Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra Plus i TNK


Cracked
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jestem totalnym laikiem w sprawach sprzętu SAT, przeczytałem parę tematów, ale nie do końca wszystko załapałem.

 

Chce kupić tuner, na którym mógłbym oglądać Multipakiet C+ oraz TNK, C+ z opcją HD. Z tego, co zaobserwowałem, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dekodera Ariva 100/200 (jaka jest główna różnica?!). I rodzi się pytanie, czy kupując owy dekoder, wkładam po prostu do niego kartę C+ oraz kartę TNK i po sprawie? Czy trzeba się z tym jeszcze jakoś bawić?

 

Nie interesują mnie żadne nagrywania programów etc. Chodzi mi tylko o odbiór dwóch platform na jednym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Największa róznica to taka że Ariva 200 posiada kieszen na moduł CI,a Ariva 100 nie.

Jeśli chcesz odbierać kanały Cyfry + musisz kupić odbiornik z czytnikiem kart Seca,Do niego wkładasz karte Abonencka Cyfry +.

Chcąc korzystać z TnK na tym odbiorniku potrzebujesz dodatkowo moduł Conax i dopiero do niego wkładasz karte TnK.

Tak więc z tych dwóch odbiorników najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Ariva 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, Ariva 200 i oczywiście dodatkowo moduł CAM, albo Cyfry (wziąć go przy podpisywaniu umowy), albo moduł systemu Conax (dostępny w wielu sklepach). Wszystko zależy od tego gdzie chcesz "wsadzić" poszczególne karty.

Jest jeszcze Opticum X402p, również CA+CI i także potrzebny jeszcze jakiś moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po zmianie softu czytnik będzie uniwersalny, a więc obsłuży większość systemów kodowania - Seca, Viaccess, Conax, Irdeto, CryptoWorks, za wyjątkiem Nagravision. C+ na pewno zadziała po przejściu na soft MCAS. ;)

Tylko co Ci z tego, że obsłuży tyle systemów, jeśli i tak, aby coś odkodować, trzeba mieć aktywną kartę, a tą trzeba zakupić. Tu należy jeszcze uwzględnić to, że niektórzy operatorzy parują karty ze swoimi tunerami, tak jest np. w platformie "n", która mimo, że jest w Conax, nie zadziała na innym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Czy do odbioru właśnie Cyfry+ i TNK dobry będzie odbiornik GM Unibox 9080CRCI HD PVR Combo?

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... -pvr-combo

 

Zależy mi na tym, żeby obie karty siedziały w tunerze, bez wyjmowania/podmieniania oraz bez zmiany softu. Chcę włożyć obie karty i oglądać tv.

 

Może polecicie coś tańszego z takimi opcjami jak ten powyżej... obsługa dwóch kart (C+ i tnk), hd oraz obsługa naziemnej telewizji cyfrowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

 

nie wszystko kumam odnośnie tunerów

o co chodzi z tym CI - CI+ - nCAM - CONAX?

prosiłbym o poradę

potrzebuję tuner do odbioru C+ (HD) i Tnk (HD)

załóżmy, że mam karte C+ i Tnk

wkładam je do tunera i wszystko ma działać

muszę mieć dwa konwertery?

czy będzie to działać na jednym?

muszę dokupić jakiś moduł (do C+ bądź Tnk?)

co wyjdzie taniej?

jak będą "ułożone" kanały? (najpierw C+ a później Tnk?)

a gdybym chciał nagrać na dysk zewnętrzny jakiś program?

jak się aktualizuje oprogramowanie tunera?

z góry dziękuję za poważne rady

nie wszyscy są "obcykani" w tym temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupujesz np tuner tylko HD na all z 1 lub 2 czytnikami kart uniwersalne i wejściem na moduły cam zazwyczaj są 2 wejścia,do czytnika CA wsuwasz kartę cyfry+ a do do wejścia modułu CI moduł tnk hd,potrzebujesz 1 konwerter na hotbirda 13,i 1 antenę,listę kanałów musisz sam zadbać i mieszanie możesz zrobić kanały z cyfra+ i z tnk hd.masz tunery które softy wgrasz przez usb a nie kiedy poprzez rs232.by odtworzyć nagranie z dekodera na kompie np wystarczy do komputera wgrać KMplayel,odtwarzanie na dekoderze będzie zawsze nie trzeba wgrać żadnego programu,by nagrać wciskasz odpowiedni przycisk do nagrywania i nagrywa na np PenDrive (usb)

 

ja mam globo hd s1 (po zmianie softu przez usb dla cyfry+)

karta cyfra+ w czytniku a moduł tnk hd w wejściu na moduły,2 platformy w 1 tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Chciałem się poradzić jaki tuner kupić aby bezproblemowo odbierać kanały TnK i Cyfry. Nie chodzi mi o jakiś sprzęt z górnej półki, ani HD, po prostu potrzebuję solidny tuner, pracujący bez zawieszek, który sam bezproblemowo obsłużę (najlepiej przez USB). Cena: myślę że około 200 złotych.

 

Przeglądałem jeden z portali aukcyjnych i najbardziej podeszły mi Fergusony: FK 6900, FK 7000 (chyba następca tego pierwszego), fajne chociaż droższe są też modele FK 7900 albo FX 7600 (ten jest chyba bez USB). Ciekawą alternatywę dla Fergusona znalazłem tylko jedną mianowicie Opticum 4060 (też bez USB).

 

Na razie nie przeglądałem tematów na forum o tym sprzęcie ale mam zamiar to zrobić a tymczasem mam nadzieję że ktoś mądrzejszy pomorze mi wybrać i podpowie który z nich byłby optymalny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ferguson 7900 - zacznij od lektury wątku o nim, z tego co pamiętam masa problemów.

Ferguson 6900 - "wychodzi" ze sprzedaży i na jego miejsce jest model 7000 ale za dużo to o nim chyba nie wiadomo.

Opticum 4060 - typowy model dla TNK, po zmianie softu może być i dla Cyfry.

 

Moje propozycje:

Opticum 7300 - 2 czytniki + 1 slot na moduł. Jest tez wersja "uboższa" bez slotu CI, tylko 2 czytniki. Ceny w okolicy 200 zł (ten uboższy oczywiście tańszy). USB, PVR, HDMI (ale tuner tylko SD, DVB-S), wyświetlacz LED lub VFD. Możesz używać obu kart na raz.

Linbox F16 - małe, słabo wyposażone, cena około 150 zl ale z USB i nagrywaniem. Dobre pod oba pakiety. Są też inne modele Linbox, lepiej wyposażone ale nie wiem czy cena jest atrakcyjna w porównaniu z konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...