Skocz do zawartości

Viva Mini chwilowe zaniki dżwięku na Wydarzenia24


pawel73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W24 (cały MUX 4) ma ustawione gorszą korekcje sygnału i nie tylko Ty masz podobne problemy z tym kanałem. Mniejsza korekcja to więcej miejsca na dodatkowe kanały które są płatne.

Wyjściem jest zamontowanie lepszej anteny lub pogodzić się z tym.

Edytowane przez Zeusek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawel73 napisał:

Ponieważ nie znalazłem tematu o Viva Mini, zapytam tutaj:

Dlaczego na kanale Wydarzenia24 co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund są chwilowe, 1 sekundowe zaniki dźwięku?

Na innych kanałach tego nie ma.

Siła i jakość sygnału 100%

Odległość do nadajnika 40km

 

Posiadam ten dekoder. U mnie W24 dźwięk odbiera bez problemów.  Odległość od nadajnika PKiN  28 km.  Myślę że oni cały czas coś kombinują na tych MUX. Chyba że dekoder nie trzyma parametrów, ale wtedy inne kanały by też tak odbierały. Mam taką radę od siebie. Najlepiej przestroić ten MUX od nowa. Wiwa nie traci kanałów. Można przestroić MUX na danym kanale lub częstotliwości bez utracenia pozostałych stacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiWa H'265 mini wymaga idealnego sygnału jeśli chodzi o odbiór mux4. Ten odbiornik ma bardzo słaby tor odbiorczy tuner, zresztą nie może być dobry ze względu na wymiary i cenę :)

Zapoznajcie się z rozwiązaniami problemów na forum Emitela z których wynika dokładnie, że problemem nie jest emisja sygnału mux4,

a jakość instalacji antenowych i jakość pseudo odbiorników made in CHRL.

 

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=256289#p256289

 

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=256295#p256295

 

Generalnie nie polecam dekoderów typu mini . Obraz słaby przegrzewają się i bardzo słaby tor odbiorczy.

Od czerwca mux4 nadaje z nowymi parametrami sygnału radiowego DVB-T2 z innych nadajników niż wcześniej.

Do nowych parametrów DVB-T2 należy dostosować swoje instalacje antenowe.

Zobaczycie jaki będzie płacz jak mux3 przełączą do DVB-T2.

 

Ponieważ brak jest na stronach Emitela wykazu nadajników mux4 (Polsat Box) udostępniłem podsumowanie w jednym miejscu.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat coś 3-4 miesiące temu coś zmienił i od tego czasu niektórzy mieszkający w gorszych warunkach mają jakieś dziwne problemu z tym kanałem. Zapewne lepsza antena by poprawiła sytuacje ale zbieżność dziwnych usterek w tym samym czasie nie może być przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku na kolejnym forum bijesz pianę z teorii spiskowych. Napisz skargę do UKE, przyjadą i pokaż ci twoją nieudolność w instalacji antenowej.

Dostałeś na forum Emitela informację co masz zrobić. Ale łatwiej narzekać niż coś samemu zrobić. Ofiarowano nawet pomoc i co? Łatwiej sypać postami.

Powinieneś dostać za to bana. Trzy miesiące temu emisja mux4 przeszła na DVB-T2 i od tego momentu masz problemy, więc zrób coś u siebie i nie bij piany.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw trąbią wszędzie, że nic się nie zmieni, wystarczy tylko dokupić dekoder DVBT2 i już. My tutaj jakieś tam jeszcze pojęcie w tych sprawach mamy. A co mają zrobić zwykli ludzie jak im zacznie odbiór szwankować? Nagle a to antena nie taka, instalacja nie taka itd.

Gdyby w kwietniu odbiór szwankował kiedy kupiłem Vivę to bym ją zwrócił. Było wszystko ok. Wróciłem pod koniec czerwca i okazuje się, że jest problem z dźwiękiem bo nadawca coś pozmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel73 napisał:

Gdyby w kwietniu odbiór szwankował kiedy kupiłem Vivę to bym ją zwrócił

 A co mają powiedzieć ci,co pokupowali telewizory z T2 z kodekiem h264.? O dekoderach bez H 265 nie wspomnę,bo to mała strata .( można przeżyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...