Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez od kilku dni nie mam kanalow naziemnych ,takie same objawy jak u kolegow wyzej . Mysle ze cyfra o tym wie i cos poprawi bo nie wierze ze nagle w tym samym czasie u tylu osob zepsuly sie nagle dekodery. Gdyby ktos wiecej wiedzial na ten temat niech podzieli sie wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem: dekoder nie działa pod TV LG ready po kablu HDMI, po euro złączu wszytsko ok. czy cos trzeba poprzestawiać w ustawieniach ?? najnowszy soft , w ustawieniach mam : HDMI 720p i ciemny obraz, nic nie wyświetla a wczesniej na Sony Bravia wszytsko było ok. Prosze o radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo nie mogę wyszukać kanałów naziemnych i satelitarnych te które były z satelity wcześniej wyszukane oglądam.

 

Wiadomo już że nie jest to uszkodzenie dekodera, gdyż bardzo dużo osób ma ten sam problem (Również na Philipsach PVR oraz Pace-ach PVR). To prawdopodobnie jakaś awaria oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem: dekoder nie działa pod TV LG ready po kablu HDMI, po euro złączu wszytsko ok. czy cos trzeba poprzestawiać w ustawieniach ?? najnowszy soft , w ustawieniach mam : HDMI 720p i ciemny obraz, nic nie wyświetla a wczesniej na Sony Bravia wszytsko było ok. Prosze o radę .

 

czy nikt nigdy sie nie spotkał z takim problemem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo u mnie przy tym podlaczeniu jest i obraz i dzwiek ale to chyba zalezy od telewizora. Sprawdzalem u siebie na roznych TV i na jednym dziala po HDMI a na drugim tylko po DVI. Poprobuj jeszcze w ustawieniach dekodera i telewizora odnosnie audio a jesli nie pomoze to zrob dodatkowe polaczenie audio ale na pewno przy polaczeniu DVI powinien byc i obraz i dzwiek u mnie tak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI rożni sie od HDMI tym że przekazuje dwukanałowo obraz cyfowy, jak równiez równolegle może dodatkowo przesyłac obraz analogowy.

Z przekazywaniem sygnału audio nie spotkałem się, byc może jest mozliwośc w dodatkowych pinach złącza to zastosoawć.

Do przesyłania głosu w TV zazwyczaj są umieszczone wejścia mini-jack dla audio.

Po powstaniu HDMI złacza DVI są głównie w celu podłaczenia cyfrowego obrazu z komputera karty graficznej, bez głosu.

DVI wystepuja w 3 wersjach z oznaczeniami:

1. DVI-I - przesyła dane cyfrowe jak i analogowe, a stosując przejściówki jest komtabilne ze złaczani D-Sub karty graficznej lub HDMI.

2. DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe i jest w pełni komtabilne z HDMI (stosując przejściówki)

3. DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.

Mozna bezproblemowo za pomoca przejściówki podłaczyc obraz philipsa HD 6201 z wyjscia HDMI do TV z wejsciem DVI i stosujac kabel stereo audio cincze (złacze RCA) w dekoderze na cincz lub minijack w telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak , podłączyłem philipsa 6201 kablem HDMI z telewizorem LG 32LX2R, ustwilem w dekoderze tryb DVI, obraz jest- brak głosu. Podłączyłem cincze, wciąz brak głosu, czy w telewizorze trzeba jeszcze cos ustwic by dzwiek ruszył po cinczach ??? juz sil mi brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...