Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, all999 said:

Sky CH działa świetnie na WebOS bez potrzeby używania VPN.

Fakt, wygodnie bez vpn ale ma swoje ułomności webos: Brak wyboru opcji ścieżki bez komentarza czy losowe problemy z obrazem 4K- przycinki 

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wyboru opcji ścieżki bez komentarza czy losowe problemy z obrazem 4K- przycinki 

Ponad rok użytkowania na C1 i żadnych problemów z aplikacją nie miałem. A na kino domowe i tak puszczam albo polski komentarz z Viaplay, albo angielski z F1TV. Oglądam tam tylko F1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał(a):

Kolejne pytanie czy zadziała w PL. Ale to już sam sprawdzę za kilka dni.

W zeszłym roku działało na Tizenie, przynajmniej tak ktoś tu pisał, daj znać jak sprawdzisz. 

 

Godzinę temu, all999 napisał(a):

na kino domowe i tak puszczam albo polski komentarz z Viaplay, albo angielski z F1TV. Oglądam tam tylko F1.

Znaczy się oglądasz w Sky w UHD, a dźwięk sobie podkładasz z innego źródła, dobrze rozumiem?

 

Rzuciłam okiem na tenis, ATP Masters 1000, jest do wyboru audio niemieckie lub angielskie: https://i.postimg.cc/tC8XH13c/ATP-1000.jpg

Ale jest też dodatkowy feed z oryginalnym dźwiękiem, więc system nie będzie miał znaczenia. Premier League od pewnego czasu też dostaje dodatkowe źródła z komentarzem angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się oglądasz w Sky w UHD, a dźwięk sobie podkładasz z innego źródła, dobrze rozumiem?


Dokładnie tak, obraz Sky w UHD, a dźwięk po AirPlay z iPada. 2 minuty roboty, szybka synchronizacja i mam polski komentarz i najwyższą możliwą jakość :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 19:19, all999 napisał(a):

Jako, że zmieniam TV i teraz będzie to Samsung, czy ktoś z Was ma doświadczenie z aktualnym systemem Tizen i ich aplikacją?

Tak na Tizenie działa bez problemu bez VPN I DNS. Przy pierwszym logowaniu konieczny DNS, bo Tizen nie ma VPN!

W dniu 8.08.2023 o 22:24, Zuzia napisał(a):

W zeszłym roku działało na Tizenie, przynajmniej tak ktoś tu pisał, daj znać jak sprawdzisz.

To ja pisałem, ale konieczna jest też zmiana regionu w Samsung na Szwajcarię i ja dla pewności zmieniłem język na niemiecki. Wtedy wszystkie aplikacje są tylko ze Szwajcarii.

W dniu 8.08.2023 o 22:24, Zuzia napisał(a):

W zeszłym roku działało na Tizenie, przynajmniej tak ktoś tu pisał, daj znać jak sprawdzisz.

To ja pisałem, ale konieczna jest też zmiana regionu w Samsung na Szwajcarię i ja dla pewności zmieniłem język na niemiecki. Wtedy wszystkie aplikacje są tylko ze Szwajcarii. Trzeba to czy tylko szwajcarskie aplikacje jeszcze sprawdzić, bo zainstalowałem DAZN i ceny i pakiety są z PL. Do niektórych instalacji aplikacji Tizena potrzeba konta Samsung (np. DAZN). Sky instaluje się automatycznie po wybraniu regionu CH. Robiłem to wszystko w zeszłym roku. Może coś się teraz zmieniło. Działa u mnie wszystko dobrze, więc nie kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mara68 napisał(a):

Zmienili również loga premier league dla sygnału hd oraz uhd. (...)

558dac81a28cf.jpg

Nie wiem jak w C+, ale w Sky UHD ładnie się prezentuje. Faktycznie loga zmienione. Przy okazji dodano komentarz angielski.

 

PL-UHD-HDR-01.jpg

 

PL-UHD-HDR-02.jpg

 

Update: dodano angielski komentarz do UHD, taki był już w zeszłym sezonie, ale jedynie w osobnym źródle Full HD, a teraz można go również wybrać dla UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywnymi opiniami, postanowiłem sam sprawdzić aplikację SKY po doświadczeniach z Viaplay. Byłem pewny, że sport w streamingu to nie jest dobry trend.

 

Podobnie jak wspomniano wyżej, przy używaniu aplikacji nie jest potrzebny VPN (oprócz rejestracji i logowania).

Przy spotkaniach Premier League jest kilka feedów do wyboru (angielski, niemiecki, włoski). Przy spotkaniach UHD PL potwierdzam zmianę ścieżki na angielską.

Samo UHD prezentuje się genialnie, płynnie. Nie będę dodawał zrzutów ekranu, bo są powyżej. Szkoda tylko, że jest ich tak mało, kosztem Bundesligi.

 

Sama aplikacja też działa dobrze - brak zawieszeń czy długiego ładowania streamów. Podsumowując, jeśli ktoś ma dość Viaplay i ceni sobie jakość, szczerze polecam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky faworyzuje Bundesligę i Formułę. Także jak komuś głównie zależy na Premier League, Sky nie będzie tym najlepszym wyborem dla koneserów szukających jak największej ilości spotkań w UHD.

 

Z polskich akcentów, wczorajsze KSW w odróżnieniu od VP w Full HD oraz ATP Masters 1000 z udziałem Huberta  Hurkacza. Tym razem do wyboru był komentarz niemiecki lub same odgłosy z kortu.

 

ATP1000-Hurkacz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend tradycyjnie transmisje Bundesligi, Premier League i Formuły w UHD, a za darmo, również dla tych nie posiadających aktywnej subskrypcji, 30 sierpnia - mecz Raków - København (UEFA Champions League). W przyszłym tygodniu będą też dostępne za darmo transmisje z wybranych spotkań UEFA Europa League, UEFA Conference League, LaLiga EA Sports, dieci Challenge League.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano włoski kanał Super Tennis, na którym będzie można oglądać US Open. Super Tennis posiada również prawa do ATP i WTA we Włoszech. 

 

Jutro planowana jest darmowa transmisja.

US-Open.jpg

 

 

Update.

USOpen-1.jpg

 

Drugim źródłem jest kanał SRF ZWEI.

USOpen-Iga1.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja aplikacji SKY działa na FireTVstick ? Konto założyłem ale apki nie wyszukuje przez VPN. Próbowałem przez Downloader ale to loteria jak się nie zna która wersja działa poprawnie.

Na tizen też mam rebus z instalacją, gdzieś na forum norweskim czytałem że instalują przez pendrive tylko nie mogę wyszukać app SKY.tmg. Za to zainstalowałem z pendrive aplikację SmartIPTV i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grasshopper wszystko wskazuje na to, że w nowej wersji aplikacji ficzera nie ma. Można oglądać w przeglądarce (tryb wersja na komputer) przez https://sport.sky.ch/en/live-of-tv lub https://sport.sky.ch/en/tv/#0 (TV Guide -> Channels) ale Android nie może być zmodyfikowany/zrootowany, bo pokaże się błąd: "Content cannot be played back because the output is restricted on this machine (DRM_RESTRICTED_OUTPUT)". 

 

Update. Darmowe transmisje nadal można oglądać bez VPN, jest też opcja Cast.

Sky-new-app.jpg

Sky-new-app-cast.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci pięknie za odpowiedź, myślałem że tylko ja nie potrafię znaleźć ścieżki do kanałów TV. Niestety opcja "wersja na komputer" jest u mnie totalnie niefunkcjonalna, więc praktycznie wszystkie benefity apki Sky zniknęły. Wiesz może, gdzie znaleźć APK z poprzednią wersją (o ile zadziała bez komunikatu o konieczności upgrade'u!)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wersji aplikacji wyłączono zakładki Sport i TV Guide więc cofanie się nic nie da. Widocznie uznali tak udostępniane darmowe kanały za zbyt konkurencyjne dla swoich pakietów albo za dużo ludzi korzystało.

 

Z aktualności. Dziś 7 transmisji UHD HDR (Premier League, Formuła 1, 2 ,3, Porsche Mobil 1 Supercup). Za darmo US Open, FIBA World Cup (w przyszłym tygodniu również półfinał i finał). A od 7 września w ramach darmowych transmisji całe UEFA Euro 2024. 
 

Edytowane przez Zuzia
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez adres https://sport.sky.ch/en/tv/#0 idzie bez VPN przez przeglądarkę, ale fakt, że wygodne to nie jest jak było wcześniej jednym kliknięciem w aplikacji. Z innych zmian, kanał RMC Sport 2 (ten gdzie są sporty walki, między innymi KSW, UFC) wymaga urządzenia z certyfikacją Widevine L1. To samo tyczy się Sportdigital Fussball. Reszta bez zmian, działa nawet z przystawkami opartymi o Linuksa.

 

W weekend 8 transmisji UHD HDR (Bundesliga, F1, Premier League). Zaś z darmowych między innymi jest tenis Davis Cup, FIM SuperEnduro World Championship, Rugby World Cup.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, że Sky pokazuje w pakiecie Sky Sport to co powinno być w blue, dziś kilka transmisji można znaleźć na ich kanałach, bez żadnego kombinowania, normalnie w aplikacji. Oczywiście nie ma tego w harmonogramie, ale jest nadawane. Konkretnie 6 z 8 dzisiejszych meczów Champions League było dostępnych w Sky Sport. Zdaje się, że wykorzystują luki istniejące na tamtejszym rynku. 

 

stream1sky.jpg

 

stream2sky.jpg

 

To nie wszystko, bo mecz Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund miał dostępny feed z logiem Prime Video. Fotka niewyraźna, bo robiona komórką z TV.

stream3sky.jpg

 

Update. Można również oglądać tenisa w ramach darmowego kanału.

WTA1000.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Sky znów udostępniło po cichu kilka transmisji, których nie było w harmonogramie. Także warto sprawdzać w aplikacji przez TV-Guide co nadają na swoich kanałach w porze ciekawych transmisji oficjalnie dostępnych w innych pakietach. I tradycyjnie piątek, sobota, niedziela w UHD HDR, aż 15 transmisji (Formuła, Bundesliga, Premier League).

 

Jeśli chodzi o pakiet filmy na dzień dzisiejszy biblioteka liczy 1089 tytułów, jest to taki lepszy odpowiednik naszego SkyShowtime, bo content jest ciekawszy zarówno jeśli chodzi o nowości jak i starsze tytuły i nie ma bezsensownych rotacji. Oczywiście nie warto kupować w tej cenie, ewentualnie trial, aby obejrzeć jakieś nowości u nas jeszcze niedostępne.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...