Skocz do zawartości

Jak odnaleźć satelitę


kolin_lodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poddaję się :( nie dam rady ustawić tej [beep]nej nki :evil: . Próbowałem na wszystkie sposoby, góra-dół,lewo-prawo i nie mogę wyjść nawet powyżej 45% mocy sygnału ( o jakości nawet nie wspominam). Ustawiałem także na słońce i nic. Raz mignęło mi 4 % jakości,ale niestety znikło. Może jakieś pomysły ? Bo ja już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może spróbuj minimalnie przekręcić konwerter w prawo lub lewo,a jak to nie pomoże wymień konwerter lub zakup nową większą antenę.Sam miałem taki sam problem i wtedy dopiero wymiana anteny na większą dała rezultaty.jakość odbioru wzrosła wtedy z 40% do 75%.Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to po prostu wezwij montera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ale ubaw...

bardzo , się cieszę, że tu trafiłem...

niektóre wypowiedzi, zwłaszcza z początku postu, są.... dosłownie rewelacyjne...

 

 

 

ustawianie na oko....

ludzie...

co Wy gadacie? (z szacunkiem oczywiście, bez obrazy chłopy...)

ale...

ktoś, kto instaluje anteny od lat... zaczynał od analogu, instalował czasze o różnych średnicach w różnych miejscach i warunkach... poprostu, nabija się z tego... co tu opisujecie!

Dlaczego?

sami wiecie, że precyzja podczas instalacji to podstawa! Dla montera, lekko w lewo czy w prawo, oznacza dosłownie mm na uchwycie...

Bez miernika, nie da się złapać max. sygnału a na tzw. oko, to nie robota...

Jak, na oko, ustawić kąt elewacji? No, da się... ale...

instalatorowi z wieloletnią praktyką a nie komuś, kto ustawia antenę, patrząc np. na antenę sąsiada!

paski w tunerze?

ha,ha...

wybaczcie...

ale, czy ktoś wspomniał o tym, że są mylne??

są tunery, które różnie obliczają sygnał!

wybaczcie, cyrk z postu powstał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cyrk powstał, ale tylko i wyłącznie Ty się skompromitowałeś :evil:

ktoś, kto instaluje anteny od lat... zaczynał od analogu, instalował czasze o różnych średnicach w różnych miejscach i warunkach... poprostu, nabija się z tego... co tu opisujecie!
Porównujesz doświadczonych instalatorów z osobami, które nigdy nie miały styczności z anteną satelitarną? To jest chyba jakiś żart, albo kpina...
Jak' date=' na oko, ustawić kąt elewacji? No, da się... ale...

instalatorowi z wieloletnią praktyką a nie komuś, kto ustawia antenę, patrząc np. na antenę sąsiada![/quote'] Dla laika na pewno bardzo pomocna uwaga, bo będzie wiedział przynajmniej w jakim kierunku ta antena ma być skierowana. Wiesz mi, nie każdy chce brać jakiegoś instalatora i płacić mu niekiedy słone pieniądze za montaż i ustawienie anteny satelitarnej. Tak sobie podejrzewam, że jest to Twoja praca i wkurza Cię to, że niektórzy Twoi klienci zamiast skorzystać z Twoich usług, próbują sami powalczyć ze swoją instalacją satelitarną.

 

Trudno, aby monter anten satelitarnych miewał problemy z montażem i ustawieniem anteny, choć takie przypadki też się zdarzają. Sam musiałem poprawić znajomemu ustawienie anteny dla n-ki, bo monter źle wykonał swoją pracę, za którą oczywiście zainkasował wcale nie mało... 100PLN :crazy:

 

Wyrozumiałości dla zwykłych odbiorców telewizji satelitarnej, co nie koniecznie znać się muszą na technice satelitarnej! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

cześć.

jakiś czas temu namierzałem satelity za pomocą strony, której teraz pilnie szukam. była tam mapka z google maps, na której zaznaczało się swoje położenie, następnie wybierało się satelitę i na mapce pojawiała się linia pokazująca, w którą stronę należy ustawić antenę. czy ma ktoś może adres tej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mapki. Tam pod lokalizacją wybierasz sobie - http://www.heavens-above.com, http://www.mapporama.com, http://www.pilot.pl, gdzie ustalasz dokładne miejsce położenia Twojej miejscowości. Szczególnie ta strona jest dobra, gdzie możesz dokładnie pobrać współrzędne geograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ustawianie anten nauczyłem się sam ,potem kupiłem miernik i zacząłem ustawiać anteny znajomym ,a teraz to kto tylko o to poprosi .Ludzie są beznadziejni potrafią zamontowac konwerter trąbką nie do talerza a w drugą strone e-Fki nakręcają bez oplotu .Za gotowanie obiadów się nie biore ,ani za naprawe auta bo tego nie potrafie i chodzby mi to ktoś pisał i tumaczył to na pewno pierwszy raz bym to schrzanił .To moze kolega potrafi sobie zmienic opony na letnie i zaoszczędzi i tym sposobem będzie miał na montarzyste tvsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym ustawić Astrę sygnał (siła) mam 71-73% a jakość 100%. Wszystko jest cacy lista się zaaktualizowała tylko jest problem. Nie mam obrazu, czyli jest czarny. Jak mam ustawić w zaawansowanych żebym miał wszystko dobrze ?

170cb9ce975a5900db7293592e81c0_300x300.jpeg

http://wstaw.org/images/free/2009/03/31 ... e81c0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...