Skocz do zawartości

Liga Mistrzów w HD


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I wiadomoze puchar UEFA będzie na TVN Turbo do końca!

 

Szczegóły na

 

https://satkurier.pl/?iti_neovision/ ... 6&id=33864

 

Na krótko, bo krótko ale też stawiałem na TVN-turbo. Style mi niepasował a 24h ma inne zajęcia. A tak przy okazji - wydaję się mi, że z 24h zniknie Orange Ekstraklasa i przeniesiony zostanie do kanału sportowego. W otwartym TVN-nie, bez zmian pozostanie, dla "nocnych" Marków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITI uruchamia kanał TVN 24 Sport

Redakcja, źródło: wirtualnemedia_pl

 

Jak zapewnia szef nowego kanału sportowego grupy ITI będzie to "TVN 24 Sport" - kanał koncentrujący się m.in. na najnowszych informacjach ze świata sportu. Na początku września zaprezentowane zostanie nowe studio kanału sportowego grupy ITI. To pierwsze studio w Polsce nadające program w systemie High Definition, który gwarantuje wysoką jakość techniczną. Wyższa rozdzielczość systemu HD powoduję, że widz widzi 5 razy więcej szczegółów niż w obecnej technologii.

- Obecnie trwają ostatnie przygotowania do startu naszego studia – powiedział Grzegorz Płaza, szef kanału sportowego, który ostatnio kierował redakcją sportową TVN 24 oraz stacją TVN Turbo.

 

Kanał sportowy, który będzie mieć profil informacyjno-publicystyczny i korzystać będzie z rozwiązań programowych dostępnych w kanale informacyjnym TVN 24, ruszy pod koniec września. - Chcemy zrobić TVN 24 - Sport. Stację w której dobrzy dziennikarze będą mówili, dyskutowali, wymieniali opinie o sporcie. Plus oczywiście bardzo dobre prawa do transmisji - mówi Grzegorz Płaza. - Dlatego nie bijemy się o np. ligę grecką czy portugalską. Nie walczymy o polską koszykówkę czy polski hokej - dodaje Płaza.

 

W ofercie pojawi się m.in. piłkarska Liga Mistrzów do których stacja ma prawa na najbliższe trzy lata. ITI zapłaciła za to około 13 mln euro. - Podczas wiosennych negocjacji ustaliliśmy z przedstawicielami UEFA uruchomienie akcji promocyjnej pozwalającej szerszej publiczności na dostęp do wybranych meczów za pośrednictwem TVN Turbo. Akcja „otwartego okna” Ligi Mistrzów na tym kanale potrwa do zakończenia fazy grupowej - powiedział Grzegorz Płaza.

 

We wrześniu przedstawiona zostanie również ekipa reporterska oraz komentatorzy nowej stacji. - Będziemy się starali sie skompletować inny zespół, niż mogłoby się to wydawać. Duża część kolegów obecnych na rynku, przy ich niekwestionowanej wiedzy sportowej, niekoniecznie odpowiada naszemu wyobrażeniu dziennikarzy dyskutujących, reprezentujących określony poziom - informuje Grzegorz Płaza.

 

Według wcześniejszych zapowiedzi, ITI Neovision uruchomi na jesieni 2006 roku telewizję wysokiej rozdzielczości w standardzie high definition, a głównym partnerem programowym będzie TVN. Początkowo wprowadzone zostaną co najmniej trzy kanały telewizyjne w standardzie HD a w przyszłości może być ich więcej. Ponadto w normalnym standardzie będzie dostępnych kilkadziesiąt kanałów.

 

W ramach telewizji ITI udostępni usługi PVR, czyli personal video recorder, umożliwiający nagrywanie programów, a także VoD (video on demand), czyli programy dostępne na życzenie. Ponadto w ciągu kilku miesięcy od uruchomienia telewizji firma chce też dołączyć usługi internetowe.

 

Nowa platforma cyfrowa ITI zapowiada, że w grudniu będzie już mieć kilkadziesiąt tysięcy klientów. — Docelowo chcemy być liderem rynku pod względem liczby klientów. Mamy ku temu wszystkie atuty: ludzi, technologię, programy i przede wszystkim podejście nastawione na satysfakcję klientów — powiedział dla "PB" Bogusław Kułakowski, wiceprezes grupy ITI ds. technologii, badań i rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=34196

 

ktoś zna kogoś z komentatorów ?oczywiscie poza kalinowskim czy salakiem?

co do dziennikarzy to szczęsny?(takowy odpowiednik kowalskiego wojtka z polsatu,nigdy nie wiadomo co on powie),pol ma jakoś wiedzą ale taki roztrzepany on jest,

napewno polsat ma najlepszych komentatorów,ale oferty nie ma zbyd specjalnej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych dziennikarzy sportowych mamy jak na lekarstwo. Poprostu pustostan. Moim zdaniem Maciej Szczęsny, to będzie takim uzupełnieniem kreatywnego zespołu prowadzących program sportowy. Stawiałbym zdecydowanie na młodych nowych ludzi, którzy szybko się uczą a przede wszstkim mają zamiłowanie do sportu. Chroń nas Panie Boże od ludzi zasłużonych, bo ci z kolei są najgorsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN nie koncentrowal sie do tej pory na sporcie, wiec nie ma wybitnych komentatorow. Ale sadze, ze tak jak w przypadku stacji TVN24, ktora wychowala sobie dobrych dziennikarzy, za pewien czas kanal sportowy rowniez dorobi sie ciekawej ekipy. Trzeba stawiac na mlodych i troche poczekac - zobaczymy jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jaronskiego,Wyrzykowskiego,czy Gorazdowskiego nie znacie?Przeciez oni sa z Eurosportu i PR 1...Tak wiec jak na sam start i niezbyt potezna dawke sportu,ekipa wyglada dosc przyzwoicie...Z biegiem czasu jak zajdzie potrzeba przyjda i ludzie z nazwiskiem.Przeciez TVN nawet jak sam nie wychowa dobrego dziennikarza,to podkupi.Tak bylo dotad.W tej branzy wszystko jest kwestia ceny,to nie prawa do tranmisji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN według mnie wogóle nie ma dobrych dziennikarzy sportowych. Jak widze pseudo - madrego Piotra Salaka to czasami tak mnie skreca ze chce tv przez okno wyrzucic. Zero pojecia, kompromitujace komentarze. Magazyn Orange ektraklasa to naprawde wedlug mnie slaby program.

 

Zgadzam sie z tym co napisal michal218, tvn bedzie musiał "podkupic" kilku dziennikarzy i tu moze pojawic sie rewolucja.

 

Sport w TVN do tej pory nie istnial, nie liczac strong menow i boksu. Naprawde musza zatrudnic fachowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ci ludzie musza miec jakiegos guru od kórego sie beda uczyc. W C+ postawiono własnie głownie na młodych nie znanych dziennikarzy kótrzy pod okiem Basałaja sie wypromowali. W ekipie sportowej TVN pruzno szukac jakiegos takiego kóry mogłby wziasc ich pod swoje skrzydła. I przynajmiej jedna gwiazda jest potrzebna. A jak narazie takowej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to baardzo nie lubię polskich komentatorów. Wszystkich i niezależnie co komentują. MŚ w Niemczech oglądałem na ZDF i ARD i tam komentator robi to co niego należy. Czyli komentuje a nie opowiada o d**ie Maryny. Odzywa się przewaznie co kilka minut gdy dzieje się coś naprawdę ciekawego. Przez resztę czasu słychać stadion w Dolby5.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to baardzo nie lubię polskich komentatorów. Wszystkich i niezależnie co komentują. MŚ w Niemczech oglądałem na ZDF i ARD i tam komentator robi to co niego należy. Czyli komentuje a nie opowiada o d**ie Maryny. Odzywa się przewaznie co kilka minut gdy dzieje się coś naprawdę ciekawego. Przez resztę czasu słychać stadion w Dolby5.1 :)

 

Swiete slowa. Wedlug mnie komentator jest od komentowania a nie od oceniania. Od tego sa eksperci w studiu. Dlatego nienawidze sluchac Szpakowskiego.

 

Na RTP International ogladalem Portugalia - Polska U-21 i tam tez komentatorzy nie mielili tyle jezykiem. Moze kiedys zrobia ze bedzie mozna sobie po prostu komentatora wylaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się taka scenka. W czasie komentowanego meczu, ni stad, ni owąd - oczywiście akcja na boisku trwa - komentator mowi "a wiecie Państwo jak dwa lata temu.......,oj muszę na razie przerwać (jakby mu mecz w tym jeszcze przeszkadzał), bo na boisku coś się dzieje... i dalej, kontynułując moją wypowiedź i plecie dalej bzdury nikomu niepotrzebne. Mowi o wszystkim i o niczym. Zamiast skoncentrować się na tym co jest na boisku.

Pomijam nazwiska, bo w tym momencie są one tu najmniej istotne. Kibice i tak zaskoczą o co chodzi. Właśnie taka jest nasza rzeczywistość, jak ogladamymy a przede wszystkim słuchamy relacji z jakiegoś wydarzenia sportowego. :twisted::oops::evil::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej słuchac jakies pseudo dzwieki w DD. Bo inaczej tych szumów, brzeczenie. Bo to w zadnym stopniu nie oddwzorowuje tego co dziej sie na stadionie. Jezeli ktos chce poczuc sie w atmosferze meczu to zadne takie techniki mu tego nie dadza, to idzie na stadion. I wrazenia bedzie miał 1000 razy lepsze. A co do komtarza to po to jest jest telewizja aby ktos komenował jezli ktos chce obejrzec mecz bez komentarza i poczuc atmosfere to niech idzie na stadionem bo nic innego mu tego nie odwzoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej słuchac jakies pseudo dzwieki w DD. Bo inaczej tych szumów, brzeczenie. Bo to w zadnym stopniu nie oddwzorowuje tego co dziej sie na stadionie. Jezeli ktos chce poczuc sie w atmosferze meczu to zadne takie techniki mu tego nie dadza, to idzie na stadion. I wrazenia bedzie miał 1000 razy lepsze. A co do komtarza to po to jest jest telewizja aby ktos komenował jezli ktos chce obejrzec mecz bez komentarza i poczuc atmosfere to niech idzie na stadionem bo nic innego mu tego nie odwzoruje.

Chłopie. Słuchałeś kiedyś meczu w Dolby5.1? Jeśli nie, to nie zabieraj głosu. Zapewniam cię, że nie są to pseudodźwięki, szumy czy brzęczenie.

Następna typowa twoja wypowiedź. Zawsze na Nie. Zawsze szuka dziury w całym. Co do jednego masz rację, po to jest telewizja aby ktoś komentował. Komentował a nie sprzedawał nawijkę o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem. I nie zrozumiałes mojego posta. Ja nie mowie o czystosci dziewku i wogole sferze technicznej a porównaniu do tego co dzieje sie na zywo. Bo dzwiek z meczu z DD do atmosfery z na stadionie mozna tak okreslic jako brzeczenie. I jezeli ktos mówi o tym, ze w DD mozna odwzorwac atmosfere meczu to mnie smieszy. bo to w żadnym stopniu tego nie oddaje. DD jest dobrym wynalazkiem ale to w żadnym stopniu nie odwzorowuje nawet czesci atmosfery meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem. I nie zrozumiałes mojego posta. Ja nie mowie o czystosci dziewku i wogole sferze technicznej a porównaniu do tego co dzieje sie na zywo. Bo dzwiek z meczu z DD do atmosfery z na stadionie mozna tak okreslic jako brzeczenie. I jezeli ktos mówi o tym, ze w DD mozna odwzorwac atmosfere meczu to mnie smieszy. bo to w żadnym stopniu tego nie oddaje. DD jest dobrym wynalazkiem ale to w żadnym stopniu nie odwzorowuje nawet czesci atmosfery meczu.

To zależy czy masz kino domowe czy KINO DOMOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne dobry sprzet tego ci nie da. Bo to i tak nie bedzie odwzorowanie atmosfery ze stadionu. Napewno oglada sie emcz owiel lepiej niz na normalnym sprzecie ale to w zadnym stopniu nie odwzorowuje atmosfery na meczu i zeby ja poczuc to trzeba tam byc bo zadne sprzet techniczny tego nie odwzoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...