Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy działa Wam przycisk EPG lub "i" na kanałach VOD Cyfrowego Polsatu ? Ja nie uzyskuję żadnych efektów wciskając dwukrotnie jeden z wcześniej wymienionych przycisków na tym tunerze. Natomiast na tunerze od Polsatu ukazuje się informacja z kodem filmu i jeszcze kilkoma innymi zdaniami. Nie wiem czy tylko u mnie coś nie działa czy może jest to normalne w 9500. Jeśli u Was wszystko działa to proszę o informację jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mi chodziło o soft 1.2.19 a nie 1.2.07

Nie miałem za bardzo czasu aby testować ten soft 1.2.19 co zauważyłem to, że poprawiono nagrywanie z timerami,dodano nową listę programów,dodano częściowo nowe transpondery.W menu ustawienia następnie - ustawienia różne dodano opcje (VFD Power in Standby jako wł. i Loop Control in standby, ale te opcje raczej nie są aktywne) no i to na tyle.Wieczorem sprawdzę resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem;

Posiadam 9500 Hd + soft 1.0.73 + multiswitch HB + A. Sprzęt działa poprawnie, kanały C+ ( tvn, hbo, tvp itp.) ok ! Po załadowaniu nowego softu, i to niezależnie od wersji 1.1.30; 35; 38, 1.2.19; 22; 23 + odpowiednia lista kanałów do softu, nie działa mi masa kanałów. Brak TVN, HBO, i inne. Wgrywałem mase list , bawiłem się już zmianą ustawień diseqc w tunerze, skanowałem na nowo slatelitę ( głównie chodzi mi o HB ), przeszukiwałem konkretne transpondery np - 11393 , powinny być tvn-y ale o dziwo wyszukały się kanały z tp - 11585 ( w miejscu tvn24 - cassiopea ), sprawdzałem ustawienie anteny i wciąż kicha. Na pasku poziomu sygnału przy ustawieniu na transponder 11393 - zero sygnalu a na innych jest. Po zmianie pasma - pasek sygnału wskoczył ale wyszukało mi te kanały z tp - 11585. Myślałem że to może wina multiswicha ale po załadowaniu starego softu ze starą listą 1.0.73 - wszystko gra, są tvn-y i inne. Zamieniałem też wejścia w multiswichu z satelity A na B ale to nie pomogło. Dodam że mam w innym pokoju pionka 1430 i on cały czas wszystko łapie, więc chyba multiswich jest sprawny. Czy ktokolwiek wie o co chodzi i może mi pomóc ????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź ustawienie LNB w menu tunera wyszukiwanie ręczne następnie wcisnij zielony przycisk(edytuj) na pilocie jeśli jest to konwerter uniwersalny to parametry są następujące:

(9750/10600) jeśli masz inny model konwertera to sprawdź jaki? i następnie ustaw odpowiedni wybierając z tej listy.

Jeszcze jedno dla pewności podaję aktualne parametry poszczególnych transponderów:

HBO---10,719 V 27500 3/4

 

TVN-y---11,393 V 27500 3/4

 

TVP---10,892 H 27500 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do atusat - czasem umknie człowiekowi jakaś oczywista oczywistość, dziękuję za rozjaśnienie tematu.

do bigcyc123

- ad1-doskonale

- ad2- antena usytuowana na wysokości IIpiętra(nad moim lokum), tak że widoczna jest doskonale

i na "organoleptyczny ogląd" jest ok(bez nawisów śnieżnych itp), ponadto siła i jakość sygnału na odbiorniku oscylują w

okolicach 60-75%.

Kontaktowałem się z "moim" instalatorem zapodając mu temat i twierdzi(chociaż do końca nie jest przekonany), iż może być

to wina dekodera lub zainstalowanego modułu CP.

Nadto twierdzi, że do końca nie jest przkonany o swoich sugestiach gdyż z praktyki: "dygitalizacja" obrazu przy założeniu iż

w wyniku temperatury ujemnej uległ uszkodzeniu konwerter, wiązałaby się z drastycznym okrojeniem siły sygnału, a tu

wydaje się, że sygnał jest ok.

Dziękuję za zainteresowanie i może jeszcze jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczynę szukał bym pomiędzy tunerem a czaszą sat konwerter itd.Odnośnie modułu CP nie ma nic wspólnego związane z zanikiem sygnału lub jego wahaniem lub całkowitej utraty.Jeszcze jedna rada proponował bym podmienić inny konwerter i sprawdzić jak będzie zachowywał się sygnał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak robię, zmieniam pasmo na takie na którym pokaże sie zielony pasek sygnału . Sęk w tym że różne kanały na różnych ustawieniach pasma działąją !!! (pojawia się informacja "Słaby lub brak sygnału") Standardowo tak miałem 9750/10600, a na starym sofcie ( 1.0.73) wszystko gra jak najlepiej. Czy może to być wina sprzętu ? Może mój konwerter ( quattro ) nie wyrabia na nowym sofcie a stary jest prostszy i dlatego działa, sam już nie wiem. Może na forum jest ktoś komu taki zestaw ( 9500HD + multiswitch + quattro HB + quattro A ) działa poprawnie na nowych softach ( 1.1 wzwyż ) i może coś podpowiedzieć ? Cały czas podkreślam że na sofcie 1.0.73 taka konfiguracja dziala bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LDAWID juz ci pisalem , musisz miec inny konwerter i nie podpinaj pod opticum innego tunera ( moge opisac co i jak aler to mija sie z celem i nerwami z tuneram polsatu) oraz jak takiego madrego masz instalatora to po co sie pytasz nas na forum :lol2::lol2: co do pikselozy , zalatw miernik i podciagnij antene na full jeszcze raz dla pewnosci

 

@atusat tym sposobem i nie wiedza moze uszkodzic tuner zamiast kupic zwykly konwertert Twin koszt okolo 33pln a nie ma problemow i oglada na 2 tunerach niezalezne kanaly

 

 

@wicherek to zmien dysk , ja mam soft 1.1.30 i moj dysk sie usypia bez problemu czy go dam tunka OFF czy jade po orbicie

 

@sorride po co wgrywasz listy ????? ( korzystasz z shara ze musisz miec liste po skanie takie listy z pilota uklada sie do 30min max z 6 grup) , wgraj soft i bedzie czysta pamiec potem zrob scan nieba ( nie na ustawieniach fabrycznych , ma byc po wgraniu softu) jak juz przeszukasz to zobacz z jakiego TP weszly kanaly , po 2 na boku Quatro masz podana oscylacje i taka ma byc w ustawieniach konwertera , jesli to nie pomoze , to wywal to cos co nazywamyt multiswitch , kto teraz to stosuje to nie wiem , jak mozna dac sumator i puscic na 2 gniazdka jak mamy 2 tunki i naziemna , po 3 multiswitch moze tlumic jakies pasma ( zawsze tak ma kazde to cos g...... nic nie warte) a nowe softy sa poprawione i maja poprawiona czulosc sygnalu i inne rzeczy dlatego nie bedzie dzialac poprawnie...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Nie wiem o co ci chodzi z uszkodzeniem tunera?

Aby była jasność w sprawie łączenia tunerów w przelotkę jest to możliwe i bez jakiegokolwiek uszkodzenia tunera pod warunkiem,że jeśli chcę oglądać programy na tunerze opticum to drugi tuner podłączony do niego np.ferguson musi być wyłączony w standby i nie ma możliwości uszkodzenia jakiegokolwiek tunera, dlatego to gniazdo przelotowe do tego służy.Co do konwertera typu Twin jak najbardziej zgodzę się z tobą, ale może ktoś woli łączenie przez przelotkę wybór zależy od niego czy przelotka czy też konwerter twin.

 

@sorride,

Na to wychodzi, że to konwerter typu quattro a nie single czy twin a więc są to nieco inne parametry:

( 9 750/10 750) ustaw te parametry w menu tunera jak ci pisałem wyżej, moim zdaniem powinno być wszystko w porządku odnośnie wyszukiwaniem programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do bigcyc123- nie było moim zamierzeniem podważać Twojej wypowiedzi, wręcz potwierdziłem i jestem

zobowiązany. Swojego "instalatora" wypytywałem, zanim otrzymałem wiadomość z Forum. Chyba nie jet to błędem,

że szukałem rozwiązania i u innego źródła. Najważniejsze, aby na podstawie płynących podpowiedzi, wyciągać z nich

prawidłowe wnioski, co też poczyniłem. "Kot który pilnuje jednej dziury, długo nie pożyje".

Nawiasem mówiąc, swojego Opticumka sprawdziłem na okoliczność "pikseliozy" na antenie u sąsiada i okazało się, że objawy

są takie same (występują cyfrowe zakłócenia obrazu), przy jednoczesnych sygnałach siły i jakości odpowiednio na poziomie

ok. 80 i 95%.

Tak więc oddaję Opticumka do naprawy.

do atusat - wydaje mi się (odpowiedź ostrożna), że przy tych założeniach jakie zapodałeś ostatnio, i o których nalęży pamiętać, nie powinno być mowy o uszkodzeniu jakiegokolwiek tunerka.

Pozdrawiam wszystkich i po naprawie odzywam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli od początku stosowałeś takie połączenie przez przelotkę tak jak pisałeś na poprzedniej stronie tego forum pomiędzy tunerem opticum a echostarem CP i postępowałeś zgodnie i przeczytałeś moją odpowiedź to jest ok!jeśli postępowałeś w inny sposób i oby dwa tunery działały jednocześnie były włączone razem ,i podawały napięcie na LNB to może doprowadzić do uszkodzenia tunera któregoś z nich a w szczególności głowicy LNB lub innych podzespołów elektronicznych.Mam nadzieję ,że nie stosowałeś dwóch tunerów włączonych jednocześnie tylko jeden z nich był wyłączony w standby.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie i Szanowni Panowie;

 

Mam antene 80 z monoblockiem na hotbird i astre i pakiet C+ z kanalami HD.

Moja lokalizacja to Jelenia Gora czyli zachod ;) Wszystko chodzi super i do tej pory nie narzekalem ale jest zawsze pewien problem

o ktory chcialem sie zapytac. Czy macie podobne doswiadczenia i czy da sie to jakos naprawic.... ?

Chodzi o odbior kanalow HD,

Na moim tunerze mam wskazniki sily sygnalu ( zaleznie od dnia i pogody) od 73 do 86 i jakosc zawsze 99, niezaleznie od sily sygnalu.

Mowie o polaryzacjach H i V , bez roznicy i o wszystkich kanalach HD dostarczanych przez C+.

Mieszkam na 9 pietrze z pelnym widokiem nieba , zero obstrukcji czyli warunki mozna powiedziec idealne.

Problem dotyczy TRANSPONDERA 11278 / 27500 / V czyli kanalow EUROSPORT HD PL , NATIONAL GEO HD, CANAL + HD, CANAL + SPORT HD i... Zadnych innych.

 

Bardzo czesto ( najczesciej gdy chce je ogladac ;) ) tuner nie chce ich zlapac , sygnal skacze - standard : 33 do 86 tak samo przy dobrej jak i zlej pogodzie.

W pewne dni odbiera a w pewne nie. po prostu i jeszcze raz - nie zalezy to od pogody, sa dni pelnego zachmurzenia gdy sygnal wyraznie spada a jednak te kanaly chodza

bez problemu. W inne dni o czystym niebie sygnal skacze bardzo wysoko- prawie do 90 sily, a jednak tuner nie chce sie ustabilizowac i go zlapac.

Co pomaga czasami ;

Ja to nazywam rozgrzaniem glowicy, hehe - ogladanie przez chwile innego kanalu na polaryzacji V o zblizonej czestotliwosci i zmiana " z nienacka" na powiedzmy ESPORT HD PL . Czesto sie lapie i dziala.

Ale nie powinno tak byc , kanaly HD np HBO HD(12265) lub MTVN HD(11075) o czestotliwosciach zblizonych i tez na polaryzacji V dzialaja bez najmniejszych problemow - dlaczego te nie?

 

Dostrajanie ruszaniem anteny zajelo mi juz dni i jestem ( tak mysle ) w najlepszym polozeniu, kazdy najmniejszy nawet ruch powoduje degradacje sygnalu.

 

Prosze o jakies uwagi i podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.

Czy macie / mieliscie podobne problemy i czy udalo sie je jakos rozwiazac?

 

Wielkie dzieki i pozdrawiam

 

Aha, moj soft to 1.1.30 mcas, wersja oficjalna i wszystko legal, karta C+ bez modulu i druga karta TNK ( dla n sport )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie tego transpondera u mnie działa dobrze? sygnał jest na ( I 65 Q99)

spróbuj ponownie przeinstalować ten transponder 11,278 V 27500 3/4.Jeśli to nie pomoże to raczej szukał bym przyczyny po stronie konwertera lub anteny, przy takiej mroźnej pogodzie wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany kosmetyczne i male poprawki , epg dalej kuleje na wiekszosci kanalow jednak 1.1.30 jest najlepszym oprogramowanie pod wzgledem EPG

 

 

OPTICUM 9500 STi7101_03000200_globo_conax <<< Czytnik kart Conax

 

 

OPTICUM 9500 STi7101_03000200_globo_mcas <<< Czytnik kart uniwersalny ( czyta karty Cyfry Plus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bigcyc123

Dzięki za radę i info. Teraz to jasne że przestało działać po części przez nowy soft. Jeżeli ma on inną czułość to pewnie dla tego nie łapie wszystkich częstotliwości. A listy skanowałem z nieba ale to też nie pomagało, na 11393 nie widział nic. I zmieniałem przy tym pasmo na każde dostępne w menu. Co mogę jeszcze zrobić ? Zmienić konwertery na lepsze ? ( czyli jakie ??? ) Zmienić multiswitch na lepszy ? ( czyli jaki ??? ) Czy jest jednak jakaś inna możliwość oglądania z multiswitchem ? Upieram się na niego bo mam podział na 3 tunery ( a być może będzie też 4 ). Czy są takie sumatory ? Mój multiswitch ma 9 we ( 2x4 od LNB + 1x naziemna ) i 8 wy. http://www. :censored: - coś takiego tylko chyba model sprzed 2 - 3 lat.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bigcyc123

Dzięki za radę i info. Teraz to jasne że przestało działać po części przez nowy soft. Jeżeli ma on inną czułość to pewnie dla tego nie łapie wszystkich częstotliwości. A listy skanowałem z nieba ale to też nie pomagało, na 11393 nie widział nic. I zmieniałem przy tym pasmo na każde dostępne w menu. Co mogę jeszcze zrobić ? Zmienić konwertery na lepsze ? ( czyli jakie ??? ) Zmienić multiswitch na lepszy ? ( czyli jaki ??? ) Czy jest jednak jakaś inna możliwość oglądania z multiswitchem ? Upieram się na niego bo mam podział na 3 tunery ( a być może będzie też 4 ). Czy są takie sumatory ? Mój multiswitch ma 9 we ( 2x4 od LNB + 1x naziemna ) i 8 wy. http://www. :censored: - coś takiego tylko chyba model sprzed 2 - 3 lat.

pozdro

zacznij od najprostrzych rzeczy , odlacz multi i podlacz bezposrednio i zobacz jaki masz sygnal i czy poprawna czestotliwosc , jesli chcesz dalej z nim ogladac to musisz go ustawic , (tlumienie ) na poczatek odlacz naziemna i zobacz jaki jest efekt potem podlacz bezposrednio i sprawdz ( to wykluczy konwertery) ......... ( moze tez byc wina zasilacza w co watpie bo gra wiekszosc )

 

co do sumatorow zalezy na ile gniazd masz i trzeba szperac po necie

 

tu masz przyklady instalacji antenowych http://www.dipol.com.pl/przyklady_insta ... hematy.htm

 

zacznij elminowac bledy i wyjdzie co masz uszkodzone a moze gniazdko jakies ma zwarcie ( ale ja stawiam na multi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem jest od nadawcy,że chwilowo nie ma polskiej wersji audio oglądałem w środę i już pod wieczór były jakieś problemy z audio raz był raz go nie było podejrzewam ,że ten problem nadawca poprawi w najbliszym czasie.

 

PID audio w języku polskim jest: 3210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

1) To w takim razie skąd bierze sygnał tuner cyfry+ Philips. Na nim wszystko z dzwiękiem na Eurosport HD w wersji polskiej jest ok ?

2) Wiadomo czy trwają jakieś prace nad softem w kierunku poprawienia jakości obrazu. Pod względem jakości obrazu jestem bardzo rozczarowany Globo 9500 HD. W 3,5 letnim tunerze Philips DSR 6201 z cyfry+ obraz bije na głowe ten z Globo 9500HD. Zarówno HD jak i SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...