Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy działa wam VOD i telewizja na życzenie? Bo mi od jakiegoś tygodnia jeśli nie więcej nie chce pobrać, wyskakuje np że oglądanie będzie możliwe za 11 h lub 96 h!! a jak wyjdę i wrócę do tego menu to przerywa pobieranie. Może ktoś z was ma jakiś patent, żeby usunąć pozycje w moje wybrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc "praktycznie" 15 kanałów to znaczy tyle jest dokładnie w moim miejscu zamieszkania - ewentualnie 14 bez Polsatu HD. Podejrzewam że i ty byś wyszukał więcej kanałów tylko albo musisz zmienić antenę na logarytmiczną albo do siatkowej założyć nowy wzmacniacz LNA 177.

No chyba ze TPsa faktycznie zablokowała odbiór DVBT do 10 kanałów w co nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy działa wam VOD i telewizja na życzenie? Bo mi od jakiegoś tygodnia jeśli nie więcej nie chce pobrać, wyskakuje np że oglądanie będzie możliwe za 11 h lub 96 h!! a jak wyjdę i wrócę do tego menu to przerywa pobieranie. Może ktoś z was ma jakiś patent, żeby usunąć pozycje w moje wybrane?

 

Może ktoś sprawdzić u siebie? To nic nie kosztuje... 2 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa , natomiast już dwa tygodnie nie działają mi kanały podstawowe tj. TVP1,TVP2,TVN,TVN7 itd kilkanaście telefonów do TP , wymiana SHD 85 , a oni tzn TPSA dalej nie mogą sobie pordzić z tą awarią , brawa dla TPSA :brawo: prawda jest taka że telewizję mam już 2 lata i jest to pierwsza awaria :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz na 4 fun Tv i po około 20 minutach powinny przejść nowe uprawnienia. Jeśli nie przejdą to odłącz dekoder od prądu,wyjmij kartę i przeczyść jej styki spirytusem. Jeśli dalej nie będzie działać,możesz spróbować wymienić kartę.Niestety wymiana kosztuje chyba coś około 50zł.

 

PS.Co ci pisze na tych kanałach(jaka plansza się wyświetla) Jeśli pisze żeby wysłać sms,a i kupić kanały to jest to brak uprawnień na karcie. Jeśli pisze że sygnał za słaby ,czy jakoś podobnie,to wina wtedy leży w nieprecyzyjnie ustawionej antenie.

 

PS.Czy ten dekoder ma słabszą głowicę do odbioru DVB-T czy mi tylko się wydaje? Dodam że na tunerze ADB-2850ST z TNK HD ma idealny odbiór,a SHD-85 czasami się często obraz zacina i chwilami brak odbioru. Sygnał łapię z nadajnika Kalisz/Mikstat(MUX2),do nadajnika jest w lini prostej ok.55 km. Antena to ATX-91+ przedwzmacniacz LNA-177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc "praktycznie" 15 kanałów to znaczy tyle jest dokładnie w moim miejscu zamieszkania - ewentualnie 14 bez Polsatu HD. Podejrzewam że i ty byś wyszukał więcej kanałów tylko albo musisz zmienić antenę na logarytmiczną albo do siatkowej założyć nowy wzmacniacz LNA 177.

No chyba ze TPsa faktycznie zablokowała odbiór DVBT do 10 kanałów w co nie chce mi się wierzyć.

Oj rossini - my tu piszemy o SHD-85, więc nie listujcie mi tu kanałów jakie emituje Emitel, tylko uwierzcie, że ten dekoder aktualnie potrafi odebrać tylko 10 programów ntc, bo tylko tyle zaprogramowała TP. To w końcu podstawowa sprawa z tym dekoderem i oprogramowaniem TP i każdy kto ma ten dekoder to wie, że to TP określa które programy możesz odbierać, zarówno satelitarne jak i ntc :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz na 4 fun Tv i po około 20 minutach powinny przejść nowe uprawnienia. Jeśli nie przejdą to odłącz dekoder od prądu,wyjmij kartę i przeczyść jej styki spirytusem. Jeśli dalej nie będzie działać,możesz spróbować wymienić kartę.Niestety wymiana kosztuje chyba coś około 50zł.

 

PS.Co ci pisze na tych kanałach(jaka plansza się wyświetla) Jeśli pisze żeby wysłać sms,a i kupić kanały to jest to brak uprawnień na karcie. Jeśli pisze że sygnał za słaby ,czy jakoś podobnie,to wina wtedy leży w nieprecyzyjnie ustawionej antenie.

 

Witam

Jak wyżej napisałem o braku poszczególnych kanałów tak ten problem nadal się utrzymuje , dzisiaj znów telefon do TPSA i odpowiedź : " proszę zrestartować dekoder następnie pozostawić na kanale 158 ponieważ u nas zostało wszystko wyczyszczone i u państwa napewno pojawi się sygnał " :jupi: nic z tego :( mam tą telewizję 2 lata i czytam to forum codziennie :) nigdy nie miałem problemu ze sprzętem od TPSA , odnośnie wyświetlania plansz na nieaktywnych kanałach to jest informacja na pasku co aktualnie nadaje ten kanał co będzie nadawane oraz działa telegazeta , podałem przykład z TVN na innych jest to samo , orange sport działa a bez karty już nie działa , co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Zadziała, bo wystarczy, że w porcie ethernet będzie miał wpięty kabel np. do jakiegoś routera lub kompa (nie musi być internetu), ale nie będziesz miał aktualizacji itp. Dekoder musi mieć dostęp do internetu tylko przy pierwszym uruchomieniu. A dekoder po skończeniu umowy i tak musisz oddać.

 

Ja mam pytanie : w instrukcji SHD-85 jest napisane o czerwonej i zielonej diodzie i ich opisy, reakcje itp. jednak w moim dekoderze jest tylko żółta lampka, a tych dwóch diód brak. Czy tamte diody były tylko w starszych SHD-85 czy zostały wyłączone w oprogramowaniu. W instrukcji jest także mowa o resecie do ustawień fabrycznych co również nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uruchomienia dekodera musisz mieć go połączonego z liveboxem, ale sam livebox nie musi mieć dostępu do internetu (ale jeśli będzie miał, to będzie ściągał aktualizacje).

 

A potem to jak chcesz - możesz mieć połączoną tylko antenę naziemną, i będziesz oglądac tylko NTC, albo dodatkowo satelitarną, i wtedy oglądasz też kanały sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WItam,

czy jest opcja wyłączenia sprawdzania podłączonego liveboxa do dekodera?

Nie chce burzyć mojej sieci żeby ciągnąć kabel do niego. A może jest do kupienia jakiś moduł WIFI?

 

Pytanie 2: Czy wystarczy podłączyć dowolny router z DHCP bez dostępu do internetu (wstawić go obok dekodera po prostu) i dekoder będzie "myślał" że jest podłączony do internetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...