Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinni trochę zmienić zasady „Jednego z dziesięciu”. Nigdy nie podobało mi się, kiedy w finale ktoś naprawdę mądry brał cały czas pytania na siebie, zdobył ponad 200 pkt, a potem potknął się na jednym pytaniu, przeciwnik go dobił, a następnie sam wygrał mając 51 pkt. Według mnie powinna wygrywać osoba z największą liczbą punktów, a nie szans - to niesprawiedliwe podejście i często wygrywają szczęściarze, a nie ludzie z największą wiedzą. :/

 

Właśnie to jest cena ryzyka - zachłanność czasami w tym teleturnieju nie popłaca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to popłaca bycie wrednym. I to jest wkurzające. :/ Czasem niektórzy fartem dostają się do finału, bo dostaną łatwe pytania w 1 i 2 etapie, do tego mało rzucają się w oczy przeciwnikom (więc rzadko odpowiadają). Przechodzą z jedną szansą. Tymczasem za przeciwnika mają osobę z 3 szansami i o wiele większą wiedzą. I co? Często kończą ich, ładując w nich pytania (wiadomo, że w końcu każdy się potknie), a potem wygrywają. Już widziałem odcinki, gdzie osoba mająca ponad 230 pkt przegrała na szanse z osobą mającą 51 pkt. To nie jest sprawiedliwe i powinni to zmienić. Rozumiem, że to cena ryzyka, ale powinno być tak, że jeśli odpadnie już dwie osoby i zostaje jeden z jakimiś szansami, to powinien odpowiadać tak długo aż sam się potknie, ale właśnie po to żeby zdobyć jak najwięcej punktów i móc jeszcze przegonić osoby bez szans, za to z większym stanem licznika. Jeśli mu się to nie uda, to zasłużenie wygra osoba z największą liczbą punktów, a nie szans. W tym teleturnieju nie ma konsekwencji - punkty-zwycięstwo, tylko szanse-zwycięstwo, a dopiero w drugiej kolejności punkty-Wielki Finał. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wprowadzenia formatu 16:9 na programach TVP pojawiło się normalne EPG.

Teraz TVP Kultura, TV Polonia, TVP1, TVP2 z transponderów HotBirda 11488 MHz H i 10892 MHz H ma EPG na 4-5 dni do przodu. Wcześniej EPG obejmowało tylko aktualnie nadawaną pozycję i następną.

(TV Puls też otrzymało normalne EPG.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nakręci nowy sezon ,,Rancza" :brawo::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

 

- Powstanie szósta edycja popularnego serialu "Ranczo". Zdjęcia

kręcone będą latem, a widzowie obejrzą je wiosną 2011 roku - zapowiada w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Wojciech Hoflik, nowy szef telewizyjnej

Jedynki.

 

Lepiej późno niż wcale.Trochę sobie poczekamy ,ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - beznadziejna decyzja. Nie po to rezygnowali z emisji, nie po to "dopisali" zakończenie, by klepać następną serię.

 

Oczywiście to tylko moja opinia. W rzeczywistości większość widzów będzie chwalić TVP za tę decyzję zasiadając pewnie w niedzielę po godz. 20 przed telewizorami. Oglądalność także osiągnie "słuszną" wartość, gwarantując Telewizji Polskiej pewny punkt ramówki Jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja finansowa TVP powoduje że zaprzestanie się "produkować" większość seriali to ja jestem za tym aby finanse im się jeszcze pogorszyły i raz na zawsze zniknęły tego typu badziewia :jupi:

 

Ostatnie badziewie z którego wyleczyłem się ponad dwa lata temu to był M... jak m... jestem już zdrów i na pewno więcej nie zachoruję ( dotyczy to wszystkich stacji ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od północy do rana na TVP1, TVP2, TVP Polonia była plansza kontrolna. Pewnie na innych kanałach też, nie sprawdzałem. Tylko w programie CP znalazłem w nocy że trwają prace konserwatorskie, czy jakoś tak to zostało nazwane. Ktoś wie co tam majstrowali? Nie przypominam sobie takiego działania w "centrali". Kilka razy była przerwa w ciągu dnia związana z konserwacja lokalnego nadajnika ale dawno nie przerywano programu na pół nocy. Przystosowywanie sprzętu pod 16/9? Pod platformę TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już wkrótce TVP ukręci wszystkim nosa, ba już ukręciła. Uruchomiła jako pierwsza normalny przekaz w 16x9, wkrótce mają zmienić oprawę TVP 1 i 2.

Wkrótce pewnie Agencja Informacji też przejdzie na ten format.

 

Czyli jak czują bata, to robią to co należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkrótce mają zmienić oprawę TVP 1 i 2.

Wspaniale. Nie mogę patrzeć już na te oprawy (jeszcze teraz w jinglach reklam ''iletutego'' psuje całość).

A czy to nie chodzi o te testy dźwięku czy jakoś tam, o których gdzieś niedawno pisano?

Nie wydaje mi się, testy dźwięku robione są raz na tydzień, bodajże z niedzieli na poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były "gołe" plansze kontrolne z jednostajnym piskiem które wskoczyły od północy. Testy dźwięku były robione po zakończeniu programów. Narobiło się tyle portali o telewizji że pewnie któryś dotrze do TVP i się wywie co tam majstrowali? :) Czy to była jakaś grubsza robota czy zwykłe mycie podłogi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :roll: najlepiej szukać u źródełka:

:arrow:http://www.tvp.pl/o-tvp/o-tvp/aktualnosci/testy-odbioru-dzwieku-mono-stereo

2253ff5f34d7cb2b8678cb08e4449d8d1257869610677.jpg

gdzie przeczytamy coś takiego:

Od 9 listopada 2009 po zakończeniu programu TVP 1, TVP 2, TVP Kultura i TVP Historia w każdy poniedziałek będą nadawane sygnały testowe odsłuchowe i pomiarowe.

uid_7e08476f86fb88ba321ee5f0fc3e90a41257784662610_width_306_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Testy umożliwiają sprawdzenie poprawności odbioru dźwięku programów TVP telewizji analogowej i cyfrowej odbieranych z nadajników naziemnych, z telewizji kablowej i platform satelitarnych. Testy mogą być pomocne dla odbiorców indywidualnych, jak również dostawców usług telewizyjnych np.: w stacjach czołowych telewizji kablowej do właściwego spoziomowania torów nadawczych (testy pomiarowe).

Testy odsłuchowe zawierają zapowiedzi i szum różowy. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demolek - poszukałeś u źródełka tylko, że nic nie znalazłeś. Ten tekst, który wkleiłeś nie ma nic wspólnego z przerwą, która dziś w nocy miała miejsce. TVP przerwała emisję wszystkich kanałów, z wyjątkiem TVP Info. Nie przerwali emisji po to by testować dźwięk bo to byłoby idiotyczne. Nie było też TV Polonia a tam zawsze jest prime time. Uważasz, że przerwaliby emisję TV Polonia w prime time by testować dźwięk? Nie sądzę. A tak w ogóle to noc z środy na czwartek nijak ma się do poniedziałku. Czegoś takiego jak dziś w nocy nie widziałem nigdy. Nie przypominam sobie by TVP wyłączyła w tym samym czasie prawie wszystkie kanały (lub jak to oni lubią nazywać: "anteny").

Plansza była w 16/9. :D

Plansze do 2:00 były w 4:3. Jeśli po 2:00 nic się nie zmieniło to ktoś tu kłamie i nie jestem to ja. Chyba, że to 16:9 widziałeś na TVP HD bo tego kanału nie mam.

 

Nadal nie jest dla mnie znana przyczyna codziennej przerwy w emisji TVP Info. Sygnał wyłączany jest ok. 2:00 i powraca o 5:55. Taka sytuacja występuje w analogowym przekazie z Warszawy i Raszyna. Dzieje się tak od dnia, kiedy TVP Info rozpoczęła całonocną emisję. Tylko, że mieszkańcy Mazowsza nigdy tej całonocnej emisji nie uświadczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...