Skocz do zawartości

Pokémon


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie anime „Pokemon" od czasów początkowej emisji na Polsacie aż do teraz? Dla mnie było w porządku do czasu zakończenia serii „XYZ" gdyż potem niestety zaczęto kombinować zmieniając drastycznie wygląd Asha i innych bohaterów. Z piosenkami do  czołówek też od początku twórcy anime (także po stronie polskiej)  balansują robiąc na przemiennie dobre i złe utwory: 

Co najgorsze „Pokemony" wyniosły się z Disney XD przez co nie ma ich teraz w ogóle w telewizji tylko na Netflixie gdzie jest już 23 sezon choć w innych krajach są już o sezon dalej od nas. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to teraz to anime kojarzy mi się głównie z tym, że jak niedawno trafiłem na Disney XD właśnie na jedną z nowszych serii, to całość opierała się dokładnie na tym samym patencie fabularnym, co za czasów mojego przedszkola. Ash z ekipą chodzą sobie po ścieżkach różnych, natykając się w każdym odcinku na Zespół R, walcząc z nim, a potem trafiając w jednym z odcinków na turniej Pokemonów, potem znowu chodzą i się dalej wszystko powtarza.
A bohaterowie mają wciąż tyle samo lat co w pierwszym odcinku.

 

W tych najnowszych odcinkach też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak nie pamiętam dokładnie, ale zdecydowanie najbardziej podobały mi się te pierwsze serie Pokémon. Z kolei, te późniejsze, w których zaczęły pojawiać się jakieś nowe pokémony, już zdecydowanie do mnie nie przemawiały. Nie wiem z czego to wynikało... Czy były gorsze, czy może ja się zestarzałem :P

Wydaje mi się, że chyba po części i jedno i drugie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serial pt. „Pokémon” był nadawany nieprzerwanie w Polsacie w latach 2000-2009. W tym ostatnim roku nadawany był w weekendowe, wczesne poranki. Zniknął z ramówki z przyczyn naturalnych - pokolenie wyrosło, a „Pokèmon” przestał przyciągać widzów, jak przed laty. Wielu dawnych fanów tego serialu nawet nie zdawało sobie sprawy, że kilka dobrych lat po czasach świetności, był emitowany nadal w Polsacie. 

 

Nadawany był również w TV4, Fox Kids, Jetix i finalnie Disney XD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten serial. To było mój pierwszy kontakt z anime. Pewnie zaraz polecą hejty, że jak to były inne anime typu Dragon Ball, Kapitan Tsubasa, Rycerze Zodiaku i tak dalej. To prawda, były różne seriale na kanałach typu RTL7 czy Polonia 1, ale bądźmy szczery. W tamtych czasach nie każdy miał dostęp do wszystkich kanałów, nie każdy miał antenę czy kablówkę ( a antenę satelitarną to w tamtych czasach na wsi trudno było go spotkać). W czasach analogu były dostępne tylko cztery (zdarzało się nawet, że było nawet pięć jeśli liczyć TVN ) kanały. Tak cztery (lub pięć). Jedynka, Dwójka, Regionalna Trójka i Polsat to były te wszystkie kanały które były dostępne analogowo. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Po 25-latach kończy się era Asha Ketchuma i Pikachu w serialu anime o Pokemonach. Przed nami 11 ostatnich odcinków specjalnych wieńczących karierę bohatera dubbingowanego w naszym kraju przez Panią Hannę Kinder-Kiss. To dobra pora na podsumowanie będących od września 2000 roku wspomnień związanych z emisją produkcji od ery Polsatu aż do Disney XD a następnie streaming: https://naekranie.pl/aktualnosci/pokemon-po-25-latach-zobaczymy-przygody-nowych-postaci-1671275430/amp

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj w Japonii nadano ostatni, 1232  odcinek „Pokemonów" z Ashem (Satoshim) Ketchumem w roli głównej. 

Pod tym linkiem można poczytać jego recenzje: https://www.gamingdeputy.com/pl/game-guides/co-sie-stalo-w-ostatnim-odcinku-pokemona-asha-i-pikachu/

Cały ostatmi epizod z Ashem jest do zobaczenia tutaj:

Poniżej z kolei ostatnia scena.z powyższego odcinka: 

W trakcie odcinka Ash spotkał swojego Pidgeota którego to wypuścił w odcinku 81:

W odcinku też na chwile wrócił Zespół R który oficjalnie zakończył działalność w jednym ze wcześniejszych epizodów. Chciał on złapać Pikachu po raz ostatni lecz wspomniany Pidegot Asha pokrzyżował im plany co widzimy w powyższym materiale. 

Przy okazji z racji że poprzedni film z ostatnim openingiem „Pokemon" gdzieś wywiało to wrzucam go jeszcze raz:

Zawarty w nim utwór można posłuchać tutaj:

Dodam jeszcze że od razu przedstawiono trailer nowej serii „Pokemom Horizons" już z nowymi bohaterami:

Przyznam że mimo że chciano w ostatnim epizodzie godnie pożegnać Asha i Zespół R (co się udało) to jednak chyba trochę przesadzono z ilością wątków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po ponad 20 latach w końcu Janusz Radek zdecydował się zaśpiewać piosenkę z Pokemonów w wersji live i to w duecie z Kubą Jurzykiem który to śpiewał piosenkę do serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot" i chyba też „Pokemonów " w jednej z serii. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Oto intro „Pokemon" z ostatniej serii z Ashem która to jest z jest po polsku ale w USA:

Na premierę pożegnalnej serii z Ashem sobie jeszcze w Polsce poczekamy bo dopiero 6 października zostanie wypuszczona seria która to ją poprzedza. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Netflixie pojawił się ostatni sezon z Ashem. Ciekawe czy to  pożegnalny  ostatni sezon z Ashem? Ta mini seria zostanie zdubbingowana przez Hannę kinder kiss, ktora jest chora. Była zbiórka na leczenie i rehabilitacje.

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...