Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Bo jak to wujek Bill powiedzial, na przebadanie szczepionki potrzebne sa dwa lata. My ich nie mamy. Jak rzady nas zwolnia z odpowiedzialnosci to ruszymy z procesem szczepien, a wszystkie skutki uboczne nie beda nas obciazaly. Taka historia.

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

Wygłosiłeś to samo antyszczepionkowe kazanie, co pozostali :) Nic nowego. 
Zdrowia życzę :)

Ty za to przekonujaco jak kazdy zacheciles mnie do szczepienia, bo cos tam przewyzsza cos tam, chociaz w sumie to nie wiadomo, ale jednak jak sie zaszczepisz to bedziesz wolny, no chyba ze zrobia lockdown, to nie bardzo, ale zawsze masz paszport, ale co ci po nim skoro nikt go od ciebie nie chce, a i wyjechac czasem ciezko, bo lockdowny, zakazy, nakazy. A po 3 dawce do kilka miesiecy przyjdzie 4 i 5 bo juz zapowiadaja. Ja mam nadzieje, ze wy niedlugo bedziecie jak panele fotowoltaiczne prad dawac i swiecic po nocach :D A tak powaznie milo mi bylo poznac kolejnych slepych ludzi. Dla was wszystko to spisek antyszczepow. Genialne. Ja to musze w zyciu stosowac. Jak ktos ma inne zdanie niz ja to bedzie od dzis antyszczep i wariat :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelU1981 napisał:

Tak samo można powiedziec, ze ilosc osob bezobjawowych i przechodzacych to jak katar jest tak wielka, ze po co szczepienia. Wiecej ludzi umieralo na grype. Ale nie ma sensu ta dyskusja na logiczne argumenty.

Tak i w szpitalach i kostnicach jest więcej osób po szczepieniu a nie po covid. Gratuluję wiedzy z zamkniętych fb grup :D

1 minutę temu, PawelU1981 napisał:

Wspolczuje glupoty. Kto to obalil? Czytales co Pfizer pisze o tym na swojej stronie w dziale badan nad szczepionka? Wszedzie jest takie ladne slowo experimental i drugie piekne placebo

Zatrzymałeś się z wiedzą na testach klinicznych i ochotnikach które skończyły się ponad rok temu. Tam można było mówić o placebo, chyba że w ogóle nie wiesz co to jest. A od sierpnia 21, szczepionka Pfizera jest w pełni dopuszczona przez FDA.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
15 minut temu, marrak napisał:

Tak i w szpitalach i kostnicach jest więcej osób po szczepieniu a nie po covid. Gratuluję wiedzy z zamkniętych fb grup :D

Zatrzymałeś się z wiedzą na testach klinicznych i ochotnikach które skończyły się ponad rok temu. Tam można było mówić o placebo, chyba że w ogóle nie wiesz co to jest. A od sierpnia 21, szczepionka Pfizera jest w pełni dopuszczona przez FDA.

I znów piszesz coś, czego nie napisałem, ośmieszasz sam siebie. Po pierwsze ludzie umierają po 500 osób dziennie a około 10 osób z kowid, reszta nie wiadomo na co, ale w statystykach na kowid. Po drugie, Pfizer sam siebie okłamuje pisząc, że jest to faza testów szczepionki? No gratuluję :) Po trzecie, masz rację dopuścili w tym roku na kolejny rok, a nie bezwarunkowo i bezterminowo. Dodatkowo dopisali nowe skutki uboczne - takie niby niegorźne jak obrzeki twarzy itp. No i tak to wygląda. Wiedza skąd? Bo ja od lekarza prowadzacego mnie od 20 lat posiadam te inforamcje, wy pewnie z TV :D

 

Poza tym dla scislosci FDA do Polski nie ma nic. Ich opinie, mozna uznac, ale nie sa wiazace. U nas to musza zatwierdzic unijne instytucje, a tego nie zrobily.

 

A zeby nie byc goloslownym, u nas nadal obowiazuje pozwolenie warunkowe - https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/public-health/eu-vaccines-strategy_pl

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, sprawa jest banalnie prosta. Chcesz się szczepić, to się szczep. Nie chcesz, to się nie szczep. Każdy jest wolnym człowiekiem i sam decyduje o tym, jakie ma podejście do tych warunkowo dopuszczonych preparatów, których testy zakończą się w 2023 roku. Natomiast uważam, że nikt nie ma prawa nikogo zmuszać do przyjmowania preparatów, ani zniechęcać do przyjmowania preparatów. Wszyscy, którzy decydują się na ich przyjęcie, podpisują wcześniej papierek, że robią to na własną odpowiedzialność, natomiast zarażają i zaszczepieni i niezaszczepieni. Podobnie, chorują też i zaszczepieni i niezaszczepieni, mimo, że tu proporcje mogą się różnić. Konkluzja jest następująca: żyjesz? To pozwól żyć innym i niech każdy decyduje o swoim własnym losie. Takie "przeciąganie liny" na tym forum jest kompletnie pozbawione sensu, bo i tak każda ze stron tego "sporu" pozostanie przy swoim zdaniu i finalnie zrobi to, co subiektywnie będzie dla niej najlepsze. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PawelU1981 napisał:

I znów piszesz coś, czego nie napisałem, ośmieszasz sam siebie. Po pierwsze ludzie umierają po 500 osób dziennie a około 10 osób z kowid, reszta nie wiadomo na co, ale w statystykach na kowid.

Sugerujesz że oprócz covid za zapełnione szpitale odpowiada jeszcze jakaś inna nieznana choroba? Bo przed 2020 ludzie też umierali na inne choroby ale chyba nie w takim szybkim tempie i tak młodo jak obecnie.

35 minut temu, PawelU1981 napisał:

Po drugie, Pfizer sam siebie okłamuje pisząc, że jest to faza testów szczepionki?

No to musisz zrozumieć że eksperyment to coś innego niż faza testów. Każdy lek nawet ten sprawdzony przez kilkadziesiąt lat jest testowany na nowych danych.

 

37 minut temu, PawelU1981 napisał:

Dodatkowo dopisali nowe skutki uboczne - takie niby niegorźne jak obrzeki twarzy itp

To źle, mieli ukrywać? Ale to w jakich ilościach wystąpiły to już nie doczytałeś. Bo gdybyś to czytał to z twoim podejściem nigdy nie kupiłbyś komputera który w takich samych proporcjach powoduje w ludzi np. raka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Godzinę temu, marrak napisał:

Sugerujesz że oprócz covid za zapełnione szpitale odpowiada jeszcze jakaś inna nieznana choroba? Bo przed 2020 ludzie też umierali na inne choroby ale chyba nie w takim szybkim tempie i tak młodo jak obecnie.

No to musisz zrozumieć że eksperyment to coś innego niż faza testów. Każdy lek nawet ten sprawdzony przez kilkadziesiąt lat jest testowany na nowych danych.

 

To źle, mieli ukrywać? Ale to w jakich ilościach wystąpiły to już nie doczytałeś. Bo gdybyś to czytał to z twoim podejściem nigdy nie kupiłbyś komputera który w takich samych proporcjach powoduje w ludzi np. raka.

Napisałem 100 razy zapełnione szpitale to wina braku leczenia w POZ. Poza tym jak idziesz na SOR ze złamaną ręką, czy zawałem to masz jeden obowiązek - test. A testują tak długo aż wyjdzie pozytyw. Pewnie to też teoria foliarska dla Ciebie, ale polecam przejechać się na SOR. Było kilka relacji ostatnio, jak to ludzie bez pomocy wypuszczani są ze szpitala i umierają kilka dni lub godzin później. Pewien pan zmarł przed przychodnią, bo personel medyczny nie miał ochoty sprawdzić czy facet żyje, jak się przewrócił to niech leży. A jak nie daje oznak życia, to lepiej olać niż pomóc.. Jak jesteś niewidomy i głuchy to nie wiesz, albo telewróżby lekarskie na Ciebie działają. Szacunek :D W każdym razie opisałem też przypadek jak leczyli mi infekcję gardła Helidesem i IPP, które są na refluks. O czym my rozmawiamy? Wstawiłbym tu chętnie przepisane mi leki, ale i tak powiesz, że to ściema i spisek :D


WYTŁUMACZ MI SKĄD W POLSCE TAKI NAGŁY WZROST LICZBY ZAWAŁÓW I UDARÓW? Skoro tak wspaniale o nas dbają i nas leczą?

 

Dla mnie testowanie to eksperyment - patrz jak pisze się pięknie eksperymentalny mux tvn (a to też testy DVB-T2). Ależ ten polski język jest ciężki dla głowy i języka. Ale OK jak zwał tak zwał. Dla mnie lek w fazie badań to nadal nie lek, a produkt badany na ludziach. Jak masz inne zdanie to się nie dogadamy. Zresztą postała też taka specjalna nazwa - produkt leczniczy - nie szczepionka :D Przynajmniej ulotki wszelkiej maści tak to zwą :D

 

Nie napisałem, że mieli ukrywać. Napisałem co było w decyzji o warunkowym dopuszczeniu, bo ktoś tu twierdzi, że już jest mega super zatwierdzone, a to też półprawda. I szczerze mówiąc, nawet Bartosz Fiałek w ostatnich wywiadach chwalił się, że już wiedzą co powoduje zakrzepicę po szczepieniu Astrą Zeneca i będą to poprawiać. Patrz, powiedział to. Wystarczy poszukać nawet na onecie jest artykuł :D

 

Porównujesz posiadanie komputera do szczepienia w fazie testów, serio? Są spece co porównują je do zapinania pasów w aucie. Chore są takie porównania.

 

Co do leków. Tak jak już pisałem 20 lat się leczę na serce. Jeśli tak jak szczepionki działałby lek, który muszę przyjmować każdego dnia już by mnie nie było, a robi go Merck - firma także od szczepień i jakoś im ufam. A wiesz dlaczego? Bo go zbadali i znam wszystkie skutki uboczne. A tu niestety nawet producent sam informował, że skutki uboczne mogą wyjść po 2 do 5 lat - no i nie biorą za to odpowiedzialności - no patrz. I robił to prezes firmy Pfizer, który dostał nagrodę za dokonania. Nagrania są w internecie, nie chce mi się specjalnie tego teraz szukać, bo to nic nie zmieni. Ale warto o tym wspomnieć, jeśli porównujesz szczepienie testowym preparatem do komputera. Smartfony też nie są specjalnie zdrowe, alkohol i używki też, ale nikt z tego powodu nie wyklucza ludzi.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelU1981 napisał:

Poza tym jak idziesz na SOR ze złamaną ręką, czy zawałem to masz jeden obowiązek - test. A testują tak długo aż wyjdzie pozytyw.

 

Ty tak na poważnie? Właśnie udowodniłeś wszystkim, że traktować Ciebie na serio się nie da i żadna logiczna dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Edytowane przez Tomo21
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Testowanie szczepionek, to po pierwsze. Kolega zarzucił mi, że to nie eksperyment tylko test, więc mu przytoczyłem tytuł newsa. :D Cyrk na całego, nie czytasz, a komentujesz. Kto tu się ośmiesza? Ale Wy łaczycie używanie komputera ze szepieniem, to dlaczego ja nie mogę :D Jeśli wszystko tak czytasz ze zrozumieniem to szacun. Teraz rozumiem więcej. Nic nie rozumiesz, bo nie umiesz czytać :P Ładnie wycinasz coś z kontekstu żeby się pośmiać. |Tak samo wycinasz info o NOPach, itd. Wybiórcze myślenie, piękna rzecz. Zero analizy :D

 

Jak na razie nie odpowiedzieliście mi w żaden sposób na argumenty, które przedstawiłem z linkami itd. Ale śmiać się umiecie z własnych porównań tak naprawdę. Wam wolno, ja znów nie mogę. Normalnie fajnie się z wami gada.

 

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Chłopie o czym Ty piszesz? Po lekach ludzie także umierają. To że Tobie nic nie jest jest równoważne temu że miliardom ludzi nic nie jest po szczepieniach.

Tu się powołujesz na siebie jako wzór super leku, a w przypadku szczepionki jeden przykład jest dla Ciebie dowodem na to że są szkodliwe.

W każdym leku masz w ulotce, że ewentualne inne nie wymienione dane w ulotce, możesz zgłaszać na adres producenta leku, lub do agencji leków.  Żaden lek nie ma skończonej listy NOP.

Brak Ci elementarnej wiedzy, co wykazujesz w każdym poście.

9 minut temu, PawelU1981 napisał:

Jak na razie nie odpowiedzieliście mi w żaden sposób na argumenty, które przedstawiłem z linkami itd. 

Medyczne argumenty? Chyba jednak nie. Tylko jakieś foliarskie. Z takimi się nie polemizuje, bo płaskoziemcom nikt nie udowodni że ziemia jest okrągła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Właśnie zasadniczo poruszyłeś mega kwestię. Lek ma ulotkę. Widziałeś biorąc szczepienie ulotkę czym się szczepisz? Nie widziałeś. Komu brak elementarnej wiedzy. Znów nie czytasz ze zrozumieniem - lek, który przytoczyłem robi firma od szczepionek i ja się go nie boję, bo jest przebadany i znam skutki uboczne. Jeśli wystąpią inne, pech. To też wiem. A tutaj nie masz żadnych skutków ubocznych, według rządu. Co innego praktyka pokazuje i lista NOP. Więc znów czepiasz się czegoś chcesz udowodnić mi niewiedzę. A niestety, prawda jest taka, że nadal nie pokazałeś mi pełnej ulotki. A wiesz, że w niej jasno jest napisane w wielu punktach, że nie ma danych o skutkach. No i tym się różni mój lek, od tego czegoś co nie ma nawet danych w ulotce. Przykład, który pokazuje jak pięknie robi się ludzi w balona. Zapewniając o czymś, a w rzeczywistości nie ma się pojęcia co to może spowodować.

 

I naucz się czytać ze zrozumieniem, bo wykazujesz brak elementarnego rozumienia tekstu. Szkoła była zdalna?

 

Jeszcze jedno spostrzeżenie zwykle, jak Wam uczonym brak argumentów to zaczynacie czepiać się słówek, atakować. Oj nie ładnie. Jaka to merytoryczność dyskusji?

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelU1981 napisał:

Właśnie zasadniczo poruszyłeś mega kwestię. Lek ma ulotkę. Widziałeś biorąc szczepienie ulotkę czym się szczepisz?

Poziom Twojej niekompetencji już dno przebił :)

https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty-pld_annexes_approved_21.12.2020.pdf

 

Filiarskie teorie wiesz gdzie szukać, ale ulotki nie umiesz odszukać :)

P.s. Ulotkę czytałem przed szczepieniem !

Koniec dyskusji .

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
25 minut temu, dvbtowiec napisał:

Poziom Twojej niekompetencji już dno przebił :)

https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty-pld_annexes_approved_21.12.2020.pdf

 

Filiarskie teorie wiesz gdzie szukać, ale ulotki nie umiesz odszukać :)

P.s. Ulotkę czytałem przed szczepieniem !

Koniec dyskusji .

Twierdzisz, że nie wiem gdzie szukać ulotki, a kilka postów wyżej Ci ją streściłem. Brawo, brawo. Mistrz odwracania kota czymś tam, bo mu przewyższa coś tam :D

 

Fajnie, a czytałeś, że nie zaleca się jej dzieciom przed 16 rokiem życia. A czytałeś, że nie są znane skutki uboczne? Pewnie tak, ale coś ci przewyższa coś tam. Jak ja lubię z wami dyskutować Pokazujesz mi ulotkę, którą streściłem wyżej i twierdzisz, że wiesz wszystko o czymś, co nie jest zbadane i oficjalnie o tym piszą. Gratuluję. Baw się dobrze, przy kolejnych dawkach.

Teorie spiskowe? Hmmm. Co Wy bierzecie? Ja piszę o faktach nawet z ulotki szczepionki, a ty znów mi teorie spiskowe zarzucasz? Nie ładnie. Co sądzisz o szczepieniu dzieci od 5 do 12 roku życia skoro nie zaleca się szczepionki dla osób poniżej 16 roku życia? Czemu tego nie skomentujesz? Czemu nie napiszesz o działaniu na płód tego specyfiku, skoro nakazują go brać kobietom w ciąży a piszą, że nie znają skutków ubocznych? No czemu?

Edytowane przez PawelU1981
Wycięto wycieczkę personalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Co jakiś czas uaktywnia się jakaś nowy antyszczep

Ja tu widzę nadgorliwych Szczepanów raczej. Nie wiem czy robią to na umowę czy w czynie społecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynki "proszczepów" z "antyszczepami" są o tyle bez sensu, że i jedni i drudzy się wzajemnie do swoich racji nie przekonają. Stąd też, dyskusja jest jałowa i bezcelowa. Tak jak napisałem wcześniej, zarażają i jedni i drudzy, oraz hospitalizowani są też i jedni i drudzy. Błędne jest też przekonanie niektórych środowisk, że osoby niezaszczepione zagrażają tym zaszczepionym, bo idąc kluczem najzwyklejszej logiki, jest zupełnie odwrotnie. Tak czy inaczej, każdy powinien decydować sam za swoje zdrowie, a już na pewno nie jest wyznacznikiem rozsądku to, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. Jeśli ktoś daje się wciągnąć w nawalankę pt. "proszczepy" vs. "antyszczepy", to znaczy, że jest doskonałą marionetką w rękach rządzących i z takim kimś władza jest w stanie zrobić wszystko. Najmądrzej wypadają osoby, które się od tego dystansują i nie dają się wciągać w takie prymitywne gierki plemienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelU1981 napisał:

WYTŁUMACZ MI SKĄD W POLSCE TAKI NAGŁY WZROST LICZBY ZAWAŁÓW I UDARÓW?

Ależ proszę: stado antyszczepionkowców leży na oddziałach i zajmuje im łóżka i czas lekarzy. Każdy dyrektor szpitala ci to powie.

 

P.S. reszta zwykłym drukiem, przeczytałem i mocno się uśmiałem. Komentować nie będę bo już po drodze udowodniłeś że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
3 minuty temu, marrak napisał:

Ależ proszę: stado antyszczepionkowców leży na oddziałach i zajmuje im łóżka i czas lekarzy. Każdy dyrektor szpitala ci to powie.

 

P.S. reszta zwykłym drukiem, przeczytałem i mocno się uśmiałem. Komentować nie będę bo już po drodze udowodniłeś że nie warto.

Jesteś moim guru :D Zacznę wierzyć w Twoje słowa :) Każdy koleś, który dostaje dofinansowanie kowidowe do szpitala i dla załogi mi to powie :) No brawo. Mędrzec jesteś. Szkoda, że nadal nie rozumiesz, że to nie ma znaczenia czy ktoś się szczepił czy nie. Oni nie leczą ludzi na to co im dolega. Leczą tylko kowid, o ile to można nazwać leczeniem, bo niektórzy są wysyłani na kwarantannę i sobie siedzą. Ale jaja. Wam już nic nie pomoże :)


Pewnie kolejny antyszczep według Ciebie :D On też podał do wiadomości ilu zaszczepionych leży w szpitalu i jest ich więcej niż niezaszczepionych, ale pewnie kłamie, tak jak ja :D Posłuchaj drogi śpiący człowieku...

https://www.facebook.com/watch/?v=439460661122652

 

To jest niewiarygodne, że telewizja wyprała głowy ludziom. A Bill i tak jest zawiedziony, myślał, że pójdzie im lepiej. Pięknie rozegrany test, jak to powiedział :)

 

Jak mi napiszecie, że to nadal teorie spiskowe i antyszczepy się wypowiadają, przysięgam zejdę ze śmiechu bez potrzeby kowidowej akcji :D

 

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, CashBackPlease napisał:

Błędne jest też przekonanie niektórych środowisk, że osoby niezaszczepione zagrażają tym zaszczepionym, bo idąc kluczem najzwyklejszej logiki, jest zupełnie odwrotnie

Nie chodzi o osoby zaszczepione, ale o osoby zaszczepione których organizm nie wytwarza przeciwciał nawet po przyjęciu szczepionki. Taka osoba jest bezbronna nawet jeśli się zaszczepi. Niezaszczepiony jest dla niej zagrożeniem.

1 minutę temu, PawelU1981 napisał:

Każdy koleś, który dostaje dofinansowanie kowidowe do szpitala i dla załogi mi to powie

No i schodzimy na temat obrażana lekarzy bo dostają dodatek covidowy, już to przerabialiśmy kilkanaście stron wcześniej, btw. też masz w rodzinie lekarza który się dorobił na covid? kupił nową furę czy lata na wczasy za ocean?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jak słyszę, że niezaszczepiony komuś zagraża to ogarnia mnie śmiech. Pierwszy lek w historii, który nie działa i obwinia się nieszczepionych o to. Kino na całego. I nie obrażam lekarzy. Sami mówią ile milionów złotych dostają do podziału. Jakbyś tyle zarabiał chciałbyś to skończyć? Rozumiem, że przez to, że taka straszna pandemia, to media chodzą po oddziałach szpitalnych, jak po swoim domu. A ponoć kąśliwa bestia tam się nie poddaje leczeniu. Cyrk na całego. I nie trafiłeś nie mam lekarza w rodzinie, ale słucham ile kasy idzie na ten cyrk :D A na leczenie raka, czy refundację leków nigdy nie mieli. Także tak.

 

Ten wątek jest boski. Rzeczywiście zacznę myśleć, że w tym kraju jak myślisz inaczej niż proszczepy, to jesteś grubo odjechany :D

 

Swoją drogą, pośmiałem się, było miło. Bawcie się w tej piaskownicy. Zdróweczka i kolejnych daweczek życzę :)

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marrak napisał:

Nie chodzi o osoby zaszczepione, ale o osoby zaszczepione których organizm nie wytwarza przeciwciał nawet po przyjęciu szczepionki. Taka osoba jest bezbronna nawet jeśli się zaszczepi. Niezaszczepiony jest dla niej zagrożeniem.

@marrak A rozumiem, że zaszczepiony już dla takiej osoby nie jest zagrożeniem, skoro zarażają i zaszczepieni i niezaszczepieni? :-)

Właśnie to jest przykład braku logiki, który mnie przeraża. Skoro organizm jakiejś osoby nie wytwarza przeciwciał, to zagrożeniem dla takiej osoby będzie nie tylko Covid-19, ale i jakikolwiek inny wirus, który potencjalnie taka osoba może złapać. Takie osoby zawsze były, są i będą - dla nich wyjście z domu może być samo w sobie zagrożeniem i mam tutaj na myśli znacznie dłuższy czas, niż tylko te dwa covidowe lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy się tutaj w tym wątku nie udzielałem. Ale postanowiłem napisać swoje krótkie przemyślenia na ten temat. Szczepionka nie działa tak jak nam to obiecywano i to jest fakt. Na pewno nie przerywa namnażania się i przenoszenia się wirusa. Kwestia skuteczności jej działania również jest dyskusyjna (na pewno nie jest to 98% jak kiedyś mówiono), ale to jeszcze podlega weryfikacji i badaniom. Wszelkie lockdowny, segregacje sanitarne jak i paszporty covidowe pokazują tak niską skuteczność (kolejne fale zakażeń jak we Francji, Niemczech), że wprowadzanie ich mija się z celem i rzeczywiście można tutaj stawiać tezę, że te działania mają bardziej poza medyczne cele (paszporty covidowe -> zmuszanie do zaszczepienia się poprzez ograniczenie swobód i wolności obywatelskich dla niezaszczepionych). Wydaje mi się, że te moje twierdzenia otaczająca nas rzeczywistość weryfikuje najlepiej. Do tego pojawiają się różne kolejne badania, specjalistą nie jestem, ale można spojrzeć co sam Pfizer podsyła do FDA niżej.

 

Spoiler

Badania kliniczne Pfizera po 6 miesiącach obserwacji wskazują na większą liczbę zgonów ogółem w grupie zaszczepionych w porównaniu do placebo (wg badaczy niezwiązane z samym szczepieniem).
Więcej:
https://www.fda.gov/media/151733/download

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...