEL AUTOPROMOCJI :D !!!

na razie reklamy "przeniosły sie" ,są teraz na dole ekranu. pomysł chyba od polsatu?

można inaczej. czyli tak

Ładne półprzezroczyste logo. nie ma niepotrzebnych informacji na ekranie . Nawet znika napis hd .wiadomo jeśli kanał to prawdziwe hd to każdy będzie wiedział że hd nie pseudo hd. napis hd jest w tym przypadku zbyteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie rezygnują ze "wstawek", bo nowa ustawa medialna chyba jeszcze nie jest podpisana przez prezydenta, albo obowiązuje okres przejściowy, ale dni "wstawek" są policzone (nie wierzę, żeby mimo obowiązywania nowej ustawy "TVP" "wykpiła" się w sprawie tej autopromocji) :D!

 

Właśnie, wie ktoś ile tych dni jeszcze zostało (kiedy ta nowelizacja wchodzi w życie???) :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko do tej autopromocji (którą uznano za reklamę) zaliczono nie tylko krótkie zwiastuny filmowe, ale również wszelkiego rodzaju nachalne graficzne komunikaty (te wyskakujące i te umieszczane pod logo).

Jeżeli posłowie tego nie doprecyzowali, to znikną tylko zwiastuny na napisach końcowych, a graficzne komunikaty niestety pozostaną. Już się sprytni prawnicy TVP o to postarają. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...