Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie tutaj zaskoczenia nie ma, że TVP oprze sporą część debaty na kwestiach referendalnych. A też sama formuła dzisiejszego programu nieco tutaj ogranicza zakres tematyczny, bo w przypadku, gdy mamy tylko 6 pytań i każdy z kandydatów będzie miał minutę na odpowiedź, to nawet nie ma szans, żeby głębiej pochylić się nad danymi problemami. To też oznacza, że nie ma miejsca na inne interesujące kwestie, jak ochrona klimatu, sytuacja przedsiębiorców, stan polskiej oświaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIK zarzuca TVP niegospodarność www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/tvp-zarobki-jaroslaw-olechowski-propaganda-nik-kontrola-sylwester-marzen-swipeto

 

Co do debaty to na Twitterze Krzysztof Luft informuje, że wczoraj na szybko zaczęto przygotowywać studio na Woronicza pod debatę. W gotowości będą więc dwa, jedno w gmachu TVP, a drugie to studio ATM. Studio na Woronicza ma podobno miejsca na publiczność, a ta w umowach między TVP, a sztabami została wykluczona. Cyrk totalny. To też wpasuje się w to co powyżej czyli niegospodarność TVP jeśli przygotowują dwa studia, dwie ekipy realizacyjne. To przecież kosztuje.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne informacje w sprawie dwóch miejsc na debatę

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/debata-w-tvp-dotarly-do-nas-bulwersujace-informacje/sft07l6

Cytat

— Na Woronicza przygotowywane jest bliźniacze studio do tego, które powstaje na Wale Miedzeszyńskim. W ostatniej chwili mamy zostać poinformowani o tym, że debata właśnie odbędzie się w innym miejscu — wyjaśniał Jan Grabiec.

— Wiemy też, że budowane jest studio dla publiczności. Wiemy, że zbierani są wyborcy PiS-u, sympatycy PiS-u, działacze PiS-u z całego kraju i autokarami mają przyjechać do Warszawy. I wiemy, że budowane jest studio z trybunkami, na których ma zasiąść publiczność PiS-owska — dodał polityk.

 

Jeśli faktyczne okaże się że na debacie będzie publiczność, to z tego co pamiętam będzie to ewidentne złamanie ustalonych reguł, bo ustalenia mówiły że miało jej nie być.

https://teleshow.wp.pl/debata-w-tvp-bez-udzialu-publicznosci-juz-sie-mowi-o-przecieku-pytan-do-pis-6948203798231680a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalenia ustaleniami, a rzeczywistość swoje. Wierzyć w ustalenia z TVP to to samo co wierzyć w ustalenia z PiS. Jestem przekonany, że pojawi się "niezależna" publiczność oczywiście z określonymi poglądami, może też "spontaniczne" pytania od publiczności. A na dogrywkę parę pytań "z tezą" i szybkimi odpowiedziami tak lub nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda rzeczywistość w wykonywaniu PiS. Zwożą ludzi autokarami do studia, kluby gazety polskiej apelują o udział. Dwa studia. Transmisja może się przenosić po wypowiedzi Mateuszka na publikę i aplauz. Miało nie być publiczności. Zrobią jednak wszystko żeby zmanipulować całą debatę. Moim zdaniem opozycja gdy się domyśli  że to manipulacja, powinna opuścić studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że to fejki?

 

 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/otoczenie-tuska-wiemy-co-tvp-chce-zrobic-w-debacie-to-jest-bialorus/48se0ph

Cytat

Sztab Koalicji Obywatelskiej spodziewa się jednak, że rządowy nadawca i tak będzie próbował obejść przepisy. — Zakładamy, że debata odbędzie się w studiu ATM, ale w studiu na Woronicza będzie publiczność. W trakcie transmisji realizatorzy mogą przerzucać obraz i dźwięk ze studia debaty na studio z publicznością. A ta pewnie będzie złożona z sympatyków PiS, po to, by zakrzywiać obraz dyskusji. To jest czysta Białoruś — mówi nam jeden ze sztabowców KO.

 

Cytat

Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które reguluje kwestię organizacji debat przedwyborczych, jasno wskazuje, że publiczności być nie może

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno nie masz czasu na szukanie po internecie :)

 

Podsumowując debatę

1. Długie pytania z tezą. 

2. Na początku pracownik Rachoń nie czekał na przywitanie się Tuska, od razu zaczął zapowiadać kolejną osobę. 

3. Na końcu pracownik Rachoń nie powstrzymał się od skomentowania wypowiedzi jednego z uczestników debaty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz zarzucać, ze w czymś nie zabrałem głosu( dotyczącego TVP) . Zwyczajnie nie siedzę 24 godziny na forum, mam szereg innych obowiązków, po drugie wejście w konto Lufta czy powiedzenie wpisanie frazy to 30 sekund zamiast podawanie wiadomości sprzed kilku godzin jak sytuacja jest dynamiczna.

 

Debata : 1. Pytania za długie. 2. Złamanie reguł debaty na koniec sprowokowane przez jednego z jego uczestników. 3 . Fatalnie wypadli dwaj uczestnicy debaty skupiają sie na sobie nie na widzach czyli wyborcach. 4. Uczestnicy debaty w większości wygłaszali oświadczenia nie skupiając się na meritum zadawanych pytań. Jeden z uczestników w ogóle nie odpowiedział na 1 pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz mówić że po co masz coś wrzucać, skoro pisze o tym jakiś portal i dodatkowo robią to inni. Już raz to pisałem odbiłem piłeczkę. Napisał to Luft na swoim profilu, podlinkowałeś, więc po co mam się tym zajmować :)

 

Co do debaty, trudno w minutę odpowiedzieć na tak rozbudowane pytania. W zasadzie to nie były pytania. To były oświadczenia w stylu:

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś zdezaktualizowaną informację przed 17.00 czy już po, wiec nie udawaj, ze nie wiesz o co chodzi, powołując sie na źródło ( tweet pana Lufta, ) kiedy byl juz nowszy. Nie ciagmy tego, każdy widzi jak jest, naprawdę to nie grzech przyznać sie do pomyłki. To oznaka dojrzałości. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pomyłki? Nie wmawiaj mi czegoś intencjonalnego. Pisałem nie zaglądam na konto tego Pana, a tweet był z artykułu Onet razem z cytatami z artykułu. Kliknij w link tego artykułu, jest tam ten tweet? Cytowałem fragmenty artykułu. Czego nie rozumiesz? Drugi raz to wyjaśniam.

Wszedłeś na konto Ty, zaktualizowałeś, super. Zachowujesz się jak w przedszkolu :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda Nie będziesz mnie pouczał co mam robić i po jakich stronach skakać. Nie mam żadnego obowiązku tego robić. Wystarczyło dodać wpis, skoro jesteś taki gorliwy i napisać, że pojawiła się aktualizacja. Zamiast tego wolisz się sprzeczać. Urażona duma widzę i ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co sprzeczać. Faktem jest że coś kombinowali z tym studiem, ale zrezygnowali. Coś musiało ich jednak przestraszyć. A w ogóle to nie była debata. To było przepytywanie na temat ostatnich przekazów z PiSu. Uczestnicy właściwie nie odpowiadali na pytania tylko prezentowali swoje lub swojej partii poglądy. Nic z tej debaty nie wynikło. No ale cóż robiła to TV propagandowa.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie późnym wieczorem dla porównania wczorajszą debatę w Polsacie News. Owszem, tam robią tematyczne, nie tak jak w TVP, gdzie wrzucono różne wątki. Natomiast to co zauważyłem i co daje spory kontrast w porównaniu do nadawcy publicznego - pytania były krótkie. Jedno-dwa zdania wstępu i po nich już samo pytanie. Natomiast w TVP było to zbyt rozwleczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo.

A kto oczekiwał czegoś innego? Zupełnie wbrew logice.

I tak było przyjaźnie jak na TVP. Ta debata była tylko wypełnieniem konieczności prawnej.  Nikt nie oczekiwał , że czegoś się nowego dowie.

Oczywiście były smaczki np. posłanka Lewicy zapowiada 300 mieszkań na wynajem albo krytykuje bezpieczeństwo na drogach (2 tyś zabitych wobec 6 tys sprzed kilku lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz @tadzik mogło być pytanie w debacie dlaczego ponownie skrócono okres kiedy punkty karne się kasują i z jakiego powodu jest ponowna możliwość ich odkupienia w szkoleniu.

Czy to się przyczynia do wykluczenia piratów drogowych z naszych ulic?

W zamian za to mieliśmy tematy zastępcze z tezą i w zasadzie mało kto odpowiadał na te pytania. Każdy wygłaszał swój monolog.

 

Komentarze do debaty

https://www.money.pl/gospodarka/to-byla-debata-policzyli-ile-czasu-zajelo-samo-zadawanie-pytan-6950572449241952a.html

p.s. Uprzedzam "dobre rady" @fanbonda Nie zaglądałem na konta tych panów, cytuję to co jest w linkowanym artykule. :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak doświadczeni komentatorzy nie zauważają, ze TVP miała obowiązek debaty. Nikomu ona nie była potrzebna . Musiała się odbyć i traktujmy ją jako show. Nawet zabawne.

 

Warto przeczytać raport policji ws. struktury wypadków 2007-2014  (wybór lat przypadkowy. Tak wpadł pierwszy lepszy w sieci, bo nie chodzi o rządy , chodzi o zestaw parametrów> Inna sprawa, że mozna chwalić rządy popsl bo ograniczyły w czasie 7 lat liczbę ofiar ponad 40%) to zauważylibyśmy wiele ciekawych wątków.  Pomijam,  że  w 2007 to liczba ok.5,5 tys  w 2014 ponad 3 tys. Dziś to 1260 za I-IX . Raczej liczba 0 jest nieosiągalna nigdzie na świecie.Jest tam ciekawy parametr :

ilość ofiar na 10000 (chyba) wypadków. Wcale nie wielkie miasta  czy piraci byli powodem śmiertelnych wypadków. W podlaskim ten parametr to 18 a gdzie indziej nawet 4-5.

Bezpieczeństwo na drogach to jednak skutek wielu czynników. I nie punktów zasadniczo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...