Skocz do zawartości

Telewizja internetowa + tuner DVB-T - czy coś polecacie?


Gierek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. 
Piszę do Was w sprawie... polecanej przez Was telewizji przez Internet. Jak wygląda dokładniej sprawa? 
Już Wam dokładniej opisuję. 

 

(Jeżeli temat w złym dziale, to proszę o przeniesienie) 


Mianowicie sprawa wygląda tak, że w tej chwili korzystam z :
1. Telewizji naziemnej DVB-T. Niestety mój telewizor* ma standard H.264, a nie HEVC, i kanałów z MUX 5 mi w ogóle nie wykrywa, a na Sprawdzam TV i Wydarzenia 24 mam tylko dźwięk, poza tym telewizor ma już swoje lata - z około 10 lat ma, i powoli zaczęło mnie to wkurzać - taki brak niektórych kanałów od DVB-T2, i zacząłem myśleć nad zmianą tego. Korzystam też z...
2. Telewizji satelitarnej - przez satelitę. Rodzice mają umowę, ona do nich należy, więc ja nie mam nic do gadania. Mamy wykupiony pakiet... najtańszy - za 20 złotych miesięcznie, i oferta mnie lekko irytuje, korzystam z dekodera HD5500s, od 15 lat mamy Polsat Box. 

I osobiście zacząłem myśleć nad takim status quo. 

W związku z tym mam takie pytania: 
Osobiście jaką ofertę polecacie? 

Z góry zaznaczam, że nie chcę babrać się z dodatkowymi satelitami, i niszczyć ściany. Interesuje mnie telewizja... przez Internet. 

Jakie ja mam oczekiwania? 

1. Żeby do korzystania nie było wymagane... łącze internetowe od operatora - mamy Internet od innego nadawcy, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni - po co dodatkowe komplikacje? 
2. Pakietyzacja. 

Przede wszystkim zależy mi na Eurosportach, kanałach od TVN, i żeby można było wykupić kanały od Canal +. Miłą opcją byłoby też parę kanałów od Polsatu, i w miarę sensowna, urozmaicona oferta. 
Nie przepadam za ofertami, które mają ofertę NTC... okrojoną, dramatyczną - na forum spotkałem się z kilkoma ofertami od nadawców, które... mnie osobiście załamały. 

3. Tuner do odbioru telewizji internetowej. 

Priorytetem byłoby dla mnie... dobre, płynne działanie, fajny, intuicyjny wygląd, i działanie, i...

- dla status quo - i upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu - 

- żeby ten tuner miał wejście antenowe, i obsługiwał HEVC. 

4. Miła obsługa klienta. 
5. Bezproblemowe działanie. 
6. Obsługa Smart TV i możliwość wgrania dodatkowych aplikacji. 
7. Brak zaniedbania NTC, EPG. 
8. (inne - nic mi nie przychodzi do głowy takiego ważnego, priorytetowego - macie jakiś pomysł?)

* - telewizor i tak będę wymieniał, ale to dopiero jak będę miał trochę odłożonych pieniędzy - skoro telewizor i tak będę wymieniał, to... HbbTV brak mi na razie w ogóle nie przeszkadza. 

Czy macie jakiś pomysł? 
Osobiście nie mam pojęcia... Proszę o poradę - oczywiście przyszłościowo rozważam tą opcję - satelity i naziemnej telewizji nie mam zamiaru demontować. 

Z góry dziękuję Wam za każdą poradę, podpowiedź, odpowiedź. Pozdrawiam Was serdecznie, i życzę miłego wieczoru, i miłej nocy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe… ciężkie wymagania 😂 Szukasz latającego jednorożca.

 

Myślę, że najbliżej byłby Play now + Player bez reklam z pakietem Eurosport. Ale rozumiem Cię. Gdy wyprowadziłem się od rodziców, aktywowałem wszystkie kanały dodatkowe, bo mogłem! Teraz wymieniamy się dostępem do różnych platform streamingowych i jest super.

 

P.S. Jeśli nie chcesz być „załamany” obsługą klienta, to odradzam Canal+. To jeden z powodów, dla których rezygnuję 😂

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna jest usługa UPC TV GO..ale nie jest sprzedawana oddzielnie i nie ma tam C+.

Są Eleveny, Eurosporty i polsatowskie sportowe.

Wszystko działa w dobrej jakości i jest 50 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 19:59, Gierek napisał:

Hejka. 
Piszę do Was w sprawie... polecanej przez Was telewizji przez Internet. Jak wygląda dokładniej sprawa? 
Już Wam dokładniej opisuję. 

 

(Jeżeli temat w złym dziale, to proszę o przeniesienie) 


Mianowicie sprawa wygląda tak, że w tej chwili korzystam z :
1. Telewizji naziemnej DVB-T. Niestety mój telewizor* ma standard H.264, a nie HEVC, i kanałów z MUX 5 mi w ogóle nie wykrywa, a na Sprawdzam TV i Wydarzenia 24 mam tylko dźwięk, poza tym telewizor ma już swoje lata - z około 10 lat ma, i powoli zaczęło mnie to wkurzać - taki brak niektórych kanałów od DVB-T2, i zacząłem myśleć nad zmianą tego. Korzystam też z...
2. Telewizji satelitarnej - przez satelitę. Rodzice mają umowę, ona do nich należy, więc ja nie mam nic do gadania. Mamy wykupiony pakiet... najtańszy - za 20 złotych miesięcznie, i oferta mnie lekko irytuje, korzystam z dekodera HD5500s, od 15 lat mamy Polsat Box. 

I osobiście zacząłem myśleć nad takim status quo. 

W związku z tym mam takie pytania: 
Osobiście jaką ofertę polecacie? 

Z góry zaznaczam, że nie chcę babrać się z dodatkowymi satelitami, i niszczyć ściany. Interesuje mnie telewizja... przez Internet. 

Jakie ja mam oczekiwania? 

1. Żeby do korzystania nie było wymagane... łącze internetowe od operatora - mamy Internet od innego nadawcy, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni - po co dodatkowe komplikacje? 
2. Pakietyzacja. 

Przede wszystkim zależy mi na Eurosportach, kanałach od TVN, i żeby można było wykupić kanały od Canal +. Miłą opcją byłoby też parę kanałów od Polsatu, i w miarę sensowna, urozmaicona oferta. 
Nie przepadam za ofertami, które mają ofertę NTC... okrojoną, dramatyczną - na forum spotkałem się z kilkoma ofertami od nadawców, które... mnie osobiście załamały. 

3. Tuner do odbioru telewizji internetowej. 

Priorytetem byłoby dla mnie... dobre, płynne działanie, fajny, intuicyjny wygląd, i działanie, i...

- dla status quo - i upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu - 

- żeby ten tuner miał wejście antenowe, i obsługiwał HEVC. 

4. Miła obsługa klienta. 
5. Bezproblemowe działanie. 
6. Obsługa Smart TV i możliwość wgrania dodatkowych aplikacji. 
7. Brak zaniedbania NTC, EPG. 
8. (inne - nic mi nie przychodzi do głowy takiego ważnego, priorytetowego - macie jakiś pomysł?)

* - telewizor i tak będę wymieniał, ale to dopiero jak będę miał trochę odłożonych pieniędzy - skoro telewizor i tak będę wymieniał, to... HbbTV brak mi na razie w ogóle nie przeszkadza. 

Czy macie jakiś pomysł? 
Osobiście nie mam pojęcia... Proszę o poradę - oczywiście przyszłościowo rozważam tą opcję - satelity i naziemnej telewizji nie mam zamiaru demontować. 

Z góry dziękuję Wam za każdą poradę, podpowiedź, odpowiedź. Pozdrawiam Was serdecznie, i życzę miłego wieczoru, i miłej nocy. 
 

Jak Eurosporty i TVN to Player bez reklam + TV a jak Canal+ to Canal+Online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dziękuję :) Wstępnie jestem za kupnem Play Now Box TV - tylko nie wiem, jak jest z kwestią płynności urządzenia - czytałem różne opinie na ten temat. Dobra decyzja Waszym zdaniem? 

 

(w wolny dzień od pracy spróbuję podejść do salonu Play i się dopytać o szczegóły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich oczekiwaniach to chyba najlepiej by było kupić nowy telewizor smart lub android tv, oglądać do woli telewizję naziemną, a to co Cię interesuje doinstalować poprzez aplikację canal+, Player, jest też Play now, choć chyba warunkiem używania tej ostatniej jest posiadanie numeru w Play. 

Płacisz tylko wtedy kiedy masz chęć oglądać. Nie masz stałej umowy. 

Jest też Polsat Box Go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...