Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak tez myslalem , i tu mam problem bo nie potrafie idealnie ustawic satki dopiero za tydzien bede mial miernik do sily sygnalu i wtedy ustawie tak jak powinno byc. jak narazie walcze co dzien z zanikiem sygnalu i aktualnie w pakiecie familyjnym po skanowaniu mam 15 kanalow tv i 0 radiowych :)

macie pomysly na wzmocnienie sygnalu? moze jakis konkretny konwerter ,zez., zmiana ustawien dekodera?ja nie mam pojecia

dzwonilem do biura obslugi i zmienilismy TR na 72/100 i powiedzieli ze musi byc 3/4 sygnalu a ja mialem lipe!! zero

ustawilem satke w miare mozliwosci potem dalem ustawienia fabryczne i chodzi ale tylko pare kanalow.w dodatku co dzien gubi sygnal .a pogoda bez wiatru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekc1

 

Ja wczoraj tez robilem przeszukiwanie wszystkich transponderów, znalazlo mi ponad 1000 kanałow i takze nie wyskoczyl napis czy zapisac. Dalem wiec exit, exit, wyszedlem calkowicie z menu i... kanaly na liscie sie pojawily :) Takze bez zapisywania sie pojawiaja. Co nie zmienia jednak faktu, ze oprogramowanie nowych echosiow 717 jest calkowicie spaprane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci się to przyda zduno ale pamiętam jak kolesie mi zakładali polsat i robili to tak: wejdz w menu następnie instalacja < skanowanie transporderów.Na dole jest SIEĆ tam ma być POLSAT. I niżej jest siła sygnału. Satelita chyba wiesz, ze ma być HB. Użyj TR:22/90 I oczywiście musisz kręcić anteną aby złapać najlepszy sygnał. Ja mam tak ale nie wiem czy u ciebie będzie chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na wyspie HAROY o dlugosci 7km :) 50km od Alesund, zmierzylem srednice ma 82 cm

Bardzo, kurde, śmieszne. Trochę mi zajęło znalezienie tego w atlasie ;) hehe

 

Dlaczego wnikam gdzie dokładnie jesteś - w Norwegii będziesz miał słabszy sygnał niż w Polsce. Jednak antena o tej wielkości powinna "dać radę".

Jeśli kiedykolwiek ustawiałeś antenę na Hot Bird w Polsce - zapomnij o tych doświadczeniach ;)

Antena powinna patrzeć bardziej w dół oraz skew konwertera w drugą stronę ;)

Wyliczyłem ustawienia anteny (rysunki tez powinny być pomocne) -

- Warszawa

- Alesund

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem na wszystkie mozliwe sposoby ,nawet ustawilem idealnie satke jak byla na poczatku kiedy wszystko bylo ok.i nic lipa nawet 1 % nie wskoczyl nawet nie mignol pasek postepu!! czy to moze byc wina konwertera??wszystkie kable ok (nowa instalacja) zlaczki sa w nalezytym porzadku ,resetowalem dekoder poprzez wyciagniecie wtyczki z zasilania.na dzien dzisiejszy nie mam wogole sygnalu z tego wynika ze cos stopniowo nie funkcjonuje tak jak powinno .fakt ze pogoda w moim regionie Norwegi sie pogorszyla pada deszcz ale jest cieplo i bez wiatru.

sam nie wiem co mam jeszcze zrobic.

czy jesli podlacze moj tuner CP celem sprawdzenia go u znajomego na instalacji CYFRA + to powinien dzialac prawidlowo bez zadnych korekt taleza ??

pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena za mała albo coś nie tak zrobiłeś.

 

 

antena jest wystarczajaca bo przeciez tydzien temu wszystko bylo w nalezytym porzadku,ale i tak mam zamiar powiesic wieksza od 80.i nowy konwerter.wtedy te 2 podzespoly mozemy wykluczyc .

w sumie wszystko zaczelo sie jak minol pierwszy miesiac promocji i uzytkowania.wylaczyli kanaly ktore nie istnieja w moim aboanamencie.a potem reszta sie pogubila.

 

wydaje mi sie ze widze na plastikowym dekielku konwertera krople pary od srodka .sprawdzalem go nie jest spekany nigdzie ale raczej na bank to jest woda.moze go sprobowac osuszyc.

 

rece opadaja.

 

w sobote odwiedzam sklep z RTV!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wcześniej działało i przestało. :)

Jeśli faktycznie konwerter został "zalany" to oczywiście suszenie pomoże, na jakiś czas... Wymiana nieunikniona.

 

 

 

 

 

pitter konwenter jest w trakcie suszenia :)a wieczorsem ide do znajomego podpiac tuner do C + zeby sie upewnic ze z nim wszystko ok.

 

mam nadzieje ze nie bedzie zadnych komplikacji........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj dokladnie o 10:31 ogladajac HBO2 ''Kod da vinci zniknal mi niespodziewanie ekran pojawil sie sam komunikat nagravision i po minucie wrocil obraz.Czy to zmiana kluczy?Mam HD polsatu Odpiszcie rowniez prosze dlaczego na tym dekoderze tak slaby jest sygnal kanalow TVN jak i CYFRY PLUS Tv puls tele5 polonia 1.Mimo ze sygnal jest zielony to jego wartosc jest ledwowidoczna a 4fun tv jest bardzo silna.Czy przekrecenie konwertera w uchwycie te sprawe chociaz troche poprawi? (pomoglo w przypadku astry bo teraz mimo padajacego deszczu caly czas mam sygnal zielony).Jednak ciagle sa problemy z Jamba Tv oraz I music ciagle jest tylko zolty zadne domowe sposoby nie pomoglby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wcześniej działało i przestało. :)

Jeśli faktycznie konwerter został "zalany" to oczywiście suszenie pomoże, na jakiś czas... Wymiana nieunikniona.

pitter!

 

 

satka dziala la la la !:)jednak konwenter jak go zdemontuje i dam do suszenia to sygnal mam po takiej operacji 3/4 ale tylko na jeden dzien.w niedziele bedzie noweczka powieszona.

nie wiecie moze co jest grane z kanalem E! u mnie go nie ma pisze ze szuka sygnalu . co znim jest?

 

pozdrawiam i dziekuje wszystkim za wszelaka pomoc.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie moze co jest grane z kanalem E! u mnie go nie ma pisze ze szuka sygnalu . co znim jest?

 

Po wymianie konwertera zobacz czy "wskoczy".

Możliwe, że woda poczyniła niezłe szkody i pewne częstotliwości nie są poprawnie odbierane (mimo suszenia).

 

Jeśli dalej będzie problem, będziemy kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...