Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coż. Na szczęście każdy ma swój wzrok i będzie mógł wyciągnać własne wnioski. Będe czekał na kolejne zrzuty, które będe mogł skomentować a także dorzucę swoje gdy będzie okazja :).

Photoshopa nie potrzeba, żeby zobaczyć jaką kiepską jakość serwują kanały Blue w porównaniu do ich ceny (co zresztą wynikało z mojego pierwszego posta, a cała dyskusję niepotrzebnie rozwlekłaś na kilkanaście, przy okazji dostarczając kolejnych potwierdzeń). Ja wyciałem pewne elementy żeby dokladnie pokazać o co chodzi i każdy mial możliwość łatwego zobaczenia, zwłaszcza, że obrazki nie linkują się na forum w pełnej jakości.

 

Edytowane przez bgmnt
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bgmnt napisał(a):

Będe czekał na kolejne zrzuty, które będe mogł skomentować a także dorzucę swoje gdy będzie okazja :).

Photoshopa nie potrzeba, żeby zobaczyć jaką kiepską jakość serwują kanały Blue w porównaniu do ich ceny 

 

Zrezygnowalem ze sky ale nie miałem blue sport... zdjęcie które Ty wysłałeś to nawet iptv od chińczyków lepszej jakości jest ten blue sport niż u Ciebie.... Ja mam 600mb net światłowodowy i nie uświadczyłem takiej jakości przekazu jak Twój screen... sky switzerland, dazn de, telly cz... oferują napewno świetna jakość obrazu... 65cali sony 4k android tv.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blaugrana18 Nie korzystam z ich uslug, więc się nie wypowiem. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, ale być może chińczycy mają swoje cudowne źródła, przechwytują sygnal balonem czy coś 😂. Zawsze możesz wkleić screeny to też ocenię.

Bo obrazki z wczoraj widać jakie są, te które wkleiła Zuzia różnią się tym, że unikała szerokiego planu, więc bardziej trzeba się przpatrzeć żeby zauważyć wielką kompresję w przeciwieństwie do mojego :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda podgląd z legalnego pakietu Sky blue, czyli są kanały powyżej 2-ego oraz kanały UHD.

 

Blue  SPORTS 9 HD przez interfejs Sky Ch, obraz kontrolny, czyli wtedy, gdy nie ma już transmisji.

blue2.jpg

 

Blue SPORTS UHD 1.

blue1.jpg

 

Dziś Premier League w na kanale Sport UHD.

PL-4k.jpg

 

PL-4k2.jpg

 

 

Kilka uwag gdyby ktoś chciał sobie wyrabiać zdanie o usłudze na podstawie urody samych zrzutów albo coś udowadniać photoshopem. Mają charakter podglądowy i nie oddają pełni świetnej jakości, choćby dlatego, że nie pokazują w tym przypadku działania HDR mimo, że transmisja je zawiera, nie są też w pełnej rozdzielczości 3840x2160 lecz przeskalowane do 1920x1080 i nie jest to "surowy" materiał lecz skompresowany do jpeg (aby zmniejszyć rozmiar pliku). Natomiast pokazane co najważniejsze, charakterystyczne parametry streamu Sky. Reasumując, do oceny jakości polecam telewizor z obsługą HDR i oczywiście legalne źródło.

 

W dniu 11.02.2023 o 13:59, bgmnt napisał(a):

Rzadko, o ile w ogóle w temacie pojawiają się zrzuty z paczki dodatkowo płatnych kanałów Blue Sport. (...)

blueee.jpg

Już pisałam, że to jest transmisja spoza usługi Sky Ch, aby nie umknęło daję zrzut harmonogramu z tamtego dnia, nie było takiego meczu na liście. 

harmonogram.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos innowacyjności. Pojawiło się dodatkowe źródło oznaczone jako "Silence challenge". Wygląda tak jakby spotkała się grupka kibiców wspólnie komentująca mecz siedząc na kanapach :)

 

new-feed04.jpg

 

new-feed02.jpg

 

Jutro 1 mecz Premier League w UHD HDR, a dziś 3 transmisje w tej jakości. Zrzut, rzecz jasna podglądowy, nie oddaje tego co daje HDR i pełna rozdzielczość na telewizorze.

uhd-bund.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjność to raz, dwa ( ciekawostka ) każdy mógł stworzyć sobie taką grupkę ludzi, skontaktować się ze SKY i przy odrobinie szczęścia jego "paczka" byłaby widoczna w dodatkowym feedzie Silence Challange o czym SKY informowało już tydzień przed meczem.

Takie feedy są oczywiście skierowane tylko i wyłącznie dla prawdziwych sympatyków Bundesligii jak i osób choć trochę posługujących się językiem niemieckim choć swoją drogą ciekawi mnie jakby postąpili gdyby polscy fani Bayernu lub M'gladbach skontaktowałi się ze SKY i zaoferowali swój komentarz , przyśpiewki i troszkę "uszczypliwości"...

Niby każdy mógł się zgłaszać :)

Silence Challenge to kolejny innowacyjny feed który niemieckie SKY zaoferowało w ostatnim czasie.

Warto dodać że nawet angielskie SKY postanowiło niedawno temu skopiować "niemców"  i zaoferować dodatkowy feed przeznaczony specjalnie dla dzieci podczas meczu Premier League.

Ja osobiście wolę standardowy przekaz niż jakieś eksperymenty ale szacun za to że ciągle starają się urozmaicać swoje transmisje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś wspominałam, bitrate nie jest sztywno przypisane do kanału, zależy nie tylko od urządzenia, a czasami również danej transmisji. Aktualnie trwający program poświęcony F1 ma 7,8 Mbps.

 

Widok aplikacyjny.

f102.jpg

 

Parametry z Kodi.

f101.jpg

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu, generujący kłótnie.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicek Surfshark VPN lecz możliwe, że nada się jakiś inny, niszowy, lokalizacja Liechtenstein nie jest szczególnie oblegana przez usługi streamingowe. W zasadzie tego VPN nie poleciłabym specjalnie do niczego więcej, ale do Sky via Liechtenstein jest całkiem niezły. Najlepiej wziąć go w jakiejś promocji, przetestować w polecany sposób przez Sky instalując dedykowaną aplikację lub przez speedtest przeglądarkowy: https://www.cnlab.ch/en/speedtest/ 

Łącze można mieć kilkaset Mbps, ale jak w tym teście wyciągnie się stabilne 50-70 Mbps, to będzie dobrym wynikiem. Alternatywnie można po prostu uruchomić stream UHD najlepiej z kanału Bundesliga, bo tam często są transmisje z najwyższą przepływnością. Jeśli akurat nie będzie nic nadawane w UHD, można uruchomić transmisje HD równolegle, jedną pod przeglądarką, a drugą na telewizorze i patrzeć, czy idzie płynnie. Uwaga dla tych co są dopiero usługą Sky zainteresowani, można taki test wykonać na darmowych transmisjach HD, przed dokonaniem płatności, aby zorientować się jak łącze sobie radzi z wyjściem na Szwajcarię.

 

PS. Niestety Windscribe nie posiada lokalizacji Liechtenstein, ale nadal można go kupić za 3$ mies. wybierając własny plan (Szwajcaria+Luxemburg+Unlimited Data), czy wystarczy do UHD można przetestować na wersji free, kod na transfer 30 GB: ABGOOSHT.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj było kilka transmisji UHD HDR Bundesligi, a na dziś przewidziano 4 transmisje w tej jakości dla Formuły z bitrate 19,8 Mbps. Obraz świetny, pod Android do wyboru również ścieżka dźwiękowa z samymi odgłosami z toru. Dodano również feed z włoskiego Sky Italia do live F1.

 

formula1-01.jpg

 

formula1-00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych oznaczonych jako Free, część transmisji z pakietów blue, My Sports jest udostępnianych za darmo posiadaczom pakietu podstawowego, w ramach bonusu, są to dodatkowe zewnętrzne feedy z kanałów Blue D, Blue F, ORF1, RTL, TV24, Teleticino i wielu innych, Cały czas są dodawane nowe kanały, a z nich darmowe live różnych wydarzeń.

 

blueF.jpg

 

TV24-2.jpg

 

Tych kilka darmowych jest tylko z dzisiejszego dnia. Było jeszcze dostępne live Sporting - Arsenal oraz Fiorentina - Sivasspor nieuwzględnione na zrzutach.

 

W9.jpg

 

Są też odblokowywane nieco popularniejsze, z wcześniejszych.

chelsea-dort.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka transmisji UHD, jutro w UHD mecz Premier League. Dla derbów Schalke - Dortmund obok feeda taktycznego i innych (łącznie pięciu), udostępniony został znany już feed Sky Next Generation. Jest to transmisja stworzona specjalnie dla dzieci, która w Niemczech cieszy się wielkim zainteresowaniem i oferowana jest podczas topowych meczów Bundesligi. Sky Next Generation powoli staje się nierozłącznym elementem najważniejszych meczów ligi niemieckiej, podobna transmisja miała niedawno swoją premierę również w Sky UK podczas meczu Premier League.

 

bund-kids.jpg

 

bund01.jpg

 

bund0b.jpg

 

bund02.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro przewidziane jest 5 transmisji w UHD z Formuły, dziś 3 mecze UHD z Bundesligi. Wczorajszy mecz Premier League był również nadawany w tej jakości. Kolejną niespodzianką była transmisja na żywo wczorajszej gali KSW z kanału RMC Sport 2. Jeśli chodzi o sporty walki, RMC Sport 2 pokazuje również każde UFC.

 

Transmisja KSW w Sky miała bitrate ponad 10 Mbps (w aplikacji), gala jest dostępna również z otworzenia.

KSW-Sky-00.jpg

RMC.jpg

 

KSW-Sky-01.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, obejrzałem. Nie ukrywam, jestem zaskoczony że nie są blokowane transmisje z otwartych kanałów, gdy operator pokazujee treści także na swoich, płatnych. Tak wiem, jest różnica w jakości, ale i tak to podejscie to miłe zaskoczenie z perspektywy polskiego widza i polskiego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna z funkcji dostępnych w aplikacji więc czemu nie korzystać. Właśnie na tych otwartych kanałach można oglądać mnóstwo transmisji na żywo, od kiedy dodano kanał MySports Eins, również sporo ze sportów zimowych. Kanał ServusTV również jest dostępny przez Sky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Właśnie na tych otwartych kanałach można oglądać mnóstwo transmisji na żywo, od kiedy dodano kanał MySports Eins, również sporo ze sportów zimowych.

Hmmm... U mnie przy tym kanale jest "This program requires a MySports Pro pack to access to it."

Zakładam, że jako że abonujesz, masz go w pakiecie, a dla pozostałych jest to kanał niedostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...