Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem na własność dekoder Philips DSR 6201 HD. Używam go 4 dni i od wczoraj zaczęły mi się pojawiać błędy dekodera. Występują one podczas oglądania tv oraz gdy chcę wyłączyć dekoder pokazuje się kolejno: AUTO SCND SAT 00 ... Dekoder pokazuje cały czas taki błąd, pomaga jedynie wyciągnięcie wtyczki z prądu. Choć dziś kilka razy musiałem tak robić by go uruchomić lub wyłączyć. Oprogramowanie jest 68 DTT więc niby najnowsze. Wgrana aktualna lista kanałów. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Problem występuje zarówno pod splitterem jak i oryginalnym multiroomem. Czy ktoś z Was miał takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem tego tunera. Wczoraj go odebrałem i dzisiaj próbuje uruchomić. Po podłączenie kabli i anteny /kabel scart/, po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie pojawia się światełko, przechodzi na -P1- ale brak obrazu na telewizorze. Przy próbie wejścia w -MENU- brak rekcji, przy naciśnięciu -HD- brak rekcji. Po naciśnięciu na dalszy kanał pojawia się odpowiednio P2, P3 itd. Wcześniej próbowałem uruchomić go na zezie efekt ten sam , dlatego podłączyłem bezpośrednio kablem z konwertera i efekt taki sam. Karta uruchomiona na innym dekoderze i hula. Brak mam obrazu na ekranie telewizora. Czyżby uszkodzony? Serdecznie proszę o pomoc. Telewizor CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są P1 P2 itd. tzn że tuner chyba OK tylko obawiam się że masz uaktywnione nie to wyjście wizyjne do ktorego podlaczyłeś telewizor. Jako SD jest tam albo RGB albo PAL, sprawdż w telewizorze, ustawiaj kolejno na PAL i RGB, jak się pojawi obraz, w tv i dekoderze ustaw jednakowo, najlepiej RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej opcji w telewizorze. Ale ten telewizor odbiera sygnał SD z innego a konkretnie GI 980 HD. Jest coś innego, że nie mogę się dostać do menu tunera. Instalacja dobra sprawdzona na inny zestawie. Ot i problem. Nie wiem w jaki sposób zmienić sygnał podawany z tunera na telewizor przy braku wejścia w menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasową pomoc, resztę będę robił jutro - mam otwarte okno - i słyszę pomrukiwania.Podzielę się dalszym przebiegiem uruchamiania tego tunera.

 

Edit. Tak się zastanawiam: po skonfigurowaniu pilota uzyskam możliwość regulacji AV. Czy będzie to poprzez wejście do menu tunera, czy klawiszami na pilocie i którymi w tym przypadku - AV -. Takowych na pilocie nie posiadam. Gdybym miał możliwość wejść w Menu to bym wiedział jak wchodząc w Parametry Tv i magnetowidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...