Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

csa - dzięki czekałem na ten soft :D. Korzystam od długiego czasu z oryginalnego softu 1.1.05 i szkoda mi było wracać do poprzedniego, bo wyświetlanie obrazu poprawione (duża zaleta) i ta funkcja wyłączenia po okresie bezczynności jest rewelacyjna. Jeszcze raz dzięki za link do mcas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
zgodnie z obietnicą 7300 VFD 1.1.05 wersja MCAS z polskimi listami kanałów i ulubionymi (oryginalny MCAS nie ma listy kanałów)...

 

...

http://www5.zippyshare.com/v/78077858/file.html

 

Coś nie tak z podanym przez Ciebie linkiem - znajduje się tam 1.0.90 z podstawową listą pod TNK i żadnych ulubionych. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyłeś mnie tym, zaraz sprawdzam ten link możliwe że coś źle wkleiłem bo sam pakowałem

 

w środku pisze 04020200110500 to jest wersja 1.1.05 bootlader 1.1.4 to jest nowa wersja ale wgram sobie jeszcze raz, chyba że ktoś wcześniej wgrał i się pochwali

 

hmm wgrałem, dobrze ściągnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No cóż nie wiem jak się to stało ale spróbowałem pobrać jeszcze raz i faktycznie plik jest taki jaki opisujesz. W wolnej chwili wrzucę to do tunera i sprawdzę czy wszystko działa jak powinno. Na razie dzięki za odpowiedź a jak posprawdzam to dam znać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Działam już kilka dni na oprogramowaniu do którego link załączył CSA - "1.1.05 wersja MCAS z polskimi listami kanałów i ulubionymi" i jak na razie jestem z tej wersji bardzo zadowolony. W zasadzie nie zauważyłem jeszcze jakichś problemów z działaniem odbiornika wciąż jednak denerwują mnie pewne rzeczy takie jak np.: 1. Podczas przeglądania EPG wolał bym, żeby w tle nie zmieniał się kanał na ten którego aktualnie czytam opis, 2.Dłuższe wciśnięcie przycisku na pilocie powoduje zapamiętanie iluś tam krotnego wciśnięcia a w konsekwencji nawet po puszczeniu przycisku lista wciąż się przewija, 3. Wywołanie pasku informacyjnego o aktualnie oglądanym i następnym programie (u dołu ekranu) powoduje chwilowe zerwanie odbioru po zniknięciu paska, 4. Słabe i długo aktualizujące się EPG i informacje o bieżącej i następnej audycji. Fajnie by też było, gdyby odbiornik umożliwiał słuchanie radia (oczywiści z satelity) a w tle przewijały się zdjęcia z pena (taka ala cyfrowa ramka).

 

Na odbiorniku mam uruchomiony pakiet Mini Cyfrowego Polsatu i pakiet TNK strasznie mnie denerwują komunikaty ze skrzynki pocztowej Cyfrowego Polsatu "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" Na kanałach, których nie ma ani Polsat ani TNK to żaden problem bo i tak się ich nie ogląda ale na takich programach jak np. TVN24, TVN Turbo i TVN Style, które są w TNK a nie ma w pakiecie Mini to już nie mały problem. Program taki w zasadzie zanim wystartuje jest blokowany przez ten :censored: komunikat. Czy ktoś może wie czy jest jakiś sposób na pozbycie się tych komunikatów? Nadmienię, że w opcjach odbiornika jest opcja wyłączenia komunikatów ale to nic nie daje. Pozdrawiam.

 

P.s. Dzięki CSA za link do softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten akturat jest do niebieskiego wyświetlacza, sprawdzałem to co Kadet napisał, wygląda na to że ignoruje kompletnie ustawienia o niewyświetlaniu komunikatów CAMu, teraz testuję 1.1.07 na wieczór będzie link do nowej wersji

 

Aktualnie nie widzę żadnych różnic między 1.1.07 a 1.1.05 z aktualizacją można się narazie wstrzymać, chyba że ktoś nie ma jeszcze 1.1.05 to może od razu 1.1.07

 

nie moge wsadzić wersji z zielonym wyświetlaczem z prostego powodu, nie mogę jej nigdzie przetestować a niesprawdzonych nie wrzucam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft, aktualnie zmian nie rozpoznałem, napiszę coś jak skończę testować. Wgrywać z opcją "Całe oprogramowanie + Bootlader"

 

http://www25.zippyshare.com/v/75281266/file.html

 

Co do zielonego to nie ma wersji 1.1.7 mam jakąś starszą tylko.

 

Nie mam karty Viaacess żeby sprawdzić czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że pod postem ale nowe informacje. Skończyłem testowanie tego nowego oprogramowania 1.1.07 MCAS. Uwagi:

 

- USB działa wolniej niż 1.0.90 ale tak samo jak w 1.1.05

- pilot działa tak samo jak w 1.1.05 czyli dużo lepiej niż 1.0.90

poza tym wszystko jest jak w 1.1.05

 

Co do obsługi wielu systemów testowałem na module Polsat z familijnym i dwóch kartach TnK, z darmowymi i opłaconą. Na cel poszły dwa kanały TV4 (nie ma w nieopłaconym TnK i TVP Sport (nie ma w familijnym). Przy włożonych dwóch kartach (Polsat i TnK) dekoder w obu przypadkach rozpoznał błyskawicznie uprawnienia i włączył kanały, bez zbędnej zwłoki czy jakiegoś komunikatu. Odnośnie zauważonego problemu z wyświetlaniem skrzynki pocztowej modułu CAM, to sprawdzałem na kanale HBO, niestety znowu wyskakuje ten irytujący komunikat "tego kanału nie ma w twoim abonamencie", nawet po zablokowaniu wyświetlania informacji z CAM w ustawieniach.

 

Czyli do pełni szczęścia brakuje:

- pełnej blokady komunikatów modułów

- przyśpieszenia USB

- poprawy EPG (odczyt bez przełączania kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem z uporczywymi komunikatami nie jest tak bardzo zauważalny w pakiecie familijnym (wcześniej taki miałem) dzieje się pewnie tak dlatego, że w pakiecie familijnym jest w zasadzie cała oferta TNK. Zwykle również problem występuję w konfiguracji kiedy mamy dany kanał w TNK a nie mamy w pakiecie Polsatu. Zastanawiam się również czy nie jest to związane z faktem, że kilka programów nadaje dla różnych platform z tych samych parametrów w tym właśnie paczka TVN o której pisałem wcześniej. Z odbiorem TVN CNBC Biznes nie ma żadnego problemu (nie ma go Polsat w żadnym pakiecie) ale już np. z TVN 24, który jest w Polsacie ale dopiero w wyższych pakietach (przypomnę, że korzystam z pakietu Mini) problem jest bardzo uciążliwy. Może się również okazać, że nie jest to wina odbiornika a Cyfrowego Polsatu (w tym przypadku modułu), który informuję poprzez skrzynkę pocztową swoich abonentów, że danego kanału nie mają w ofercie - taka pseudo mobilizacja do zakupu wyższego pakietu. Tak czy siak miło by było, gdyby się kiedyś udało tych komunikatów pozbyć a programy uruchamiały by się bez zbędnego opóźnienia (jak na razie to niektórych programów prawie nie da się uruchomić). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o jaką systuację Ci chodzi, niestety nie mam możliwości sprawdzić tego bo nie mam mini na module. Chodzi o sytuację gdy z jednego transpondera masz kanały kodowane zarówno w Nagra3 jak i Conax. Na pewno przytoczona przeze mnie sytuacja familijny+TnK czyli te same kanały z różnych transponderów, nie powoduje problemów z odbiorem. Odbiornik szybko i sprawnie wykrywa, które uprawnienia posiada na której karcie/module i dekoduje wszystko bez zbędnej zwłoki. Problem to prawdopodobnie nie to że wyświetla się komunikat tylko że ten komunikat wyskakuje jako wiadomośc ze skrzynki pocztowej a tego dekoder nie blokuje. Gdyby to był zwykły komunikat CAM to dałoby się to zalokować, natomiast dekoder wyraźnie odbiera te śmieci z modułu jako ważne informację i wyrzuca je na ekran.

 

Dobrym rozwiązaniem byłoby ustalenie kolejności używanych kart na danym kanale. Tak jak to jest np. w DVBViewerze. Albo przynajmniej ustawienie wszystkich uprawnień najpierw TnK a potem Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobrym rozwiązaniem byłoby ustalenie kolejności używanych kart na danym kanale. Tak jak to jest np. w DVBViewerze. Albo przynajmniej ustawienie wszystkich uprawnień najpierw TnK a potem Polsat.

 

I to rzeczywiście mogło by pomóc bo nawet jeśli wina leży powiedzmy po stronie Cyfrowego Polsatu można by temu było zapobiec z góry ustalając, która oferta ma wyższy priorytet. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem soft 1.1.07 i działa OK ale:

na minus:

-Przy załączonym TimeShift na kanałach Universal i Sci Fi następuje natychmiastowa zwiecha tunera. Pomaga tylko wyłączenie zasilania (to samo co na poprzednich softach).

 

-TimeShift dla kanałów z dużym bit rate np: n-sport i TVP Sport(TNK 11.508V)nie działa prawidłowo - przy cofaniu obraz staje i nie przesuwa się.

To samo przy odtwarzaniu nagranego materiału na tych kanałach- przewijanie do przodu działa OK, a cofać nie chce.

Na innych kanałach z mniejszym bit rate problem nie występuje albo rzadko.

 

na plus

 

-Tuner na pilota reaguje szybko i tylko sporadycznie ma jakieś spowolnienia.

 

-Prędkość dysku USB jest duża (HDD2,5" Samsung S2 500GB) ale tuner w momencie wyłączonego zapisu na dysk redukuje transfer do ok 20Mbit/sek.

Jak zapis włączy się to transfer wzrasta do ok 110 MBit/sek.

Można to sprawdzić włączając nagrywanie i wtedy w menu sprawdzić "test prędkości USB"

 

-Żadne ustawienia tunera nie zmieniają się przy wyłączeniu lub resecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką nową listę? lista jest kompatybilna tylko z określoną wersją loadera, wgrałeś oprogramowanie bez bootloadera?

 

Problem rozwiazany:) liste wgralem sto procent dobra na dobry loader ale cos musialo sie stac podczas wgrywania :) ale w nocy zlutowalem sobie kabelek rs232 z przeplotem i wszystko slicznie jeszcze raz sie wgralo i smiga :) takze dzieki za zainteresoweanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nowe oprogramowanie (1.1.04, 1.1.05, 1.1.07) prezentuje się na plus ale różnic między nimi raczej nie stwierdziłem, po kilkunastu dniach testów mogę śmiało stwierdzić że aktualizacje z 1.0.90 jest polecana, tym bardziej że w oprgramowaniu nie ma nic gorzej niż w starszych wersjach

 

golab35, czyli RS232 pomógł :) normalnie z USB nie ma żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...