Skocz do zawartości
  • 0

Szansa na odbiór Canal+


MisztuTMP
 Udostępnij

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 Canal + można odbierać z anteny satelitarnej jak i po łączach internetowych. Jeżeli chodzi o umieszczeniu anteny na elewacji budynku,to musi być zezwolenie od zarządcy budynku.Talerz można też umieścić na dachu ( większe prawdopodobieństwo odbioru i nie szpeci ściany.) Jeżeli jest internet,problem automatycznie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Przyznam,że sam nie wiedziałem,o co Ci konkretnie chodzi,pokazując ,nawet ładny widoczek i co on miałby mieć wspólnego z odbiorem canal +.Jeżeli masz  dalsze pytania,musisz bardziej je sprecyzować.Po to jest to forum,aby wzajemnie sobie pomagać,rozwijając temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To inaczej ;)

Czy (teoretycznie) jest szansa na odbiór sygnału satelitarnego z takim widokiem.
Według kompasu w telefonie i ustawienia anteny sąsiada (2 piętra wyżej) blok i wysokie drzewo na drugim planie nie będą stanowić przeszkody.

Zastawiam się jednak, czy kłopotu nie sprawi drzewko z pierwszego planu, które znajdują się 2-3 metry od balustrady balkonu, na której to miałaby się znaleźć antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy zainstalować apkę Satfinder i ZOBACZYĆ gdzie jest satelita zamiast się zastanawiać. 

 

Poza tym drzewko rośnie to dziś działa a za rok będzie w 4 literach jak akurat na nie trafi. 

 

Jak sąsiad ma i odbiera to lepiej dowiedz się z ilu odbiorników korzysta, jaki ma konwerter i podepnij sie jak się da do niego. W razie czego zainwestujesz tylko w konwerter lepszy i wymienisz sąsiadowi by obsłużył was obydwu.  Żaden z was na tym nie traci i masz mniej roboty. 

 

:D

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W końcu HotBird w Polsce jest dość wysoko nad horyzontem od  28 do 32 stopni to i duże budynki nie są problemem jeśli są  ponad 50-100 m oddalone od anteny. 

 

@MisztuTMP

Namierz Satfinderem, zrób screen ekranu będzie najlepiej widać. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sygnał satelitarny schodzi z góry pod kątem ok 30 stopni. Można skorzystać z kalkulatora przeszkody - https://satlex.net/pl/elobst_calc-params.html. Ja bym się nieco obawiał tego drzewka tuż przed anteną. Jeśli nie teraz, to w najbliższej przyszłości może sprawiać problemy z odbiorem. Przy 3 m odległości, drzewko może być max 1,6-1,7m nad anteną. Ze zdjęcia ciężko określić ile ma wysokości ponad balkonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To niech tylko sprawdzi aplikacją, miejsce przeciez wskaże mu telefon.  

 

Teraz zrobiłem przykładu HotBirda  z ogrodu z poziomu gruntu  i widać że sie nie da ale z dachu altanki już łapie całą orbitę na obrotnicy.  W sumie tylko w zimie mam całą orbitę jak nie ma liści na wysokich drzewach. :/  Jeszcze 2-3 lata temu nie było żadnych problemów a drzewa urosły. Są sąsiada to przeciez ich nie zetnę bezproblemowo bo to ponad 10 m giganty i jeszcze rosną. 

Z satfindera przynajmniej wiem że mam czysty odbiór od 5W do 40E 

 

q4JjwPX2EMMPAL92UsP6f0kuksxIInHDtHMXu9I1

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie gratulacje.!  Ja,około 30 lat temu,po odprawieniu fachowca,który się nie sprawdził,samemu też ustawiłem antenę.Oczywiście też z pomocą forum.Zajęło mi to dwa dni ,miernikim był telewizor z podłączonym dekoderem. Satysfakcja wielka.!!! Po kilku latach dołożyłem kilka konwerterów i rozbudowałem sat.Powodzenia !. 

Jeśli wystąpią jakieś zakócenia,można antenę przenieśc z balustrady np.nad okno.(należy takie miejsce znależć-ja znalazłem.! )

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, maniek357 napisał:

30 lat temu korzystałeś z pomocy forum ?

 Oczywiście nie było to obecne tu forum.Korzystało się z forum gazet, jak magazyn Sat TV i temu podobne.podany rok ,to też taki orientacyjny. Na pewno starsi tu forumowicze,pamiętają te trudne początki telewizji satelitarnej.Łykało się wszystko,co tylko dotyczyło sat tv. Teraz dalej interesuje mnie ten temat,tym bardziej,że jest nadal rozwijany i sam się czegoś dodatkowo dowiem,jak np o apce na telefon  Satfinder podaną tu przez Ktosiu.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można skorzystać z kalkulatora przeszkody: https://www.satlex.net/pl/elobst_calc.html

 

A już niedługo, bo w dniach 10-12 października przypada jesienne zaszumienie słoneczne, więc jeśli pogoda pozwoli będzie można poobserwować i dobrać dogodne miejsce montażu anteny.

https://www.satellite-calculations.com/Satellite/suninterference.php

Edytowane przez moimzdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś tam pisał o wyjątkach, że jest odbiór. Zdarzają się wyjątki w odbiorze, gdy jest czuła głowica w telewizorze oraz dekoderze. Rodzaj konwertera oraz większa czasza  do 1.3m pozwala na lepszy odbiór, bez przeszkód na jakieś tam drzewo, pogoda, elewacja oraz kąty. Najsłabsze traspondery z satelity Hotbird bywają 10719V, 11488H, 11508V, a dość silne 11258H, 12188V, 12288V. Tak dawniej odbiór istniało się satelit ciężko problem był system tak aby LNB zmienić i wyszukiwać kanał i to był pierwszy problem oraz mozolne wyszukiwanie kanałów oraz problem z mrówkami w analogu. W odbiorze cyfrowym wyszukiwanie kanałów następuje szybko zależności od dekodera w W systemie DVB-S odbiór bywał silny. Obecnie na rzec jakości HD zaczną spadać sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...