Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jeszcze muszą lekarze wydoić kasy ile się da na tym covidzie (pomimo że nie jest to ściema jak niektórzy sądzą), potem będą narzekać na zarobki, jak nie będzie już covida w takim stopniu jak teraz. 

Omikron na razie wyparł rodzimy covid z 19 roku i wcześniejszych groźniejszych mutacji i to tylko dla nas lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ani słowa o tym czy pozwolą go przyjąć osobom idącym na "trzecią dawkę", no bo po co ludzie mają wiedzieć...

 

Ja miałem iść się szczepić, ale bardzo prawdopodobne że zmienię zdanie po tym jak znieśli kwarantannę z kontaktu, a Niedzielski w wywiadzie prasowym zapowiada zniesienie limitów. Za granicę na razie się nie wybieram, a w Polsce różnicy między prawami zaszczepionych i niezaszczepionych praktycznie już nie ma. Jak będę jechał za granicę, to wtedy się zaszczepię.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Oczywiście, że z powodu Covidu

Kto ci takich głupot naopowiadał? Osobiście znam przypadki , że z kapelusza wpisano jako powód zgonu covid. Baba miała udar a zgon z powodu covidu.

Edytowane przez Kirk
"covid" a nie "kowidło" żadne.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał:

 Gdybyś dużo rozmawiał z realnymi osobami to usłyszałbyś nie jedną taką historię.

To w końcu słyszysz o takich historiach tak jak ja słyszę od Ciebie czytając forum, czy znasz je osobiście?

11 godzin temu, aandin napisał:

Osobiście znam przypadki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miała miejsce konferencja przedstawicieli naszego wielebnego rządu, moim zdaniem z dużej chmury mały deszcz, a wręcz jest to śmieszne.

 

Proszę popatrzeć na poniższą grafikę, a następnie zastanowić się, ile do tej pory było obostrzeń:

 

000EM32Q9QWEA77D-C116-F4.webp

 

Realnie to odmrozili kluby i dyskoteki (choć niewielu z nich korzysta) i to wszystko.

Przecież limity osób i tak nie były weryfikowane, natomiast najbardziej dokuczliwe restrykcje i tak pozostają.

 

Pod koniec konferencji Niedzielski niechętnie wspomniał że za dwa tygodnie może będzie decyzja w sprawie zniesienia masek. Ale ton jego wypowiedzi dawał do zrozumienia że temat jest dla niego niewygodny.

 

P. S. Wewnątrz kraju praktycznie już nie będzie różnic jeśli chodzi o prawa osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to sytuacja kiedy ktoś z domowników dostaje pozytywny test na słynnego wirusa. Osoby ze szczepieniem trafiają na aresztannę ale mogą zrobić test i wyjść, osoby niezaszczepione chyba muszą odsiedzieć.

O ile oczywiście chory domownik powie sanepidowi kto z nim mieszka, bo chyba oni nie sprawdzają w rejestrze meldunkowym (który zresztą może być nieaktualny).

 

P. S.2: Zobaczymy czy zniosą strefy wydzielone w pojazdach komunikacji miejskiej. Niestety decyzja w tej gestii nie należy do Niedzielskiego, tylko do władz samorządowych. W Warszawie właśnie niedawno przywrócili. Utrzymywanie jej przy tak małej liczbie obostrzeń będzie i bez sensu i nawet trochę wredne wobec mieszkańców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, michael112 napisał:

za dwa tygodnie może będzie decyzja w sprawie zniesienia masek. Ale ton jego wypowiedzi dawał do zrozumienia że temat jest dla niego niewygodny.

Maski to symbol pandemii. Już dawno temu m.in. Pinkas publicznie to przyznał. Nie mają żadnego przełożenia na transmisję wirusa. Ja widzę ten dysonans poznawczy u rozmówcy gdy zadaję mu pytanie-  rok temu chodziłeś w masce w otwartej przestrzeni a teraz nie. Co się zmieniło z punktu widzenia transmisji wirusów w tym czasie? Wiem, że zaraz zlecą się wyznawcy 'świętej szmatki" ale ja bez niej przeżyłem prawie 60 lat i nadal żyję :lol2:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś druga rocznica pierwszego oficjalnego przypadku covida w Polsce.

Tymczasem, podczas relacji telewizyjnej z dworca w Przemyślu wyszło na jaw że wszyscy, nawet dziennikarz telewizji rządowej, chodzą tam bez masek. Wirus już nie zaraża. :D

Już nawet Francja znosi maski w większości miejsc. A gdzie Polska?

Tymczasem ja wczoraj po raz pierwszy od dawna odważyłem się przejechać tramwajem dłuższy odcinek trasy bez maski. Miałem ją tylko w ręku na wypadek pojawienia się policji albo bardziej nawiedzonego covidianina, ale nikt nie sprawdzał ani się nie czepiał. ;)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...