Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas zdarza się pixeloza na niektórych kanałach z cyfry. Sporadycznie ale zdarza się. Czy też ktoś tak ma?

Jeszcze taka ciekawostka. Jak coś akurat nagrywałem (np. z Planete) to wystąpiła chwilowa pixeloza i dalej było ok. Gdy cofnąłem nagranie to momentu kiedy ta pixeloza wystąpiła to przy odtwarzaniu z dysku pixelozy nie było. Dziwne.

Softa mam 1.1.09A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przykro mi, ale nie znają języka polskiego.

Dla mnie odbornik OPTICUM 7300 ci2cx VFD fw. 1.0.78.

Zewnętrzny dysk 3,5 HDD 160 gb / box 4 worlD i dysk WD/ nagrywania dysków około minuty, a następnie zatrzymuje nagrywanie i się rozłącza. Po chwili dołącza. Kiedy idę do ewidencji menedżer nie jest nagranie na płycie. Jeden z dziesięciu próbuje załadować około jednej minuty.

Flash Disk 2GB nagrane normalnie.

Czy mogę napisać, co się 2.5 lub 3.5 HDD, który działa z urządzeniem. Albo co software.Díky na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować wymienić kabel USB na inny (może będzie lepszy i coś pomoże). Czy dysk jest podłączony jednym czy dwoma kablami USB (z dodatkowym zasilaniem)?

 

Mayby use other USB cable (maybe will be bether). HDD is connected by one or two cable (with additional power)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have a HDD connected a single cable to a USB-DATA.

The cable is probably OK.

I formatted the HDD in the PC to NSFT. Then the receiver to FAT 32 and again on your computer to FAT32.

 

Myślę, że problem będzie prawdopodobnie w 4WORLD stoisko, gdzie stawiam WD HDD.

I want to buy a new 500 GB. What brand, make me work?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam mały problem z wgraniem softu przez kabel do dekodera z niebieskim wyświetlaczem. Dekoder jest świeżo wyciągnięty z pudelka i przy próbie wgrania softu 1.0.90 program upgrade wywala mi komunikat "The bootloader version is too low, please check it". soft jest oczywiście vfd, a w opcjach wybieram upgrade softu i bootloadera. Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pendrive też nie szło. wgrywałem z opcją bootloadera i nic to nie dawało, ale później spróbowałem na sofcie 1.1.05 w wszystko ładnie poszło

 

 

A mam też pytanie z nieco innej beczki. Do tego dekodera mam kupioną kartę splitera GreenEightSystem RFLink100, taką samą jak do dwóch innych dekoderów które miałem wcześniej i które śmigają z cyfrą+. Problem polega na tym że nie mogę tej nowej zakodować. Jedyna różnica między nimi to wersja. Stare były w wersji 1.2.1 a nowa 1.2. Jak wsadzam kartę do servera to zapalają się diody i nic się nie dzieje. Przy starych idzie wszystko zgodnie z instrukcją. Czy wersja karty ma jakieś znaczenie, czy też jest ona walnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft oczywiście jest pod cyfre (1.1.05) i działa z inną kartą splitera. Z nową nie działa bo nie da rady jej zakodować. Jak wsadzam ją do servera to miga jedynie srodkowa zielona dioda i nic się nie dzieje, a powinny się najpierw zapalić wszystki a później zgasnąć. Ze starą kartą powtórzyłem ten manewr i wszystko jest jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem kartę do sklepu, ale na miejscu nie byli w stanie sprawdzić czy była dobra więc na razie nie wiem czy to przypadkiem ja coś źle nie robiłem. W sklepie facet mi powiedział że jak chce uruchomić trzecią kartę to muszę najpierw dwie pierwsze jeszcze raz aktywować i coś nie bardzo chce mi sie w to wierzyć. Karty cyfry nie zmieniałem a tamte przecież działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem 7300 chodził na czinczach i nie było problemu . Teraz córce kupiłem LCD i po HDMI brak było dźwięku jak podłubałem to był później po wyłaczeniu tuner nie było itd. Poczytałem forum i okazało się że to wina softu wgrałem soft chyba 1.0.66 już nie pamietam i bawiłem się zmianami ustawiłem jakąś rozdziałke której tv nie obsługuje i [beep] zresetowałem tuner i teraz tuner się uruchamia ale na tv nic nie widac i tu moje pytanie da się go jakoś zresetować? Chciałem mu zmienić soft przez RS ale nawet nie wiedziałem że w laptoku nie mam męskiego gniazda i nie podłaczę tunka do kompa kablem który mamy w zestawie jak go kupujemy. Co zrobić nie pamiętam menu na pamięć aby w ciemno to zmienić.

No doszedłem człowiek im starszy tym głupszy. Podłączyłem euro i ustawiłem jak trzeba mam soft 1.0.90 i [beep]a głosu po hdmi nie ma po wyłaczeniu tunera nie wiem co go boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uprawnienia nie idą z DVB-S na którym jest TVN zwykły?

 

Ponadto na sieci jest "nowe" oprogramowanie 1.1.12 MCAS do dekodera, na razie wersja dla błękitnego wyświetlacza alfanumerycznego, nie wgrywać do dekodera z zielonym wyświetlaczem!

Aktualizacja przeznaczona dla osób mających problemy z poprzednimi wersjami, bazuje na MCAS 4.66 z czerwca. Zmian nie zauważyłem

 

http://www.speedyshare.com/files/25766436/7300_VFD_MCAS_1.1.12_LISTA_PL_CSA.zip

 

UWAGA! Aktualizacja nie jest zalecana dla osób którym wszystko działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...