Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak... w tych statystyka jest więcej lub mniej kłamstw, przeinaczeń, innych danych itd. że faktycznie nie sposób ich porównywać.

Nawet dane w Naszym Kraju są zafałszowane, kiedyś się testowało jak lecie, potem tylko tych z objawami a teraz... cóż, lekarze nie chcą wysyłać na testy gdy pacjenci mówią że są zaszczepieni. Nie jest to teorie spiskowa, nawet lekarze o tym mówią, mam też przykład z najbliższego otoczenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś na Covid umiera w szpitalu, a zazwyczaj w szpitalu umierają, to raczej wiadomo czy miał covid czy nie, gdyż nie umiera się z dnia na dzień :)

6 godzin temu, kowjanko napisał:

Nie rozumieją wolności i swobody wyboru.

Wolność i swobodę wyboru masz tylko do decyzji które nie ograniczają wolności i swobód innych. 

A w przypadku Covid, Twój brak maseczki wpływa na transmisję wirusa i większą możliwość zakażania. Zatem ograniczasz prawo do bycia zdrowym innym. Przez to nie możesz decydować sam w tym zakresie. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zeusek napisał:

 

Nawet dane w Naszym Kraju są zafałszowane, kiedyś się testowało jak lecie, potem tylko tych z objawami a teraz... cóż, lekarze nie chcą wysyłać na testy gdy pacjenci mówią że są zaszczepieni. 

Bzdury piszesz.

Żona ( szczepiona ) nawet typowych objawów nie zgłaszała ( utrata węchu czy smaku ) 3tyg temu po zgłoszeniu do lekarza POZ bo była przeziębiona ( gorączka ) dostała zlecenie na test covid-19 ( negatywny ). 

A pojedyncze przypadki, że pacjent ze [beep].. ą nie dostał nawet "węgla" od lekarza były, są i będą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek00 To zależy od sytuacji, ale kolega bzdur nie pisze. Znajoma pielęgniarka też mi mówiła, że u nich bez względu na szczepienie, robią test wszystkim w razie zakażenia. Także tym bez objawów i z kontaktu na przykład. Tyle, że to się odnosi do kadry medycznej, która w tym konkretnym przypadku pracuje z osobami w starszym wieku. Więc bym powiedział, że to minimalizowanie ryzyka. Coraz mniej ludzi w Polsce kieruje się na test i to jest raczej fakt, a nie jakiś wymysł. Gdybyśmy testowali jak np. w Anglii, to jestem przekonany, że byśmy teraz mieli po 40-50 tys. zakażonych. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brtk napisał:

Mi bez problemu lekarz dał skierowanie na test, pomimo szczepienia. To samo mojej mamie (szczepiona), siostrze (nieszczepioalna), dwóm siostrzeńcom oraz tacie (szczepiony).

Są objawy, to dają na test skierowanie.

Ale pewnie chciałeś/upomniałeś się o test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tam nie ma żadnych linków.Tylko informacja Jesteś na kwarantannie.Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna Domowa jest dostępna .....i dostałem kod do logowania.Nadawca to dokładnie Kwarantanna

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wiedzieli że dziś akurat miałem wymaz?Sam jesteś oszustwo z tego co widzę dostałem prawidłowy esemes  https://www.gov.pl/web/psse-opole/dostales-sms-o-nalozeniu-kwarantanny-to-oszustwo-ostrzegamy-przed-proba-wyludzenia-danych

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod logowania dostajesz po ściągnięciu aplikacji i wpisaniu tam swojego numeru, sms wtedy przychodzi z kodem logowania by zweryfikować twój numer telefonu, nigdy wcześniej.

SMS o nałożonej kwarantannie możesz dostać bez żadnego linku i odsyłający do sklepu play lub apple store, by pobrać aplikację Kwarantanna.

W moim przypadku zadzwonił do mnie automat, że mam kwarantannę.

 

A jeszcze dodam taką ciekawostkę. Jak dostałem skierowanie od lekarza na test, na następny dzień jak jeszcze nie miałem wyniku dzwonił do mnie automat 3x bym zrobił zadanie w aplikacji, po pozytywnym wyniku, w kolejnych dniach ani razu już nie musiałem robić selfie, aż do końca izolacji.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, brtk napisał:

Kod logowania dostajesz po ściągnięciu aplikacji i wpisaniu tam swojego numeru, sms wtedy przychodzi z kodem logowania by zweryfikować twój numer telefonu, nigdy wcześniej.

SMS o nałożonej kwarantannie możesz dostać bez żadnego linku i odsyłający do sklepu play lub apple store, by pobrać aplikację Kwarantanna.

W moim przypadku zadzwonił do mnie automat, że mam kwarantannę.

 

A jeszcze dodam taką ciekawostkę. Jak dostałem skierowanie od lekarza na test, na następny dzień jak jeszcze nie miałem wyniku dzwonił do mnie automat 3x bym zrobił zadanie w aplikacji, po pozytywnym wyniku, w kolejnych dniach ani razu już nie musiałem robić selfie, aż do końca izolacji.

Tak też dostałem w esemesie następnie kod.Do mnie nikt nie dzwonił ani nie informował o wyniku testu.Nawet nie wiem jaki jest ale to wiadomo sobota,niedziela... rodzinny i mój ośrodek nie pracuje a sanepid nawet nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, the cable guy napisał:

Czy status ozdrowieńca cokolwiek daje? 

 

Częściowo: z tego co wiem - brak kwarantanny w razie wykrycia przez sanepid kontaktu z osobą o potwierdzonym pozytywnym teście oraz możliwość przekraczania granicy bez testów oraz wspomnianej kwarantanny - wszystko przez pół roku. Natomiast taka osoba nadal liczy się do limitów osób, czyli praktycznie nie ma wstępu na duże imprezy (tam jest limit 250 osób niezaszczepionych plus nieskończona liczba zaszczepionych, co przy koncertach i festiwalach na kilkadziesiąt tys. osób powoduje że bardzo trudno zdobyć bilet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 09:28, Jax napisał:

SMS od nadawcy Kwarantanna to oszustwo.

Wiem, bo mój ojciec też dostał takiego SMS-a, a nie miał kontaktu z nikim zarażonym.

Telefon o tym samym to też oszustwo? Kolejny do innego domownika to też oszustwo?

 

W dniu 1.11.2021 o 10:06, Krzysiek11:) napisał:

Najłatwiej sprawdzić, czy mam rzeczywiście kwarantannę lub izolację logując się na IKP (pacjent.gov.pl).

Nie mam tam konta ani konta  w żadnym z banków tam wymienionych. E-dowodu też nie mam.

 

W dniu 1.11.2021 o 10:06, michael112 napisał:

Ciekawe jak dużo osób zaszczepionych dostało takie SMSy, wtedy wiadomo że to oszustwo.

Nie jestem zaszczepiony. Dostałem kwarantannę nie wiadomo z jakiego powodu ani na ile i od kiedy. Bo z tego co wiem nie mam pozytywnego testu. Dziś dodatkowo telefon do innego domownika na inny numer telefonu z informacją automatu że też ma kwarantannę. Czy tak ciężko zadzwonić i wyjaśnić albo napisać konkretnego esemesa z informacjami co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego jesteś taki przykry dawałem link z esemesem oszustwo i tym co jest autentyczny i ja dostałem ten drugi. Jedna wielka parodia znajomy nie dostał kwarantanny bo jest zaszepiony a jeden z domowników z którym mieszkam już tak.Pomimo że mam negatywny wynik testu a domownik jest zaszepiony dwoma dawkami.Ja nie mam żadej informacji ile kwarantanny i od kiedy do kiedy. Jedna wielka patologia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...